Search
Close this search box.
آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

چگونه ماندگاری لیزر موهای زائد را افزایش دهیم؟

ماندگاری لیزر موهای زائد اولین سوالی است که بعد از تصمیم گیری به انجام لیزر ذهن را درگیر خود می‌کند. لیزر موهای زائد امروزه طرفداران بی‌شماری را به خود اختصاص داده است و دلیل اصلی این محبوبیت ماندگاری بالا آن است که در هر فرد بر اساس چرخه رشد موی آن ماندگاری متفاوتی دارد.

ماندگاری لیزر موهای زائد

ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

لیزر موهای زائد جزو محبوب‌ترین و به‌روزترین روش‌ها به‌شمار می‌رود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از مراجعه مداوم به سالن اپلایسیون یا از استفاده تیغ‌ و موبرها خسته شدید این روش بهترین گزینه برای شما است که با ماندگاری طولانی شما را از روش‌های قدیمی خلاص می‌کند.

سوال می‌پرسید که ماندگاری لیزر چقدر است؟؟ باید در پاسخ بگوییم که ماندگاری لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد. درواقع دستگاه لیزر با تاثیر بر فولیکول مو از رویش مجدد آن خودداری می‌کند. چرخه عمر فولیکول‌های مو سه بخش رشد، ریزش و استراحت را شامل می‌شود و همین امر باعث می‌شود که تنها با یک جلسه نتیجه‌ای نهایی را مشاهده نکنیم. در واقع هر جلسه از لیزر تعدادی از این فولیکول را تحت تاثیر قرار می‌دهد به همین خاطر تنها یک جلسه برای از بین بردن موهای زائد تاثیر چندانی ندارد.

عواملی هستند که بر ماندگاری لیزر تاثیرگذارند از جمله مهارت تکنسین، رنگ پوست، سطح هورمون‌ها، ژنتیک و عوامل مراقبتی قبل و بعد از لیزر. نکاتی که ذکر شد در فاصله جلسات لیزر و ماندگاری آن تاثیر چشم‌گیری دارد. البته این نکته را باید بدانیم که رویش مجدد مو بعد از جلسات اول لیزر بسیار نازک‌تر از قبل هستند و زمانی که لیزر تاثیر کامل بر فولیکول مو بگذارد رویش آن نیز کمتر خواهد شد. 

عوامل موثر در ماندگاری نتیجه لیزر موهای زائد

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم تاثیرگذاری لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد.  از جمله موارد تاثیرگذار در لیزر، رنگ پوست و مو است. شاید شما هم در باره تاثیر گذاری رنگ پوست و مو در لیزر را شنیده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که آیا این موضوع  در زمان ماندگاری آن تاثیر دارد؟ بله افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند نتیجه‌گیری آن‌ها نیز زودتر است. در واقع  دستگاه لیزر نور را به گرما تبدیل می‌کند و با جدا سازی فولیکول مو از پوست رویش آن را به تاخیر می‌اندازد و به همین دلیل است که تاثیر در موهای تیره و پوست روشن بهتر است. همچنین افرادی که به دلیل وراثت دارای موهای ضخیم هستند دستگاه لیزر تاثیردهی بهتری نسبت به موهای نازک دارد.

عامل دیگری که در ماندگاری لیزر تاثیرگذار است سطح هورمون شما است. زمانی که سطح هورمون شما بالا باشد موهای زائد سریع‌تر رشد می‌کند و نیازمند جلسات بیشتری از لیزر هستید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد بیکینی

عوامل موثر بر ماندگاری لیزر موهای زائد

توجه داشته باشید با رعایت نکات قبل و بعد از لیزر می‌توانید نقش مهمی در ماندگاری آن داشته باشید.  از جمله مواردی که قبل از لیزر باید رعایت کرد از بین نبردن موهای زائد از ریشه است. به بیانی دیگر دستگاه لیزر، موهای زائد را از ریشه از بین می‌برد و اگر قبل از عمل لیزر موهای زائد را از ریشه شیو کره باشید، ریشه ای وجود ندارد که دستگاه بر آن تاثیر بگذارد. بهترین گزینه برای شیو قبل از لیزر آن است که موهای زائد را بتراشید یا از کرم مو بر استفاده کنید و بهترین زمان 24 ساعت قبل از لیزر است.

اگر جزو افرادی هستید که پوست خود را با آفتاب یا دستگاه سولار برنز می‌کنید حتما این را به خاطر داشته باشید که برای انجام لیزر از دو هفته قبل از آن، نسبت به برنزه کردن خودداری کنید.

مراقبت‌های لیزر تنها به قبل از آن ختم نمی‌شود. نکاتی هستند که رعایت آنها بعد از لیزر الزامی است و در ماندگاری لیزر نیز نقش مهمی دارد از جمله:

1. از گرفتن دوش و ارتباط پوست با آب تا 24 ساعت پس از لیزر خودداری کنید.

2.برای جلوگیری از لک و سوختگی پس از لیزر از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر پوست شما دچار تاول و یا زخم شد با کلینیک خود تماس بگیرید.

ماندگاری لیزر موهای زائد  تنها به این نکات بستگی ندارد بلکه تکنسین لیزر یا اپراتور در آن نیز نقش پررنگی دارد. لیزر موهای زائد تکنولوژی پیشرفته است که اگر شخص با مهارت لازم این کار را انجام ندهد ممکن است تجربه ناخوشایندی را به همراه آورد.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر موهای زائد

 آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر بهترین گزینه برای افرادی است که از مراجعه مداوم به سالن اپیلاسیون خسته شده اند و یا به دنبال از بین بردن موهای زائد با ماندگاری طولانی تر هستند می‌باشد. افراد با انجام لیزر و گذراندن دوره بر این تصور هستند که  فولیکول‌های مو به طور کامل از بین می‌رود و مویی در آن ناحیه رشد نمی‌کند اما باید بدانیم لیزر موهای زائد دائمی نیست و بازگشت مو پس از چند سال بعد از لیزر نشانه طبیعی است و رشد مجدد مو بستگی به چرخه رشد مو دارد.

دستگاه لیزر پیاز مو را هدف قرار می‌دهد و از بین می‌برد اما پوست انسان مجدد فولیکول‌های تازه می‌سازد اما رویش آن مانند قبل نیست و ضخامت مو کاهش زیادی پیدا می کند. 

نتیجه گیری

ماندگاری لیزر موهای زائد طولانی‌تر از روش‌های قدیمی و سنتی است و این ویژگی منحصر به فرد لیزر آن را به یک انتخاب هیجان انگیز برای زیباجویان کرده است. استفاده از کرم‌های موبر و یا تیغ و ژیلت دردسرهای خودش را به همراه دارد.همین موضوع باعث شده از بین بردن موهای زائد از قدیم دغدغه بسیاری از افراد شود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از لیزر تمام دردسرهای قبل برای شیو مو از بین رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی