Search
Close this search box.
برداشتن غبغب

برداشتن غبغب

برای برداشتن غبغب چه راه هایی وجود دارد ؟ غبغب ، در ناحیه زیر چانه واقع شده است و در برخی افراد به دلیل وجود لایه چربی بیش از حد و آویزان شده و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. در کلینیک شارمین بهترین کلینیک زیبایی در تهران می توانید از شر غبغب خود خلاص شوید. غبغب ؛ مشکل زیبایی آزار دهنده ای است که نه تنها باعث کاهش جذابیت نمایه شما می شود ، بلکه می تواند در مجموع می تواند سبب چاق تر به نظر رسیدن شما شود.

 

برداشتن غبغب - کلینیک شارمین

 

علاوه بر چاقی ، ژنتیک نیز می تواند عامل ایجاد غبغب باشد و در چنین مواردی ، وجود آن هیچ ارتباطی با وزن بدن ندارد. زاویه سازی ناحیه تحتانی صورت و خط فک ، با رژیم و ورزش بسیار دشوار است. با افزایش سن ، پوست قابلیت ارتجاعی طبیعی خود را از دست می دهد و می تواند باعث افتادگی پوست زیر گردن شود.

برای رهایی از غبغب چه باید کرد ؟

شواهد کمی برای اثبات نتایج تاثیر ورزش در رفع غبغب وجود دارد. با انجام لیپوساکشن یا لیپوماتیک غبغب ، می توان چربی اضافی موجود در این ناحیه را برداشته و غبغب را از بین برد. اعمال لیپوماتیک و لیپوساکشن ؛ از جمله اعمال زیبایی ایمن هستند که با انجام آن ها می توان مبادرت به برداشتن غبغب نموده و ظاهری زیباتر برای افراد به ارمغان آورد. سالهاست که لیپوساکشن ؛ برای حذف چربی اضافی شکم ، پهلو و ران مورد استفاده واقع می شود. اما اکنون این روش درمانی ، برای هدفی کاملا جدید مورد استفاده قرار می گیرد و آن از بین بردن بافت شل غبغب می باشد که به آن کانتورینگ گردن نیز گفته می شود.

کانتورینگ گردن با لیپوساکشن غبغب

 • لیپوساکشن غبغب در تهران ، سبب فرمدهی چانه و تناسب آن با سایر عناصر صورت می شود.
 • لیپوساکشن ، یک روش کاملا معقول و کوتاه است که با استفاده از مکش دقیق ، مقدار کمی چربی را از زیر چانه خارج می کند و موجب برداشتن غبغب می شود.
 • در این عمل ؛ از یک بی حس کننده موضعی استفاده می شود ، به این معنی که می توانید پس از عمل به منزل بازگردید.
 • هنگامی که ناحیه درمان بی حس شد ، برش هایی بسیار کوچک در پشت گوش یا یک چین طبیعی زده می شود و کاملا پنهان است.
 • کانولا ، لوله باریک متصل به خلا داخل این برش ها قرار می گیرد ؛ چربی را تجزیه می کند و از بین می برد.
 • لیپوساکشن چانه ، معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشد.

 

برداشتن غبغب

 

این تکنیک ، می تواند مادامی که بیمار سبک زندگی سالم حاوی مقادیر زیادی از میوه و سبزیجات را حفظ کند و به اندازه کافی ورزش کند دائمی باشد. اضافه وزن طبیعی و افزایش سن ، می تواند با گذشت زمان موجب افتادگی غبغب شود ؛ اما حفظ سبک زندگی سالم نتایج پیری را تا حد امکان آهسته می کند. بعد از لیپوساکشن ، ممکن است نیاز باشد چند روز از گن مخصوص برای حمایت از گردن استفاده کنید. شما می توانید ظرف یک هفته به محل کار خود برگردید و پس از دو هفته از برداشتن غبغب ، تمام فعالیت های منظم خود را از سر بگیرید. برخی از بیماران بعد از لیپوساکشن غبغب ، تورم و کبودی را تجربه می کنند ؛ اما این عوارض جانبی 10 تا 14 روز پس از عمل برطرف می شوند.

آیا لیپوساکشن برای شما مناسب است ؟

کاندیدای مناسبی برای برداشتن غبغب با لیپوساکشن ، افرادی هستند که تجمع چربی در غبغب دارند. برای انجام ساکشن غبغب ، پوست باید حالت کشسانی مناسبی داشته و از سلامت خوبی برخوردار باشد. متقاضیان در رده سنی 30 تا 50 ساله که با تجمع چربی در ناحیه زیر چانه ( غبغب ) مواجه هستند ؛ بهترین کاندیدا برای ساکشن غبغب به شمار می روند.

 

برداشتن غبغب

لیپوماتیک غبغب

این تکنیک ، کم و بیش همان روش لیپوساکشن است. لیپوماتیک ؛ برای شکستن سلول های چربی از فناوری فراصوت ، لرزش و مکش استفاده می کند. لیپوماتیک را می توان گزینه ای برای حذف چربی و سلولیت غبغب و به طور کلی برداشتن غبغب در تهران در نظر گرفت. لیپوماتیک ، جدیدترین روش حذف چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش های حذف چربی مانند لیپولیز است. سلول های چربی در ابتدا به جای استفاده از تابش یا گرما به روش کاملا فیزیکی ، ذوب و به آرامی از بدن تخلیه می شوند تا به پیکربندی بدن کمک کند. ایمنی این روش در مقایسه با روش سنتی لیپوساکشن بسیار بالاتر است.

لیپوماتیک و مزایای آن

 • تخلیه یکنواخت چربی از زیر پوست در روش لیپوماتیک ، باعث برآمدگی چربی در زیر پوست نمی شود.
 • مدت زمان استفاده از گن مخصوص ، بعد از لیپوماتیک غبغب ، بسیار کوتاه است و تا دو هفته ادامه دارد.
 • برای انجام این روش ، از بیحسی موضعی استفاده می شود.
 • تورم و ترشحات در عمل لیپوماتیک ، بسیار کم است.
 • احتمال عفونت بسیار ناچیز است.
 • آمبولی چربی در روش لیپوماتیک برای برداشتن غبغب ، حداقل می باشد و تاکنون هیچ موردی گزارش نشده است.
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد پس از درمان مرخص می شود.
 • خستگی و آسیب دیدگی بدن در عمل لیپوماتیک بسیار کم است.

اقدامات قبل از برداشتن غبغب

اولین گام ، مشاوره با جراح است. در جلسه مشاوره در بهترین کلینیک زیبایی در تهران ، از اهداف و گزینه ها ، خطرات و مزایای عمل با پزشک صحبت کنید. جراح ، دستورالعمل هایی تجویز می کند تا برای عمل برداشتن غبغب آماده شوید. این دستورات ، می تواند محدودیت در رژیم غذایی و مصرف الکل باشد.

 • اگر آلرژی دارید یا دارو مصرف می کنید از جمله مکمل های گیاهی و بدون نسخه ، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • از مصرف داروهای خاص ؛ مثل رقیق کننده خون و مسکن های خاص خودداری کنید.
 • حداقل دوهفته قبل از عمل ؛ نباید از آسپیرین و داروهای ضد التهاب استفاده شود.
 • استفاده از قرص ضدبارداری ، باید متوقف شود.
 • افراد کم خون ، باید قبل از عمل ؛ مکمل های آهن مصرف کنند.

 

برداشتن غبغب

مراقبت های بعد از برداشتن غبغب

 1. درد ، تورم و کبودی مختصری در ناحیه جراحی خواهید داشت.
 2. پزشک شما ، مسکن برای کنترل درد و آنتی بیوتیک برای کاهش احتمال عفونت بعد از برداشتن غبغب تجویز می کند.
 3. جراح ، برش ها را باز می گذارد و درن موقتی در آن قرار می دهد تا تخلیه مایعات را تسریع کند.
 4. معمولا بعد از جراحی ، باید گن فشرده سازی بپوشید و بدین ترتیب به کاهش تورم کمک کنید.

چند نکته مهم در مورد لیپوساکشن غبغب و صورت که باید بدانید :

 • لیپوساکشن صورت و غبغب را می توان با سایر روش ها ترکیب کرد.
 • این پروسه اثرات طولانی و ماندگاری بالایی دارد.
 • ممکن است همه صورت ها برای انجام لیپوساکشن مناسب نباشند.
 • نیازی به داروی بیهوشی برای انجام لیپوساکشن غبغب نیست.
 • چربی های استخراج شده ناشی از برداشتن غبغب را می توان برای تزریق در نواحی دیگر صورت مثل تزریق چربی به چانه ، لب و غیره مورد استفاده

قرار داد.

 

آیا لیپوماتیک تحت پوشش بیمه قرار دارد ؟

لیپوماتیک نیز نوعی روش زیبایی محسوب می شود و بیمه هزینه های پرداخت آن را تحت پوشش قرار نمی دهد.

لیپوماتیک گردن برای رفع غبغب

افرادی که پوست آن ها حالت ارتجاعی و الاستیک دارد و در بازه سنی 20 تا 50 سال قرار دارند ، بهتر است برای برداشتن غبغب ، لیپوماتیک گردن انجام دهند.

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

با مزوتراپی نیز می توان سلول های تجمع یافته در نواحی غبغب را از بین برد. این روش نسبت به سایر روش ها کم تهاجمی تر می باشد. در این پروسه ، در ناحیه مورد نظر در چند جلسه متوالی ، ماده چربی سوزی را تزریق می کنند و موجب کاهش و از بین رفتن سلول های چربی می شوند. سلول های چربی تخریب شده از طریق لنف ، از بدن بیرون می روند.

برداشتن غبغب با آر اف RF

یکی از بهترین و موثرترین را ها برای برداشتن غبغب ، استفاده از آر اف است. حرارت و امواج رادیویی حاصل موجب حذف چربی های اضافی می شود. این پروسه در طی 25 الی 30 دقیقه انجام خواهد شد و نیازی به استراحت و دوره نقاهت خاصی ندارد.

سریع ترین راه رفع غبغب

همانطور که اشاره شد راه های متفاوتی برای برداشتن غبغب وجود دارد. از درمان های ساده گرفت تا روش های جراحی ، شما می توانید با توجه به میزان بزرگی غبغب و با مشورت پزشک ، مناسب ترین راه را برای از بین بردن غبغب ، انتخاب کنید.

هزینه برداشتن غبغب

با توجه به اینکه شما از کدام روش برای از بین بردن غبغب خود کمک می گیرید ، هزینه برداشتن غبغب متفاوت خواهد بود. برای اطلاع دقیق از این موضوع می توانید به کلینیکی که قصد انجام این عمل را دارید مراجعه کنید. بعد از انجام مشاوره های لازم و انتخاب بهترین روش برای برطرف کردن غبغب ، می توانید از هزینه های آن اطلاع پیدا کنید. کلینیک شارمین ، بهترین کیلینیک پوست و مو و زیبایی در تهران با ارائه راهکارهای متفاوت برای از بین بردن غبغب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی