Search
Close this search box.
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ + جوانسازی پوست در کلینیک شارمین

داشتن پوست و چهره ای جوان با افزایش اعتماد به نفس ، رابطه مستقیمی دارد. میکرونیدلینگ یکی از راه های کم تهاجم جوانسازی پوست می باشد که طی یک مدت کوتاه با تحریک کلاژن سازی پوست ، نشانه های پیری را از چهره حذف می نماید. این پروسه برای افرادی که پوست صورت شان پر است از جای آکنه ، انتخاب مناسبی است. این پروسه زیبایی در برطرف سازی لکه های ناشی از آفتاب سوختگی نیز مؤثر است. می توانید برای دریافت بهترین نتیجه این درمان را در کلینیک شارمین ، بهترین مرکز پوست و زیبایی در تهران ، انجام دهید تا شاهد تغییرات چشمگیر در پوست خود شوید.

میکرونیدلینگ - کلینیک شارمین

نواحی مورد هدف برای میکرونیدلینگ

 • اسکار و جای آکنه ها
 • لکه های پوستی
 • خطوط ریز و چین و چروک ها
 • منافذ بزرگ پوست
 • کاهش خاصیت ارتجاعی و الاستیکی پوست

چه کسانی گزینه مناسبی برای میکرونیدلینگ در تهران نیستند ؟

زنان باردار بهتر است انجام این پروسه را به پس از زایمان موکول نمایند. افرادی که به بیماری های پوستی نیز دچار هستند ، یا آنانی بر روی پوستشان زخم باز دارند ، گزینه ایده آلی برای انجام این پروسه در نظر گرفته نمی شوند. کسانی که اخیراً تحت پرتودرمانی نیز قرار گرفته اند نیز نمی توانند برای انجام این پروسه اقدام نمایند.

اقدامات پیش از میکرونیدلینگ

در گام اول اگر می خواهید نتیجه دلخواه را کسب کنید لازم است به یک کلینیک تخصصی در زمینه زیبایی مراجعه نمایید. سپس از پس از مشاوره با متخصص ، ایشان توصیه هایی که مهم ترین آن ها قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون می باشد ، را به شما توصیه می کند.

کلینیک شارمین ، بهترین کلینیک زیبایی تهران ، با بهره گیری از نوین ترین تجهیزات و داشتن متخصصانی حاذق و کاردان شما را در رسیدن به خواسته هایتان همراهی می کند.

میکرونیدلینگ

چگونگی انجام میکرونیدلینگ

در طول پروسه در کلینیک شارمین ، بهترین مرکز پوست و زیبایی در تهران ، متخصص با استفاده از قلم میکرونیدلینگ که دارای سوزن های بسیار ظریف می باشد ، خراش هایی بسیار کوچکی را در سطح پوست ایجاد می کند. درماتولوژیست با توجه به مشکلات پوستی فرد می تواند از ویال های درمانی مختلفی نیز استفاده کند. بدین صورت که سرم یا ویال را بر روی پوست اعمال کرده و با استفاده از قلم سوزنی آن را به طور یکسان در تمام قسمت های مختلف پوست صورت پخش می کند. این مواد از طریق خراش های ایجاد شده به لایه زیرین پوست وارد می شوند. بدین نحو پس پوست برای ترمیم این قسمت ها کلاژن سازی می کند که این امر باعث جوانسازی پوست می شود.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

از آن جایی که این پروسه ، روندی کم تهاجم می باشد ، دوره ریکاوری آن کوتاه مدت بوده و دشواری چندانی را در پی ندارد. پس از اتمام پروسه ممکن است در چند روز اول پوستتان کمی قرمز شود و سوزشی در آن ناحیه احساس کنید. این اثرات واکنش طبیعی پوست به خراش های ایجاد شده در حین میکرونیدلینگ می باشند. پس از پروسه پوست بسیار حساس می شود ؛ بنابراین استفاده از ضد آفتاب تا زمان ترمیم کامل پوست الزامی است. برای کسب نتبجه مطلوب از این درمان لازم است که دوره درمانی خود را تکمیل کنید. تعداد جلسات برای هر شخص با توجه به میزان مشکلات پوستی او مشخص می گردد که لازم است طی فواصل زمانی معین برای درمان به متخصص مراجعه کند. به طور کلی اکثر افراد برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید 4 الی 6 جلسه تحت درمان قرار گیرند.

مزایای میکرونیدلینگ چیست ؟

 • بدون درد
 • دوره بهبودی کوتاه
 • قابل استفاده برای پوست های نازک
 • ایمن و بدون ایجاد عارضه
 • مقرون به صرفه
 • قابل تکرار برای رسیدن به نتیجه دلخواه
 • قابل استفاده برای تمام نقاط صورت ، بدن و گردن

توصیه های مهم در مورد میکرونیدلینیگ :

 • به مدت 2 الی 3 هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ در تهران ،  از لایه بردارها استفاده نکنید.
 • دو هفته قبل از انجام این عمل ، از تزریق چربی ، ژل و بوتاکس خودداری نمایید.
 • در صورتی که داروی خاصی استفاده می کنید و یا به ماده خاصی حساسیت دارید ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از مصرف خودسرانه داروهای ضد التهاب و یا مسکن خودداری نمایید.
 • از خاراندن ، فشردن و ماساژ دادن پوست خود و زخم ها پرهیز کنید.
 • از محصولات مراقبتی پوست که حاوی مواد تحریک کننده و لایه بردار هستند ، استفاده نکنید.
 • از حمام کردن با آب پر فشار و گرم خودداری کرده و همچنین تا زمان بهبودی از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

انواع دستگاه های میکرونیدلینگ

 • دستگاه درماپن
 • دستگاه درمارولر
 • دستگاه درما استامپ
 • دستگاه LED
 • دستگاه رادیویی

تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر آر اف فرکشنال

هر دو این پروسه ها از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت به شمار می روند. مهم ترین تفاوت در این است که میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود که دارای دوره نقاهت و کوتاه تری نسبت به درمان با آر اف فرکشنال است. همچنین مدت زمان ماندگاری و اثربخشی نتایج از دیگر تفاوت های این دو پروسه زیبایی است.  در آر اف ، لایه های سطحی پوست مورد هدف قرار گرفته در حالی که در میکرونیدلینگ ، لایه های زیرین پوست مورد هدف قرار می گیرند. در این پروسه جریان خون افزایش پیدا کرده و از آنجایی که دوره نقاهت کوتاه تر است ، نتایج درمان زودتر قابل مشاهده خواهد بود.

هرچندوقت یکبار مجاز به درمان با میکرونیدلینگ هستیم ؟

این موضوع تا حد زیادی به مشکلات پوستی شما بستگی دارد. به همین دلیل بعد از معاینه و بررسی هایی که توسط پزشک انجام می شود ، تعداد جلسات لازم برای تکمیل درمان اعلام خواهد شد. اگر پوست خوبی داشته باشید و مراقبت های پوستی را به صورت کامل انجام می دهید ، می توانید هر 6 ماه تا 1 سال یکبار برای انجام میکرونیدلینگ صورت اقدام نمایید. افرادی که نیاز به انجام این پروسه درمانی دارند ، اغلب بعد از 4 الی 6 جلسه نتایج خوبی دریافت می کنند.

ممکن است این روش به پوست آسیبی وارد کند ؟

اگر این روش زیبایی را توسط پزشک متبحر انجام دهید ، هیچ گونه عارضه و مشکل پوستی ایجاد نخواهد شد. به همین دلیل بهتر است برای درمان به مراکز معتبر و کلینیک های پوستی که از شهرت خوبی برخوردار هستند ، مراجعه نمایید.

میکرونیدلینگ با درمارولرها چه تفاوتی دارد ؟

زمانی که از میکرونیدلینگ استفاده می شود ، دستگاه به صورت عمودی حرکت می کند که این موضوع سبب افزایش دقت درمان می شود. در حالی که در درمارولر حرکت عمودی به صورت دقیق انجام نمی شود و این موضوع یکنواختی و ناراحتی بیشتری را برای فرد به همراه دارد.

سوالات متداول در زمینه انجام میکرونیدلینگ

تعداد جلسه های میکرونیدلینگ در کلینیک شارمین تهران چند جلسه است ؟

بستگی به مشکلات پوستی و سن افراد دارد. همچنین افراد غیر سیگاری نتایج بهتری را دریافت می کنند. به صورت کلی می توان گفت تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، بین 4 تا 6 جلسه می باشد.

فاصله بین جلسات چند روز است ؟

با توجه به نظر پزشک معالج می تواند فاصله بین جلسات ، حدود 2 هفته تا 45 روز در نظر گرفته شود.

آیا میکرونیدلیگ درد دارد ؟

برای انجام میکرونیدلینگ در تهران ، از بی حسی موضعی استفاده می کنند ، به همین دلیل در حین انجام این عمل دردی را احساس نخواهید کرد.

این درمان برای چه افرادی مناسب است ؟

به صورت کلی می توان گفت هر فردی که تمایل به جوان سازی و شفافیت پوست خود دارد ، بدون محدودیت می تواند از مزایای این روش بهره ببرد.

آیا از این پروسه می توان برای مشکلات ریزش مو استفاده کرد ؟

بله ، با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ و وارد کردن مواد مغذی مورد نیاز می توان سلول های تولید کننده فولیکول های مو را تحریک نمود که در نهایت موجب تقویت و ضخیم شدن موهای سر می شود. البته این روش برای حل مشکل ریزش مو و کمک به رشد مجدد موها مناسب نیست. برای این منظور می توانید از سایر روش های درمانی مانند کاشت مو و یا مزوتراپی کمک بگیرید.

آیا استفاده از میکرونیدلینگ محدودیت سنی دارد ؟

بعد از 18 سالگی می توان از این پروسه برای برطرف کردن انواع مشکلات پوستی کمک گرفت. در سنین کمتر از 18 سال ، هورمون ها هنوز به تعادل نرسیده اند به همین علت ممکن است اثرات ترمیمی این روش بعد از مدت کوتاهی از بین برود. همچنین استفاده از میکرونیدلینگ در سنین بالا که میزان چین و چروک های پوستی عمیق است ، تاثیر چندانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی