Search
Close this search box.
اقدامات قبل از لیزر موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه 100% تضمینی

لیزر موهای زائد چانه یکی از بهترین راه ها جهت ریشه کن شدن کامل و دائم موهای این ناحیه از صورت محسوب می شود. در حالت عادی، ممکن است برخی بانوان از داشتن موهای زائد بر روی بخش چانه خود احساس خوبی نداشته باشند و سعی کنند از طریق راه های مختلف، این موهای زائد را از بین ببرند. در واقع در میان تمام گزینه‌ های موجود جهت رها شدن از شر این موها، استفاده از دستگاه لیزر موثر بوده و این اثر گذاری کاملا ماندگاری خواهد بود.

لیزر موهای زائد چانه

توضیح درباره لیزر موهای زائد چانه

در روش لیزر موهای زائد چانه، عملکرد دستگاه لیزر به این صورت است که پالس های نور لیزر، به طور انتخابی ملانین موجود در فولیکول موی چانه و همچنین پشت لب را مورد هدف قرار داده و از بین می برند. در واقع این رنگدانه های موجود در فولیکول مو هستند که جذب پالس های نوری می گردند و با تخریب این فولیکول ها، رشد موها به طور کامل قطع می شود. 

در حقیقت می توان گفت توسط روش لیزر، موهای ناحیه چانه، حدود 80 تا 90 درصد از بین می روند. همچنین آن دسته از موهایی که باقی مانده اند نیز کاملا بی رنگ و نازک می شوند. روش استفاده از دستگاه لیزر، بلند مدت بوده و گاهی اوقات نیز به صورت دائمی است. به این معنی که این دستگاه، بدون اینکه هیچ آسیبی به بخش چانه و پشت لب وارد کند، رویش مجدد مو را از بین برده و برای انواع پوست های تیره و روشن و نیز انواع جنس مو، نتیجه خوبی خواهد داشت.

مزایای لیزر موهای زائد چانه

روش لیزر موهای زائد چانه دارای مزایای بسیار زیادی است که در زیر به برخی از مهم ترین مزایای این روش اشاره می کنیم:

 • لیزر باعث می شود که پوست ناحیه چانه شما به طرز محسوسی نرم و زیبا نشان داده شده و در بسیاری از موارد نیز پوست را شاداب تر می کند.
 • با اینکه ناحیه چانه، بخش کوچکی از بدن است، اما لیزر برای این مناطق کوچک نیز به اندازه مناطق بزرگ موثر خواهد بود.
 • بیشتر افراد به این دلیل برای خلاص شدن از شر موهای زائد چانه خود روش لیزر را انتخاب می کنند که این دستگاه دقت بسیار بالایی داشته و معمولا هیچ گونه امکان خطایی در آن وجود نخواهد داشت.
 • سرعت انجام روش لیزر در مقایسه با اپیلاسیون معمولی بسیار بالا بوده و قادر است در عرض چند ثانیه، همه مشکلات را حل کند.
 • با تحولات و پیشرفت ها در دستگاه های جدیدتر لیزر، امکان انجام لیزر چانه به صورت کاملا بدون درد فراهم شده است.
 • در روش لیزر، احتمال بروز عوارض جانبی مانند سوزش، حساسیت، قرمزی و التهاب و سوزش، نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در سعادت آباد

مزایای لیزر موهای زائد چانه

آیا همه می توانند برای از لیزر موهای زائد چانه استفاده کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، زیرا لیزر موهای زائد چانه برای تعدادی از افراد گزینه مناسبی نخواهد بود. در ادامه به این نکته اشاره می کنیم که این روش برای چه کسانی موثرتر واقع می شود: 

 • موهای زائد غیر هورمونی

روش لیزر برای رفع موهای چانه برای کسانی موثرتر است که در ناحیه چانه آن ها به صورت ارثی موهای زائد وجود دارد. ولی افرادی که رشد موهای ضخیم در چانه آن ها به علت هایی مانند بیماری های هورمونی است، تا زمانی که جهت درمان بیماری خود اقدامی نکرده اند، نمی توانند از لیزر استفاده کنند.

 • موهای زائد ضخیم

استفاده از روش لیزر، برای برطرف نمودن موهای ضخیم چانه چاره ساز خواهد بود. تمام انسان ها در بخش زیر چانه خود کمی کرک و پرز دارند و دستگاه لیزر بر روی این نوع موهای زائد هیچ گونه تاثیر نخواهد داشت.
پس چنانچه شما تصمیم دارید که این کرک های طبیعی را رفع کرده و از بین ببرید، باید به راه حل های دیگر فکر کنید.

 • مصرف داروهای خاص

اگر از آن دسته افرادی هستید که باید در طول روز، داروهای مخصوصی استفاده کنند، لازم است قبل از انجام  لیزر موهای زائد چانه خود با پزشک مشورت نمایید. زیرا ممکن است پزشک با بررسی بیماری و نوع دارویی مورد مصرفی تان، شما را از انجام لیزر باز دارد. معمولا افرادی که از داروهای ضد التهاب و غیر کورتونی استفاده می کنند، بهتر است لیزر را انجام ندهند.

 • خانم های باردار

توصیه می شود که بانوان باردار، انجام لیزر خود را تا پس از زایمان به تعویق اندازند. البته لازم به ذکر است که تا به حال هیچ گزارشی مبنی بر ایجاد مشکلات برای خانم های باردار شنیده نشده است. ولی بهتر است که آنان همواره جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: عوارض لیزر بیکینی

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد چانه

در این بخش به برخی از نکات لازم که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد چانه آن ها را رعایت کنید، می پردازیم:

 1. یک ماه پیش از انجام این لیزر، بهتر است فرد اعمالی مانند اپیلاسیون، وکس، بند انداختن و … را انجام ندهد.
 2. در طول مدت زمان درمان این موها با لیزر و یک ماه قبل از آن، توصیه می شود که فرد برای رفع این موهای چانه از ژیلت استفاده نماید.
 3. بهتر است که افراد یک ماه پیش از انجام لیزر، از سولاریوم استفاده نکنند.
 4. دوش گرفتن با آب داغ حمام و یا قرارگیری در معرض آفتاب موجب سوختن پوست افراد شده و این امر در هنگام لیزر موها، مشکلاتی را ایجاد می کند.
 5. عدم استفاده از هر نوع لوازم آرایشی پیش از انجام لیزر، از دیگر موارد مهمی است که فرد باید آن را رعایت نماید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد صورت

بعد از انجام لیزر موهای زائد چانه چه کنیم؟

پس از انجام لیزر موهای زائد چانه، باید برخی اقدامات لازم را جهت کاهش عوارض احتمالی انجام دهیم که این اقدامات عبارتند از:

 • ژلی که اپراتور بر روی چانه شما می زند، اصلا عوارض خاصی ندارد. شما می توانید این ژل را با آب ولرم شسته و با یک دستمال نرم خشک کنید.
 • چنانچه با کمی احساس درد و سوزش مواجه شدید، می توانید با کمک پمادهای ضد التهاب آن را کنترل کنید. از نمونه این پمادها، زینک اکساید یا بتامتازون است که بدون نسخه پزشک نیز در داروخانه ارائه می شود. 
 • از قرار دادن مستقیم پوست صورت در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • از کرم های آرایشی و بهداشتی به هیچ عنوان استفاده نکرده و پوست خود را برنزه نکنید. به جای آن ها از انواع لوسیون پوست استفاده کنید.
 • صورت خود را خنک نگه داشته و از شستشوی آن آب گرم پرهیز نمایید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد چانه

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چانه برای همه افراد مشابه هم نبوده و ارتباط مستقیمی با نوع پوست و موی افراد دارد. ولی به صورت کلی با در نظر گرفتن این مسئله که ساختار مو بسیاری از افراد، به صورت ضخیم و تیره است، انجام عمل لیزر تنها در چند جلسه کوتاه به طول خواهد انجامید.

افرادی که دارای موهایی ضخیم تر هستند و به جلسات بیشتری جهت رفع آن ها نیاز دارند، لازم است که بین ۶ تا ۸ جلسه برای انجام لیزر مراجعه نمایند. البته گاهی مواقع تعداد این جلسات بستگی به فاکتورهایی نظیر رنگ مو، رنگ پوست و تراکم مو متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

در شرایط عادی بر روی چانه زنان، هیچ نوع موی زائدی وجود ندارد. اما گاهی اوقات ممکن است به علت مشکلات هورمونی یا ژنتیکی، بانوان شاهد رویش و رشد موهای ضخیم و زائد بر روی چانه خود شوند که این امر برای آن ها بسیار ناخوشایند و آزار دهنده است. یکی از راه های موثر و تضمینی جهت خلاص شدن از شر این موها، استفاده از تکنولوژی لیزر است. استفاده از روش لیزر موهای زائد چانه، تاثیراتی ماندگار داشته و افراد پس از چند جلسه، متوجه خواهند شد که هرگز اثری از رشد این موها در این ناحیه صورت وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی