Search
Close this search box.
کاشت مو

کاشت مو 100% تضمینی + نمونه کار و فیلم واقعی

کاشت مو برای بسیاری از افراد می ­تواند به بازگرداندن موهایی مانند موهای پرپشت طبیعی و یا حداقل تا مقداری پرتر کمک کند. کاشت مو برای افرادی که داشتن موهای پرپشت را در زیبایی چهره شان موثر می­ دانند و کم پشتی و کچلی موها شدیدا آن­ها را آزار می دهد، قطعا می تواند یکی از راه های اطمینان بخش در مورد ترمیم ظاهرشان باشد. کاشت مو یک روش درمانی کاملا استاندارد و مورد تایید و قبول پزشکان زیبایی استدر مقاله حاضر قصد داریم در خصوص کاشت مو، مزایای این تکنیک درمانی و نیز اقدامات لازم برای انجام آن با شما صحبت کنیم.

کاشت مو

در ابتدا نمونه کار کاشت مو کلینیک شارمین را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

کاشت مو چیست؟

کاشت مو در واقع یک نوع عمل زیبایی است که موجب تحریک سلول­ های موهای شما در جهت رشد بیشتر می­ شود. در تعریفی دیگر کاشت مو روشی است برای انتقال مو به ناحیه ای که نازک یا طاس شده است. در این تکنیک درمانی پزشک ناحیه ای از سر را خالی شده از موهاست یا موهای نازکی دارد درمان می­ کند. خوشبختانه روش های کاشت مو به طور ویژه در سال های اخیر تغییرات اثرگذارتری داشته است.

 اگر قصد انجام این عمل حساس را دارید بهتر است این کار را در کلینیک تخصصی شارمین و توسط پزشکان حاذق و پر تجربه این کلینیک انجام دهید. کلینیک شارمین با استفاده از جدیدترین و بی­ خطرترین متدهای درمانی سعی دارند تا تمامی مراجعین خود را از نتایج مطلوب این عمل راضی نگه دارند. کاشت مو یک عمل کاملا سرپایی و بدون ایجاد اسکار محسوب می ­شود.

برای دریافت بازخورد و نتایج بهتر  قطعا  ابتدا با پزشک متخصص درباره انجام این عمل و نیز هرآنچه می­ خواهید در حین و بعد از جراحی انتظار داشته باشید صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو

کاشت مو

علت کاشت مو

از نظر بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی علت و هدف اصلی کاشت مو، تقویت رشد مو در قسمت هایی از پوست سر است که قادر به انجام رشد نیستند. در مواردی از این قبیل، کاشت مو می­تواند به پر کردن لکه های طاسی به طور طبیعی کمک کند. در روش کاشت مو پزشکان فقط به مناطق آسیب دیده رسیدگی می­کنند. این باعث رشد طبیعی فولیکول های مو می­شود. از این رو، هنگامی که فولیکولهای کمک کننده برداشته و کاشته می شوند، موها دقیقاً با موهای طبیعی یکسان به نظر می­رسند.

ترمیم مو که جایگزینی مو نیز نامیده می شود، معمولاً برای افرادی است که قبلاً سایر درمان های ریزش مو را امتحان کرده اند. با این توصیف علت پذیرش اقدام به عمل کاشت مو بخصوص در آقایانی که نتوانستند نتایج خوبی از دیگر روش­ها مانند استفاده از سرم، استفاده از انواع شامپوها، به کارگیری پروتئین تراپی و.. و… داشه باشند کاملا مشهود است.

افراد بسته به شرایط مختلف، ریزش مو متفاوتی را تجربه می کنند ، پزشک حاذق بسته به فاکتورهای تعیین کننده از بهترین متد استفاده خواهد کرد، این شرایط که باعث می شود افراد ریزش مو را به نحو مختلف تجربه کنند عبارتند از :

 • رژیم غذایی
 • استرس
 • بیماری
 • تغییرات هورمونی
 • استفاده از داروهای خاص

بیشتر بخوانید: دلیل ریزش ابرو

مزایای کاشت مو

تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت روند کاشت مو ، یک تصمیم گیری بزرگ است؛ ولی در عین حال تصمیمی است که می تواند رضایت مندی بسیار زیادی را به همراه داشته و ارزش آن همه صبر و انتظار را دارد. با پیشرفت های پزشکی امروزی، روندهای کاشت مو بسیار دقیق تر شده و در مقایسه با قبل، نتایج طبیعی تری را بدست می دهند. این درمان به عنوان گزینه ای برتر، منتخب بسیاری از زنان و مردانی است که از ریزش یا از دست دادن مو رنج می برند. کلینیک شارمین، یکی از کلینیک های برجسته و به نام در سطح کشور می باشد که جراحی بازیابی مو را ارائه داده و تخصص بالا در اجرای به روز ترین تکنیک کاشت مو به روش FUE ، یکی از اولویت های آن است.

علاوه بر هدف اولیه ترمیم مو، کاشت مو مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه با چند نمونه از مهمترین فواید کاشت مو آشنا می­ شویم:

1- درمان های دائمی:. کاشت مو تکنیکی است که فولیکول‌های مو را از یک قسمت سر (ناحیه اهدایی که در آن مو وجود دارد) به ناحیه طاس (منطقه دریافتی که در آن افراد می‌خواهند مو رشد کنند) منتقل می‌کند. بنابراین، نتایجی ارائه می دهد که ماهیت دائمی تر دارند.

2- تقویت اعتماد به نفس: افرادی که دارای تراکم موی کم یا طاسی هستند از کاهش اعتماد به نفس شکایت دارند. در فرایند کاشت مو در نهایت، فرد نسبت به خود چه از نظر حرفه ای و چه از نظر شخصی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

3- ترمیم و نگهداری آسان:  این نکته یک مزیت پنهان انجام عمل کاشت مو است. در روش های دیگر، فرد باید از شامپوها یا نرم کننده های دارویی استفاده کند یا به طور مرتب به آرایشگر مراجعه کند. اما در روش کاشت مو، بیمار مجبور نیست از شامپوها یا نرم کننده های خاصی برای حفظ تراکم مو استفاده کند.

4-مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر گزینه های ترمیمی: سایر تکنیک های ترمیم مو هزینه بالایی دارند. اما خوشبختانه، روش کاشت مو نسبت به سایر گزینه ها کاملا مقرون به صرفه است. دلیل اصلی این است که بیمار فقط یک بار آن هم در حین جراحی باید هزینه ها را متقبل شود.

کاشت مو

کاشت مو برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت مو با بهبود بخشیدن ظاهر افراد ، اعتماد به نفس را مجدد به آن ها باز می گرداند. مردان و زنانی که مشخصه های زیر را دارا باشند یک کاندیدای ایده آل برای پیوند مو به حساب می آیند :

 • مردان مبتلا به ریزش موی آندروژنیک
 • خانم هایی که تار موهای آنان بسیار نازک و ظریف است.
 • افرادی که به سبب سوختگی یا آسیب وارد شده به پوست سر، بخشی از موهای خود را از دست داده اند.
 • خانم ها و آقایانی که بخشی از موهای سر خود را از دست داده اند.

نکات مهم درباره کاشت مو

از دهه 1950 روندهای کاشت مو به افراد فاقد مو برای غلبه بر مشکلات طاسی یا کم شدن مو کمک می کرده است. افراد خصوصا مردان، دارای دغدغه های زیادی در خصوص الگوی طاسی می باشند، ولی پیشرفت های مدرن در درمان های بازیابی مو، به افراد زیادی این امکان را داده است تا نهایتا بتوانند موی از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورند.

امروزه با تکنیک های مدرن از قبیل FUE بخش عمده ای از موی از دست رفته بازیابی می شود. در مقایسه با روند های گذشته؛ این تکنیک دارای دقت بالاتری بوده، کمتر تهاجمی بوده و نتایج طبیعی را خلق می نماید. این روند که در سال های اخیر ابداع شده است، به عنوان یک پدیده شگفت انگیز مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

در طول پروسه کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

در ابتدا پزشک حاذق سطح پوست سر شما را به طور کامل ضد عفونی می کند در ادامه با تزریق داروی بی حسی به صورت موضوعی بستر زیباسازی را فراهم می کند. تاکنون دو روش برای کاشت مو مطرح شده اند که عبارتند از :

 1. پیوند مو FUT
 2. روش FUE

کاشت مو

کاشت مو با بهبود بخشیدن ظاهر افراد ، اعتماد به نفس را مجدد به آن ها باز می گرداند. مردان و زنانی که مشخصه های زیر را دارا باشند یک کاندیدای ایده آل برای پیوند مو به حساب می آیند :

 • مردان مبتلا به ریزش موی آندروژنیک
 • زنانی که تار موهای آنان بسیار نازک و ظریف هستند.
 • افرادی که به سبب سوختگی یا آسیب وارد شده به پوست سر، بخشی از موهای خود را از دست داده اند.

بیشتر بخوانید: جراحی تخلیه بوکال

چه کسانی نمی توانند تحت پروسه پیوند مو قرار بگیرند

 • بانوانی که به طور پراکنده، موهای سر خود را از دست داده اند.
 • کسانی که در محل بانک یا برداشت مو تار مو کافی برای پیوند ندارند.
 • افرادی که پوست سر آن ها مستعد تشکیل اسکارهای کلوئیدی می باشد.
 • بیمارانی که به سبب روندهای درمانی همچون شیمی درمانی موهای خود را از دست داده اند.

نتیجه حاصل از کاشت مو چه زمانی مشخص می شود؟

شمار زیادی از مراجعه کنندگان با گذشت 6 الی 9 ماه بعد از عمل کاشت مو می توانند شاهد نتیجه نهایی باشند. البته ممکن است این پروسه برای برخی افراد حدود یک سال طول بکشد. مهم است که بدانید در مقطع زمانی 2 تا 8 هفته بعد از پیوند مو، فولیکول های پیوندی ریزش پیدا می کنند. در ماه سوم نیز ممکن است تار موها نازک تر از حالت طبیعی شان دیده شوند. تمام این موارد طبیعی بوده و با گذشت زمان و رشد موهای جدید برطرف می شوند.

نتیجه گیری

کاشت مو امروزه برای آن دسته از افرادی که از ریزش مو و طاسی سر خود رنج می­ برند و دارای موهای کم پشتی هستند، به عنوان یک تکنیک حرفه ای و درمانی بسیار مناسب است. کاشت مو در واقع یک روش پرطرفدار در بین آقایان و خانم هایی است که به زیبایی چهره و موهای خود بسیار اهمیت می ­دهند و درصدد ترمیم و اصلاح نقص زیبایی خود هستند. کاشت مو به کمک پیوند فولیکول­های موی سر خود فرد انجام می­ شود که این اقدام درمانی موجب تحریک بیشتر سلول های کم تحرک که وظیفه رشد مورا در ناحیه سر دارند می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی