Search
Close this search box.
تعداد جلسات لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت 100% تضمینی

لیزر موهای زائد صورت یکی از مؤثرترین روش های درمانی نیمه ماندگار برای از بین بردن موهای زائد است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده است. با استفاده از تکنولوژی لیزر، ساختار فولیکول مو توسط نور و گرما تخریب می‌شود و مو از بین برود. این مقاله قصد دارد تا اطلاعات جامعی را درباره ی روش نوین و محبوب حذف موهای صورت با لیزر ارائه دهد.

لیزر موهای زائد صورت

بررسی و معرفی لیزر موهای زائد صورت

طی سال های اخیر، استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد جزو محبوب ترین و مؤثرین ترین روش ها قرار گرفته؛ اما خیلی ها هنوز هم برای رفع موهای زائد از روش سنتی مثل وکس، اصلاح با بند، ژیلت، تیغ، کرم ها و پودرهای موبر استفاده می کنند که این روش بسیار وقت گیر و هزینه بردار است که با کمک لیزر می توان در وقت و هزینه صرفه جویی کرد؛ چون دیگر نیازی به تکرار روزانه و هفتگی برای حذف موهای زائد نیست و موجب کاهش تراکم مو هم می شود. حتی رویش مو در قسمت های آزاردهنده مثل زیر چانه برای بانوان یا بالای گونه ها برای آقایان و نواحی که زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، با لیزر راحت‌تر از بین می رود و نتیجه بهتر و سریع تری دارد.

در هنگام بررسی حذف موهای زائد با لیزر و ماندگاری لیزر موهای زائد به این نکته توجه کنید که لیزر صورت منجر به نرم شدن و روشن شدن پوست می‌شود و هزینه‌ی آن به نسبت سایر روش ها در طولانی مدت کمتر است.

مراحل انجام لیزر موهای زائد صورت چگونه است؟

درمان لیزر موهای زائد در چند جلسه متوالی انجام می‌شود به این علت که رشد مو در چهار مرحله اتفاق می‌افتد: آناژن، کاتاژن، تلوژن و بازگشت به آناژن.

  • آناژن: مو در حال رشد و سلول های مو به شدت فعال است.
  •  کاتاژن: مو در حال استراحت است.
  •  تلوژن: مو از فولیکول و پوست جدا می شود.
  • بازگشت به آناژن: مو دوباره به مرحله رشد باز می‌گردد.

 لیزر فقط در مرحله ی آناژن که بهترین مرحله برای رفع موهای زائد است، عمل می کند. به این صورت که اشعه ی لیزر فولیکول مو را که در قسمت پایانی اپیدرم پوست است، نشانه گرفته و ساختار فولیکول را تخریب می کند.

 فولیکول: ساختار توده ای دارد که یک منبع تغذیه مهم برای رشد مو است و در لایه عمیق تر پوست قرار گرفته و شامل قسمت های گوناگونی مثل ریشه و ساقه موست. کار لیزر تخریب فولیکول است. نکته اینجاست که سطح طول نور لیزر فقط تا این قسمت نفوذ می کند و به لایه های عمیق تر وارد نمی شود و در این شرایط با نابودی و تغییر در ساختار فولیکول مو عمل حذف انجام می شود؛ همچنین لیزر انرژی گرمایی شدیدی به سطح رنگدانه ی مو که ملانین است، ایجاد کرده و رنگدانه‌ی مو را کامل از بین می برد.

مراحل انجام لیزر موهای زائد صورت

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

بهترین کاندیدا برای لیزر موهای صورت چه کسانی هستند؟

انتخاب بهترین کاندیدا برای لیزر صورت بستگی به عوامل گوناگونی دارد؛ مانند نوع پوست، رنگ پوست، جنس مو، رنگ مو و … هرچقدر میزان ملانین کمتر باشد؛ یعنی رنگدانه پوست کمتر باشد، فرد پوست روشن تری دارد و زمانی که رنگ موهایش تیره تر و قطر ضخیم تری داشته باشد، از لیزر صورت بهترین نتیجه را خواهد گرفت؛ چون مو زودتر داغ می شود و می سوزد و پوست روشن نور لیزر را دیرتر جذب می کند و مو زودتر از پوست انرژی را دریافت می کند؛ در نتیجه به تعداد جلسات کمتری نیاز است؛ اما اگر پوست روشن و مو روشن و یا موی تیره و پوست تیره باشد، مسلماً تعداد جلسات بیشتر خواهد بود؛ چون موی روشن هم دیرتر انرژی را جذب می کند و پوست تیره هم زودتر انرژی نوری را دریافت می کند و نمی گذارد سریع تر به فولیکول مو برسد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد صورت چقدر است؟

همانطور که به مراحل رشد مو اشاره شد، تنها زمان تخریب مو در مرحله‌ی آناژن است که انرژی نوری را از لیزر فولیکول دریافت کرده و تخریب می شود که فقط یک سوم مو در این مرحله قرار دارد و بقیه موها در مراحل دو، سه یا چهار هستند؛ برای آنکه دو سوم دیگر موهای زائد را هم بتوانیم تخریب کنیم، نیاز است که جلسه های  لیزر تراپی را سر وقت انجام دهیم که بسته به میزان تراکم مو، جنس و نوع مو و محل لیزر تعداد این جلسات متفاوت است که به طور کلی، از 4 تا 8 این جلسه‌ها ادامه دارد که در ابتدا، هر ماه یکبار و بعد هر سه ماه تا چهار ماه یکبار لازم است که لیزر کنیم و بعد به 6ماه تا 1 سال بین هر جلسه لیزر فاصله می افتد.

نکاتی در مورد لیزر موهای صورت

  • حداقل تا یک ماه قبل لیزر از کندن موهای خود مثل بند انداختن، وکس و اپیلاسیون یا هر روش دیگر خودداری کنید تا نتیجه بهتر کسب کنید.
  • قبل لیزر حتماً شیو کنید؛ زیرا اگر ساقه مو از زیر پوست مشخص باشد، با لیزر ساقه مو به شدت می سوزد که منجر به درد زیاد می‌شود.
  • قبل لیزر باید تمام نواحی پوست را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی مثل کرم پودر، نرم کننده، کرم مرطوب کننده، انواع محصولات آرایشی، اسپری، روغن ها، برنزه کننده ها و.. پاک کنید.
  • افرادی که پوستشان دچار آفتاب سوختگی شده یا سولاریوم کرده اند نباید لیزر کنند و حداقل دو ماه لازم است که از مدت زمان سولاریوم یا آفتاب سوختگی شان بگذرد.
  • تا 24 ساعت پس از لیزر هم نباید هیچ گونه مواد آرایشی به صورتتان بزنید.
  • قبل خروج از منزل حتماً از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

سوالات متداول 

نتیجه گیری

لیزر صورت بدون شک، یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است؛ اما قبل از لیزر صورت یک جلسه مشاوره بروید تا مطمئن شوید که موهای صورتتان کرکی نیست؛ چون موی کرکی به هیچ وجه با لیزر صورت از بین نمی‌رود؛ همچنین تعداد جلسات لیزر درمانی را منظم باید انجام داد و به تکنسین یا دکتری که انتخاب می کنید، به میزان مهارتش توجه داشته باشید تا با صبر و حوصله بتواند موهای زائد را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی