Search
Close this search box.
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدون درد با نتایج ماندگار + فیلم

لیزر موهای زائد، شما را برای همیشه از شر موهای زائد رها می کند و با استفاده از آن می توان راهکارهای قدیمی و سنتی؛ اعم از تیغ اصلاح، پودرهای موبر، اپیلاسیون و غیره را برای همیشه کنار گذاشت. در صورت تمایل به حذف موهای زائد، پیشنهاد ما به شما کلینیک زیبایی شارمین، مجهز به نوین ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا است و با بهره وری از مجرب ترین کادر و بهترین دستگاه لیزر؛ همواره نتایجی ایده آل و رضایت بخش را برای مراجعین خود فراهم می آورد. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید که تا به حال جایی نخوانده اید، در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد
لیزر موی زائد

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد فرآیند حذف موهای زائد با استفاده از تکنولوژی لیزر است. در این روش، نور لیزر به رنگ موها جذب می‌شود و انرژی لیزر به ریشه موها منتقل می‌شود تا باعث تخریب فولیکول رشد مو شود. در این روش، نور لیزر به ملانین مو جذب می‌شود و به دمای بسیار بالا تبدیل می‌شود.

 این حرارت به ریشه مو انتقال می‌یابد و باعث تخریب فولیکول مو می‌شود. این فولیکول‌های مو تحت تأثیر لیزر دیگر قابلیت رشد ندارند که منجر به کاهش دائمی تعداد و ضخامت موها می‌شود. مزایای لیزر موهای زائد شامل کاهش دائمی موها، نرمی پوست، و عدم نیاز به روش‌های روزانه از جمله اصلاح و اپیلاسیون می‌باشد. لیزر موهای زائد از تکنیک های رایج است که امروزه اکثریت خانم ها و آقایان از آن استفاده می‌کنند و از نتایج آن لذت می‌برند. در واقع این روش تقریبا دائمی بوده و در طولانی مدت به شارژ مجدد برای شوک به پوست نیاز دارد.

ابا استفاده از این روش، سبب کاهش حجم قابل توجهی از موها در جلسات اول شده و به مرور موجب نازک شدن و در نهایت از بین رفتن آن ها می شود و شما را برای بازه زمانی طولانی از رشد مجدد موهای زائد خلاص می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در سعادت آباد

00:29
truncate dir-rtl

لیزر بدن بدون درد و عوارض

عملکرد لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

نور لیزر به رنگ ملانین در ریشه موها جذب می‌شود، سپس انرژی لیزر به ریشه مو منتقل می‌شود و اثر حرارتی ایجاد می‌کند. این اثر حرارتی باعث تخریب فولیکول های مو می‌شود و با تخریب ریشه مو، رشد موها تا حد زیادی متوقف می‌شود. لیزر بهترین نتایج را بر روی موهای تیره با رنگ ملانین بالا دارد.

موهای روشن با کمترین ملانین به لیزر کمتر حساس هستند. به طور کلی عملکرد لیزر موی زائد برای همه افراد یکسان نیست که البته به نوع دستگاه لیزر نیز بستگی دارد. توجه داشته باشید که برای اخذ نتیجه مناسب و ماندگار از دستگاه لیزر به بهترین مرکز مراجعه داشته باشید و به مراکزی که هزینه های بسیار پایین و نامعقول اخذ می‌کنند، مراجعه نکنید.

این تکنیک ویژگی های زیر را به همراه دارد:

 • دقیق بودن: پرتوهای لیزر می توانند با دقت بالا فولیکول های تیره مو را مورد هدف قرار دهند بدون آن که به پوست و بافت های اطراف آسیب جدی وارد کنند.
 • سرعت بالا: هر پالس لیزر تنها چند ثانیه زمان می برد اما می تواند بر تعداد زیادی از مو ها اثر بگذارد.
 • نتیجه قابل پیش بینی: بسیاری از افراد پس از 3 الی 7 جلسه تقریباً متوجه نتیجه حاصل از لیزر می شوند.
نحوه انجام لیر موهای زائد
عملکرد لیزر موهای زائد

پروسه انجام لیزر موهای زائد چگونه است؟

پیش از اقدام به رفع موهای زائد با لیزر، در ابتدا حتما با پزشک متخصص در خصوص انجام این کار مشورت نمایید. همچنین توجه داشته باشید که باید پزشک خود را در جریان حساسیت ها یا بیماری های پوستی که در حال حاضر دچار آن هستید یا در گذشته به آن مبتلا بودید؛ قرار دهید. لازم به ذکر است که پزشک ، پس از بررسی و آنالیز پوست و موی افراد ؛ تعداد جلسات را معین خواهد نمود.

به خاطر داشته باشید که برای انجام لیزر موهای زائد؛ پوست باید عاری از هرگونه کرم، عطر و به طور کلی مواد آرایشی و بهداشتی باشد. همچنین روز قبل جلسه لیزر، ناحیه مورد نظر باید یک دور شیو شود. توجه داشته باشید که حتما پوست شما تمیز باشد برخی از دستگاه های لیزر از سیستم خنک کننده بهره مند هستند؛ در این صورت دیگر به ژل نیازی نیست. این روش، در بخش های کوچک مانند پشت لب، تنها چند دقیقه طول می کشد؛ اما لیزر نواحی بزرگتر بدن مانند کمر به زمان بیشتری نیاز دارد.

در طی جلسه لیزر، اشعه لیزر از طریق سری دستگاه روی ناحیه مورد نظر تابانده می شود. نور لیزر به ملانین جذب می‌شود. سپس با حرارت و تخریب فولیکول مو، از رشد مو جلوگیری می‌شود. برای دستیابی به نتایج دائمی، نیاز به تکرار جلسات لیزر است. تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به نوع پوست و مو، همچنین منطقه درمانی دارد. بعد از هر جلسه لیزر، به شدت توصیه می‌شود که از نور خورشید و سولاریوم خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

برای لیزر موهای زائد باید به کجا مراجعه کنیم؟

اگر شما علاقه دارید که از با استفاده از لیزر به حذف موهای ناخواسته خود بپردازید، لازم است به کلینیکی مراجعه کنید که تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد. اغلب انجام آن در کلینیک پوست و مو توصیه می شود زیرا تکنسین آن، دوره مربوطه به لیزر موهای زائد را پشت سرگذاشته اند و تحت نظر پزشک، شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند. همچنین باید به اقدامات قبل از لیزر موهای زائد اهمیت دهید.

نکته ای که باید در انتخاب پزشک مد نظر قرار دهید، علاوه بر تخصص وی، میزان پیشرفته بودن تجهیزات موجود در کلینیک نیز می باشد. ابداع دستگاه های به روز بسته به درخواست متقاضیان بوده و قطعا بسیاری از نیازهای را پاسخ گفته است. این موضوع را به یاد داشته باشید که اهمال در این موضوع و انجام لیزر موهای زائد نزد افراد غیر متخصص، عوارضی را به همراه خواهد داشت که مسئول صفر تا صد آن خودتان می باشید.
پس از انتخاب کلینیک مجهزی که شاهد رضایت مشتریان آن بوده اید، با مراجعه به پزشک حاضر در آن، گام های زیر را طی خواهید کرد:

 • بررسی سوابق بیماری زیباجو : در جلسه معاینه، پزشک از سابقه داروهای مصرفی شما، سوابق اختلالات پوستی مانند حساسیت ها و پروسه های لیزر موهای زائد شما سوالاتی خواهد پرسید.
 • صحبت از مزایا و معایب پروسه: شما به عنوان زیباجو موظف هستید قبل از برداشتن هر گامی، با آگاهی کامل در این راه قرار بگیرید. با این حال اگر اطلاعات کافی از این پروسه ندارید با پرسش سوالاتی به می توانید از معایب و مزایای آن اگاه شوید.
 • ارزیابی فیزیکی: برای اینکه تعیین شود حدودا به چند جلسه برای لیزر موهای زائد احتیاج دارید، پزشک به بررسی عضو مورد نظر می پردازد. ایشان با توجه به پوست و ضخامت موهای موجود، بهترین پلن را برای پروسیجر زیبایی برای شما در نظر می گیرد.
عکس لیزر موهای زائد
نمونه کار لیزر موهای زائد

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد

لازم است در مورد لیزر موی زائد به نکات زیر توجه کنید:

 • موهای ناحیه مورد نظر را 24 ساعت قبل از جلسه لیزر موهای زائد، شیو کنید؛ یعنی با تیغ اصلاح کنید تا بدین ترتیب بخش زیادی از موهای سطحی پوست حذف شوند و احتمال سوزش پوست در حین لیزر کاهش یابد.
 • اپیلاسیون یا وکس کردن موهای ناحیه مورد نظر، از 4 تا 6 هفته قبل از لیزر ممنوع می باشد و صرفا باید با تیغ یا ژیلت اصلاح نمایید.
 • از استفاده از محصولات مراقبت از پوست اعم از کرم ها یا روغن های پوستی در جلسه لیزر خودداری نمایید.
 • چنانچه در پوست موضع مورد نظر، دچار تاول یا آفتاب سوختگی هستید؛ حتما لیزر را به جلسه دیگری موکول کنید، زیرا این امکان وجود دارد که لیزر موجب افزایش وسعت سوختگی شده و نتواند به طور موثر سبب رفع موهای زائد در آن ناحیه شود.
 • از مصرف داروهای آنتی بیوتیک قبل از لیزر مو، بپرهیزید؛ این داروها پوست را نسبت به نور حساس کرده و منجر به سوختن پوست شما خواهند شد.
 • یک روز قبل از لیزر، از مصرف الکل و نوشیدنی های حاوی کافئین اجتناب کنید.
 • به مدت 2 هفته از کرم ضد آفتاب با SPF 50 یا پماد زینک استفاده کنید.
 • به مدت 72 ساعت پس از انجام لیزر موهای زائد، موها را شیو نمایید.
 • به مدت 48 ساعت پس از پروسه، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • به منظور کاهش سوزش بر روی محل لیزر، کمپرس یخ قرار دهید.
 • به مدت 48 ساعت پس از انجام لیزر به حمام نروید.
 • از پرداختن به فعالیت هایی که سبب تعریق می شوند، اجتناب نمایید.
لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد

ریزش و کاهش موها بلافاصله مشاهده نمی شود؛ اما بعد از چند روز یا چند هفته شما متوجه کم شدن میزان موها و سرعت رشد آن ها خواهید شد. با تکمیل جلسات ، شما شاهد از بین رفتن میزان زیادی از موهای زائد خود خواهید بود. لازم به ذکر است که ماندگاری اثر لیزر، طولانی مدت است. ممکن است بعد از 6 ماه یا یک سال تنها به یک یا 2 جلسه شارژ نیاز داشته باشد.

بروز اثرات جانبی پس از لیزر طبیعی است. این موارد موقتی هستند و پس از چند روز برطرف می شوند.

 1. قرمزی، التهاب و تورم پوست: با قرار دادن کمپرس سرد در این نواحی می توانید اثرات آن ها را کاهش دهید.
 2. پوسته شدن: با استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب، این مشکل برطرف می شود.
 3. تغییر در رنگ پوست: این عارضه بیشتر در افرادی که پوست تیره تری دارند بروز می کند.

لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

آیا می توان در دوران بارداری لیزر انجام داد ؟

توصیه می شود که در دوران بارداری لیزر انجام ندهید. زیرا هنوز دلیلی بر اثبات ایمن بودن آن در دوران بارداری وجود ندارد. پزشک توصیه می کند که برای انجام لیزر، چند هفته پس از زایمان اقدام کنید. به طور کلی از بین بردن موهای زائد برای بیشتر افراد یک پروسه بی خطر و مؤثر در کاهش مو ها محسوب می شود. همانطور که گفته شد در دوران بارداری لیزر انجام ندهید. همچنین لیزر در اطراف چشم نباید انجام شود. لازم به ذکر است که مردان و زنان می توانند لیزر موهای زائد را اتجام دهند.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد صورت

چه افرادی برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند؟

لیزر موهای زائد به طور کلی برای بسیاری از افراد ایمن و موثر است، اما برخی افراد به دلایل خاصی مناسب انجام آن نیستند. 

 • افراد با پوست تیره یا رنگ موهای روشن در جذب نور لیزر دچار مشکلاتی می‌شوند. این افراد ممکن است با خطر ایجاد لکه‌های پوستی مواجه شوند.
 •  زنان باردار بهتر است از انجام لیزر موهای زائد در مناطق حساس مانند شکم و سینه خودداری کنند، زیرا اثرات لیزر بر حاملگی هنوز به طور کامل مشخص نشده است. 
 • اگر پوست دارای زخم، سوختگی یا آسیب های دیگر باشد، لیزر باعث تاخیر در درمان یا ایجاد مشکلات دیگری می‌شود. 
 • مصرف برخی داروها مانند داروهای حساس‌کننده به نور (فتوسنسیتایزرها) می‌تواند باعث حساسیت به نور لیزر شود. 
 • برخی از بیماران پوستی مانند دیسکولوراسیون (تغییر رنگ پوست) نباید این روش انجام دهند.
00:14
truncate dir-rtl

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

چه کسانی می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

بسیاری از افراد می‌توانند از لیزر موهای زائد بهره‌مند شوند. افراد دارای موهای تیره‌تر و با حساسیت کمتر نسبت به نور لیزر اغلب بهترین نتایج را از این روش کسب می‌کنند. نور لیزر به ملانین جذب می‌شود و می‌تواند جلوی رشد آن را بگیرد. افرادی که پوست آن ها بدون مشکلات جدی، مثل زخم یا عفونت است، می‌توانند از لیزر مو های زائد استفاده کنند.

به طور کلی لیزر مو دارای محدودیت برای هیچ شخصی نیست مگر اینکه فرد دارای بیماری های پوستی باشد که باید قبل از انجام لیزر موی زائد از پزشک خود مشاوره بگیرد. این تکنیک دارای اشعه شدید نیست که تا عمق پوست انتقال پیدا کند و فقط به فولیکول مو برخورد داشته و آن ها را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

آیا ممکن است لیزر موهای زائد موجب سوختگی پوست شود ؟

برای جلوگیری از سوختگی پوست در طی دوران ليزر کردن موهای زائد بدن توصیه می شود به برخی نکات مراقبتی توجه شود :

 • از انجایی که داروی راکوتان موجب خشک شدن بیش از حد پوست می شود، به افرادی که از این دارو استفاده می کنند توصیه می شود حداقل چند ماه قبل از شروع روند درمانی خود، مصرف این دارو را قطع نمایند.
 • استفاده از کرم های موضعی، خوشبو کننده، مواد آرایشی و برخی بی حس کننده های موضعی می تواند منجر به سوختگی پوست شود به همین دلیل توصیه می شود شب قبل از جلسه لیزر، دوش گرفته، موهای بدن خود را شیو نمایید و از هیچ نوع محصول بهداشتی و مراقبتی بعد از حمام روی پوست خود استفاده نکنید.
 • استفاده از لایه بردارها در طی دوران لیزر موهای زائد توصیه نمی شود؛ چرا که لایه برداری موجب نازک شدن و تحریک پوست شده و خطر سوختگی در هنگام تابش اشعه لیزر را بالا افزایش می دهد.
 • از آفتاب گرفتن، سولاریوم و برنزه کردن پوست و همچنین قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، خودداری نمایید.
 • در شرایطی که نوع پوست شما با طول موج انتخابی لیزر هماهنگی نداشته باشد ، ممکن است سوختگی پوست اتفاق بیفتد.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

2 Responses
 1. سلام و وقت بخیر میخواستم بدونم برای پنج شنبه ها هم برای لیزر وقت میدین؟ و اینکه دستگاه لیزرتون چی هست? تونل باد سرد داره یا نه؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   برای لیزر همه روزه از ۹ صبح تا ۲۱ شب در خدمت شما عزیزان هستیم
   با بهترین و جدیدترین دستگاه لیزر
   الکساندرایت کندلا ۲۰۲۲
   دستگاه خنک کننده دارد
   جواب دهی در ۴ تا ۶ جلسه
   مشاهده نتیجه در همان جلسه اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی