Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

ضروری تری مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، برای کسب نتیجه مطلوب از لیزر صورت می پذیرد. لازم است این مراقبت ها بعد از هر جلسه درمانی با دقت و طبق دستور پزشک انجام شود. به دلیل اهمیت بالای این موضوع، در این مقاله به بررسی مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد پرداخته شده است. آشنایی و رعایت این نکات موجب می شود تا از بسیاری عارضه های جانبی پیگیری شده و در نهایت نتیجه رضایت بخش تری حاصل شود. در ادامه همراه ما باشید تا در این زمینه بیشتر بدانید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

چرا مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن مهم است ؟

در طی پروسه لیزر موهای زائد، به صورت انتخابی به فولیکول های مو آسیب وارد می شود تا در نهایت از رشد آن ها جلوگیری شود. فولیکول ها در لایه میانی پوست قرار دارند و ارگان های بسیار ریز و کوچکی هستند که وظیفه آن ها رشد موها می باشد، به همین دلیل است که اگر صدمه و آسیبی به فولیکول های مو وارد شود، در نهایت رشد موها متوقف خواهد شد.

دقت داشته باشید که لیزر هیچ آسیبی به بافت های مجاور بدن وارد نمی کند و تنها به دلیل افزایش حرارت و دمایی که ایجاد می کند، موجب توقف رشد پیاز مو می شود. به همین علت است که باید بعد از انجام این فرآیند، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد به خوبی رعایت شود تا از آسیب دیدن پوست بعد از درمان پیشگیری شود. پیش از هرچیز لازم است بدانید که استفاده از وکس، اپلیدی، بند انداختن و کرم موبر و سایر روش های حذف موهای زائد، در طول درمان، ممنوع می باشد و استفاده از هر یک از این روش ها می تواند اختلالاتی را در نتیجه درمان ایجاد نماید. شما در این دوره تنها مجاز به شیو کردن موها با تیغ های اصلاح هستید.

00:29
truncate dir-rtl

لیزر بدن بدون درد و عوارض

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چه مواردی هستند؟

اهمیت به مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد و انجام دقیق آن ها باعث می شود تا نتیجه بهتری از لیزر بگیرید. درادامه بیشتر به توضیح این موضوع می پردازیم:

جلوگیری از گرم شدن پوست در مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

فرآیند لیزر موهای زائد باعث افزایش دما و گرم شدن بافت های فولیکولی و پوست می شود و این همان عاملی است که موجب می شود بعد از لیزر، گرما را در زیر پوست خود احساس می کنید. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد پوست، از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق و افزایش دمای بدن می شود، خودداری نمایید؛ زیرا این موضوع می تواند منجر به بروز عوارض جانبی پس از لیزر کردن شود.

لازم به ذکر است که دستگاه های جدید لیزر موهای زائد بدن مجهز به سیستم کولینگ قوی بوده و این موضوع باعث می شود تا در طول درمان از گرم شدن بیش از اندازه پوست، پیشگیری شود. به صورت کلی در مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، توصیه می شود تا 48 ساعت از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری شود.

همچنین لازم است از ورزش کردن در طی این مدت پرهیز نمایید. در صورتی که بعد از اتمام جلسه درمانی گرمای شدیدی را زیر پوست احساس می کنید و یا پوست شما به لمس کردن حساس شده است ، بهتر است با مشورت پزشک به صورت غیر مستقیم از کمپرس سرد استفاده نمایید. دقت داشته باشید که نباید سرما به صورت مستقیم در تماس با پوست باشد.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد بیکینی

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد - کلینیک شارمین

خودداری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید

دستگاه های لیزر از گرم شدن بیش از حد پوست و همچنین  صدمه دیدن پوست جلوگیری می کنند با این حال ممکن است اثرات کمی از روند درمانی تا مدتی روی پوست باقی بماند. به همین دلیل توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید ؛ چرا که اشعه فرابنفش خورشید سرطان زا بوده و می تواند صدمات جدی به پوست وارد نماید. به صورت طبیعی رنگدانه های ملانین در برابر این اشعه مضر خورشید از پوست محافظت می کنند ، اما در شرایطی که تحت درمان با لیزر موهای زائد بدن در  بهترین کلینیک زیبایی سعادت آباد تهران قرار دارید ، این احتمال وجود دارد که مقداری از ملانین های پوست از بین بروند و این مسئله آسیب پوست در برابر اشعه فرا بنفش خورشید را افزایش می دهد. توجه به این امر در مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ، بسیار حائز اهمیت است.

سایر مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن

 • لازم است تا 3 روز بعد از انجام این فرآیند از کرم زینک اکساید در نواحی که تحت لیزر قرار گرفته اند تا چندین بار در روز استفاده نمایید. همچنین در شرایطی که پوست بسیار حساسی دارید، بهتر است در کنار کرم زینک اکساید از کرم های ترمیم کننده پوست بعد از لیزر نیز استفاده شود. این کار از سوختگی و التهاب پوست پیشگیری می کند.
 • از مواد شوینده تا 24 ساعت در نواحی لیزر شده استفاده نکنید.
 • به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
 • تا 1 هفته در مکان های گرم مانند سونا و استخر آب گرم قرار نگیرید.
 • توصیه می شود در هنگام خروج از منزل حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید نباشید.
 • از رفتن به سولاریوم، حمام آفتاب گرفتن و سایر روش های برنزه کردن پوست در طی مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، باید خودداری شود.
 • دقت داشته باشید که مراحل و درصد ریزش مو در طی جلسه های درمانی مختلف است، به همین دلیل بهتر است تا پایان جلسه درمانی صبور باشید. برای مثال در جلسه سوم و یا چهارم شاهد رشد درصد بیشتری از موهای بدن خواهید بود. این موضوع به دلیل رشد موهایی است که در حالت خواب بوده اند و ارتباطی به زیاد شدن موهای بدن با لیزر ندارد.
 • دقت داشته باشید که استفاده از لایه بردارها در دورانی که لیزر موهای زائد بدن انجام می دهید، ممنوع است.
 • در صورت که به دنبال دریافت نتیجه مطلوب و موثر از انجام این پروسه هستید، توصیه می شود به زمانبندی دقیق جلسات درمانی خود توجه ویژه داشته باشید.
 • به خانم هایی که در نواحی شکم، دور سینه  و صورت خود موهای زائد دارند، توصیه می شود پیش از شروع درمان حتما آزمایش هورمونی و سونوگرافی تخمدان انجام دهند.
 • توصیه می شود از لباس های خنک و نخی در طول این دوره استفاده نمایید؛ چرا که پوشیدن لباس های تنگ و چسبان موجب تحریک بیشتر پوست می شود.
 • باید از حمام کردن تا 24 ساعت بعد از لیزر موهای زائد بدن خودداری شود. بعد از یک روز حتما با آب خنک دوش بگیرید. همچنین توصیه می شود از آب زدن به نواحی تحت درمان حداقل تا 8 ساعت پرهیز شود.
 • می توانید برای آبرسانی پوست بعد از درمان از ژل آلوئه ورا و یا لوسیون استفاده نمایید.
 • بهتر است مصرف آب آشامیدنی را افزایش دهید، چرا که کم آبی بدن منجر به کاهش اثرات لیزر می شود.

استفاده از محصولات مراقبتی مناسب بعد از لیزر موهای زائد

 1. ژل آلوئه ورا
 2. کرم های ضد حساسیت
 3. کرم ضد آفتاب
 4. کرم های ترمیم کننده مخصوص لیزر موهای بدن
 5. کرم های مرطوب کننده و آبرسان برای پوست های حساس

استفاده از این محصولات التهاب، خارش و حساسیت های پوست را کاهش می دهد و به مرطوب و خنک نگه داشتن پوست کمک زیادی می کند. به همین دلیل استفاده از این محصولات در مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن مانعی ندارد.

نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با مراقبت های بعد لیزر موهای زائد که موارد بسیار مهمی هستند را به شما آموزش دادیم. لازم تا به توصیه های پزشک و اپراتور در این زمینه دقت کنید و آن ها را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی