Search
Close this search box.
لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

احتمالا برای شما هم پیش آمده که مقابل آینه ایستاده و پوست شقیقه خود را به سمت بیرون بکشید و با رفع چین و چروک گوشه های چشم تان ، حس بهتری نسبت به چهره خودتان پیدا کنید. جراحی لیفت شقیقه یا به عبارتی لیفت تمپورال ، با بالا کشیدن انتهای ابروها و نواحی مجاور چشم ها به سمت بالا ، سبب رفع افتادگی دُم ابروها ، رفع خطوط پنجه کلاغی دور چشم ، کشیده تر شدن چشم ها و همچنین لیفت جزئی گونه ها و بهبود افتادگی پلک ها می شود. خوانندگان عزیز اگر شما هم مایل هستید که تحت این پروسه قرار بگیرید ، می تواند به کلینیک شارمین مراجعه نمایید.

ليفت شقیقه ، یک روش جراحی ساده و سرپایی است که با ایجاد برشی ظریف در خط رویش موها و برداشتن پوست اضافی از ناحیه شقیقه انجام می شود.

علل افتادگی ابرو

 • با افزایش سن ، پتانسیل ارتجاعی پوست کاهش یافته و عضلات شقیقه دچار ضعف و افتادگی می شود و در نتیجه ، حالت ابروهای شما نیز تغییر یافته و از ناحیه دُم دچار افتادگی می شود و همچنین خطوط پنجه کلاغی در نواحی مجاور چشم های تان نیز پدیدار می گردد.
 • لازم به ذکر است تنها عامل افتادگی ابروها و ناحیه شقیقه ، لزوما به دنبال بالا رفتن سن رخ نداده و گاها منشأ ژنتیکی داشته و افراد به صورت وراثتی با آن مواجه هستند.
 • علت افتادگی ابروها هر چه که باشد ، با جراحی لیفت شقیقه می توان آن را مرتفع ساخته و زیبایی و جوانی را مجددا به چهره شما بازگرداند.

شرایط لازم برای لیفت کردن شقیقه

به طور کلی افرادی که از سلامت خوبی برخوردار بوده و ابتلا به بیماری های خاص نداشته باشند ؛ از شرایط لازم برای انجام جراحی لیفت تمپورال برخوردار خواهند بود ، البته مشروط به این که سیگاری نبوده و در صورت سیگاری بودن از چند وقت قبل از اقدام به جراحی ، مصرف آن را ترک کرده باشند.

مزایای لیفت شقیقه در بهترین کلینیک زیبایی تهران

این لیفت مزایای متعددی دارد که در زیر به آنها اشاره می شود :

 • این لیفت می توانند ظاهر زیبا ، پر جنب و جوش و جذاب به افراد ببخشد
 • بخیه ها و زخم های ناشی از برش های جراحی در زیر موها قابل پنهان شدن می باشند
 • ریسک خطر کم و زمان بهبودی کوتاه
 • نتیجه نهایی معمولا بلند مدت می باشد و تا چند سال نیازمند ترمیم نیست
 • لیفت شقیقه عمل جراحی کم تهاجمی بوده و عوارض کمی را به دنبال دارد.
 • جای زخم ها در مدت زمان کوتاهی بعد از عمل محو شده و از بین می رود.
 • موجب جوان تر و زیباتر شدن چهره می شود.
 • با انجام این عمل ، دم ابروها نیز لیفت شده و به بالا کشیده می شود.
 • چین و چروک های نواحی شقیقه برطرف می شود.
 • چشم ها کشیده و زیباتر می شوند.
 • نیاز به بیهوشی ندارد و عملی بسیار ساده و سرپایی به شمار می آید.
 • حالت خستگی چهره که ناشی از افتادگی چشم و پلک ها است را برطرف می کند.
 • نیاز به آمادگی خاصی ندارد.

مراحل پیش از انجام

جلسه مشاوره ای پیش از انجام این فرآیند وجود خواهد داشت که در آن شخص می تواند تمامی سوال ها را از پزشک خود بپرسد. پزشک در رابطه با مزایا و خطرات عمل به شما توضیح خواهد داد. داروهایی که مجاز به مصرف آنها نمی باشید را نیز به شما خاطر نشان خواهد کرد.

نحوه جراحی لیفت شقیقه چگونه است ؟

 • با توجه به صلاحدید پزشک ، روش بیهوشی یا بی حسی موضعی برای انجام جراحی انتخاب می گردد.
 • پزشک در جراحی لیفت تمپورال ، اقدام به ایجاد برش هایی ظریف در ناحیه شقیقه بیمار و زیر موهای این ناحیه می نماید و سپس بر اساس وسعت اصلاحات مورد نیاز و شرایط فرد زیباجو بهترین تکنیک برای انجام این جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در پایان جراحی لیفت شقیقه در تهران ، جهت تثبیت عضلات لیفت شده و موقعیت جدید شقیقه و دم ابروها ؛ پزشک از بخیه های دائمی ، چسب یا بخیه های قابل جذب یا پیچ های کوچک جراحی استفاده کرده و پوست کشیده شده شقیقه را به استخوان جمجمه پیوند می زند.

تکنیک های جراحی لیفت شقیقه

برای انجام این عمل جراحی ، سه تکنیک وجود دارد که عبارتند از :

 1. ليفت پوست شقیقه : در این تکنیک ، نیازی به کشیدن عضلات تحتانی پوست وجود ندارد و به طور کلی معمولا برای افرادی استفاده می شود که چین و چروک کمتری در ناحیه اطراف چشم ها داشته و افتادگی ابروی آن ها مختصر است.
 2. ليفت پوست و بافت میانی زیر پوست : این تکنیک ، نسبت به تکنیک لیفت پوست شقیقه ؛ عمقی تر بوده و افزون بر ليفت پوست شقیقه سبب لیفت عضله زیر پوست نیز به میزان سطحی خواهد شد.
 3. ليفت ساب پریوستئال : این روش ، نسبت به هر دو روش ذکر شده ؛ عمقی تر بوده و با هدف قرار دادن لایه عمیق زیر پوست موجب لیفت کامل ناحیه شقیقه می شود.

آیا بدون جراحی می توان ليفت شقیقه انجام داد ؟

طیف گسترده ای از روش های غیرتهاجمی ؛ اعم از تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، هایفوتراپی ، لیزر و لیفت کردن شقیقه با نخ بدین منظور وجود دارد. اما لازم به ذکر است که هیچ یک از روش های فوق الذکر ، ماندگاری و دوام جراحی ليفت تمپورال را نداشته و برای ماندگار تر کردن نتایج به دست آمده از آن ها باید فرآیند تزریق را تکرار کرد.

مراقبت های بعد از پروسه لیفت شقیقه

 • بعد از اینکه جراحی لیفت تمپورال در تهران ، انجام شد ، معمولا نیازی به بستری شدن نمی باشد ، شخص می تواند به منزل برگردد. پس از گذشت 7 روز افراد می توانند فعالیت های روزمره شان را ادامه دهند.
 • به خوبی استراحت کنید و به هنگام استراحت سر خود را به کمک چند بالش بالا نگه دارید.
 • از خم کردن سر ، خوابیدن به پهلو ها خودداری کنید.
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • از انجام دادن فعالیت های سنگین ، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های پرتحرک خودداری کنید.
 • در صورتی که احساس درد شدیدی دارید مسکن مصرف کنید.
 • بدون استفاده از ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • رژیم غذایی سالم و مغذی را در پیش بگیرید و ویتامین مصرف کنید .
 • در مورد زمان مناسب برای بازگشت به روتین روزانه خود از پزشک سوال بپرسید.
 • جای بخیه ها به مرور زمان بسیار کمرنگ خواهد شد با استفاده از آرایش می توانید موقتآ آنها را پوشش دهید.
اگر موارد زیر را مشاهده کردید ، آنها را خطرناک تلقی کرده و به پزشک خود زنگ بزنید:
 • تنگی نفس
 • درد در قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم و غیرعادی

هزینه جراحی لیفت شقیقه در تهران چقدر است ؟

پیش از هر چیز توصیه می شود برای انجام موفقیت آمیز از این جراحی ، به یک دکتر خوب برای لیفت شقیقه در تهران مراجعه نمایید. دکتر زیبایی در جلسه مشاوره ، مبادرت به ارزیابی بیمار نموده و پس از تایید وی برای انجام این جراحی ، هزینه نهایی را نیز تخمین زده و به بیمار اطلاع می دهد. لیفت تمپورال عمل زیبایی به شمار می رود و باید در نظر داشته باشید که هزینه ای در قبال این عمل از جانب بیمه دریافت نخواهید کرد . هزینه ها نسبت به نوع از عمل که انتخاب کرده اید متفاوت می باشد و برای کسب اطلاعات کامل باید به کلینیک مراجعه کنید.

عوارض لیفت تمپورال

لیفت شقیقه در تهران، مزایا بسیار زیادی دارد اما دارای معایبی چون درد ، تورم ،کبودی و بی حسی نیز می باشد که البته در بیشتر مواقع با گذشت چند روز از جراحی و با مصرف داروها قابل کنترل می باشند.

نتایج این جراحی چه زمانی مشخص می شود ؟

بلافاصله بعد از انجام این جراحی شاهد تغییرات ایجاد شده در ناحیه شقیقه و چهره خود خواهید بود. البته باید بدانید که بعد از عمل ، تورم و التهاب زیادی وجود دارد و نیاز است حداقل دو هفته صبر نمایید تا کبودی و ورم در ناحیه صورت از بین رفته و شاهد نتیجه جراحی لیفت شقیقه خود باشید. ذکر این نکته لازم است از آنجایی که آناتومی و وضعیت بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است ، نتیجه این عمل در همه افراد یکسان نیست.

آیا لیفت پیشانی یا ابرو همان لیفتینگ شقیقه است ؟

متاسفانه این تصور اشتباه وجود دارد که جراحی لیفت شقیقه همان لیفت کردن پیشانی است در حالی که در لیفتینگ پیشانی ، تمام پیشانی و ابروها به سمت بالا کشیده خواهند شد و در نتیجه هیچ افتادگی در ناحیه ابروها و پیشانی وجود ندارد. در حالی که لیفت کردن شقیقه بسیار کم تهاجمی تر بوده و تنها ناحیه دم ابرو و گوشه های چشم به سمت شقیقه کشیده می شوند.

آیا این پروسه تنها راه از بین بردن چروک های چشم است ؟

در حال حاضر روش ها زیادی برای جوانسازی و از بین بردن چروک های صورت و زیر چشم وجود دارند. ممکن است برخی افراد با توجه به شرایط پوستی خود تمایل داشته باشند از روش هایی مثل تزریق بوتاکس ، تزریق فیلر و غیره استفاده کنند. اما اگر نیاز به روشی دارید که ماندگاری بالا و دائمی داشته باشید و نیازی به تکرار فرایند درمان نباشد ، باید گفت لیفت کردن صورت و شقیقه ها بهترین گزینه است.

انواع روش های لیفت کردن شقیقه کدام است ؟

 • لیفت شقیقه با جراحی
 • لیفت کردن شقیقه با نخ
 • لفیفتینگ شقیقه ها با پلاسماجت
 • لیفت با تزریق بوتاکس

آیا برای انجام این جراحی نیاز است موهای سر کوتاه و یا اصلاح شوند ؟

برش هایی که در این جراحی ایجاد می شوند بسیار کوچک بوده و نیاز به کوتاهی و تراشیدن موهای سر نیست. خوب است بدانید که در نتیجه این جراحی ، هیچ آسیبی به فولیکول ها و ریشه موی سر وارد نمی شود. بنابراین بعد از این عمل دچار ریزش مو نخواهید شد.

آیا در لیفت شقیقه محدودیت جنسی و سنی وجود دارد ؟

برای انجام این عمل زیبایی هیچ محدودیت جنسی وجود نداشته و هر فردی با هر جنسیتی در صورت نیاز می تواند جراحی لیفت تمپورال را انجام دهد. اما به صورت معمول این پروسه زیبایی در بین بانوان محبوبیت بیشتری دارد. در رابطه با محدودیت سنی باید گفت انجام این جراحی مانند سایر عمل های زیبایی بعد از 18 سال قابل انجام می باشد اما توصیه می شود در صورتی که قصد انجام این عمل را دارید تا پایان 23 سالگی صبر کرده و سپس اقدام نمایید ؛ چرا که بررسی ها نشان می دهد تا قبل از 23 سالگی ممکن است نتایج جراحی ماندگاری زیادی نداشته باشد ؛ زیرا چهره هنوز به صورت کامل شکل نگرفته است.

بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران :

قبل از اقدام برای این جراحی لازم است تلاش کنید تا با آگاهی کامل یک جراح و متخصص را انتخاب نمایید که در زمینه جراحی لیفت و جراحی های زیبایی صورت مهارت و توانایی بالایی دارد. با جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین پرسش از دوستان و آشنایان می توانید بهترین جراح لیفت شقیقه تهران را پیدا کنید و سپس برای مشاوره حضوری به مطب مراجعه کنید تا از نزدیک تبحر و کیفت کار و رضایت سایر مراجعه کنندگان را بررسی نمایید. برای دستیابی به بهترین نتیجه از این پروسه زیبایی لازم است تا جراح تبحر و تجربه بالایی داشته باشد.

ماندگاری لیفت شقیقه چقدر است ؟

لیفت تمپورال در انتهای پیشانی و یا روی گوشه بیرونی ابرو انجام می شود به همین علت تغییری در وسط ابرو و پیشانی ایجاد نمی کند. این جراحی به بالا رفتن گونه ها و همچنین کاهش افتادگی چشم ها نیز کمک شایانی می کند. با توجه به آناتومی صورت هر شخص این جراحی تا درصدی می تواند چشم ها را بازتر و صورت را جوان تر کند. نتایج این جراحی بسیار طبیعی بوده و کمتر کسی متوجه انجام این جراحی می شود. در حال حاضر روش های مختلفی برای انجام لیفت شقیقه وجود دارد که هرکدام ماندگاری متفاوتی دارند. در صورتی که برای انجام این پروسه تزریق ژل را انتخاب نمایید با توجه به نوع برند ممکن است بین 6 الی 1 سال دوام داشته باشد. در صورتی که جراحی لیفت دائمی بوده و نیازی به تمدید ندارد. باید این نکته را بیان کرد که بعد از جراحی کشیدن شقیقه ها ، هیچ ریزش مو و یا خونریزی به وجود نمی آید. در رابطه با نتایج ماندگاری لیفت شقیقه باید بدانید که اثرات آن دائمی بوده و نیازی به تکرار روند درمان نیست.

بهترین زمان برای انجام لیفت شقیقه چه زمانی است ؟

زمانی که کناره های ابرو و چشم ها بر اثر افزایش سن حالت شل و افتاده پیدا می کند ، می توانید برای انجام این جراحی اقدام نمایید. از طرفی برخی افراد به صورت مادرزادی ابرو و چشم های افتاده ای دارند و برخی دیگر تمایل دارند تا چشم و ابروهای آن ها حالت کشیده تری داشته باشد که در این صورت این دسته از افراد نیز می توانند برای جراحی لیفت شقیقه اقدام کنند. در حالت کلی باید گفت این عمل محدودیت سنی نداشته و افراد بعد از 18 سالگی با تشخیص پزشک می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی