Search
Close this search box.
شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد

نکاتی که درباره شیو کردن بین جلسات لیزر نمی دانید

شیو کردن بین جلسات لیزر، از مهمترین نکات مراقبتی مرتبط با این تکنیک است. شاید شما هم به عنوان کاندید برای انجام لیزر، این سوال برایتان وجود داشته باشد که بین جلسات لیزر چند بار شیو کنیم؟ تعداد دفعات شیو کردن و روز انجام این کار در روند لیزر، بسیار مهم است. در این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید که چند روز قبل و چند روز بعد از لیزر باید شیو انجام دهید.

شیو کردن بین جلسات لیزر

شیو کردن بین جلسات لیزر

شیو کردن بین جلسات لیزر موهای زائد مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما باید به تعداد دفعات و نحوه شیو توجه کنید. شیو کردن با بند و اپلاسیون و روش هایی که مو را از ریشه می کند، بین جلسات لیزر ممنوع است. لازم است تا یک روز قبل از انجام لیزر، با استفاده از ژیلت شیو کنید اما نباید بین جلسات این کار را به دفعات انجام دهید.

بین جلسات لیزر چند بار شیو کنیم؟

تعداد دفعات شیو کردن بین جلسات لیزر موهای زائد نباید زیاد باشد، زیرا موجب ضخیم شدن فولیکول و ریشه موهای زائد می‌شود و هم اینکه رشد مو را تسریع می‌کند. بهتر است بین جلسات لیزر بیش از دو بار شیو نکنید.

00:09
truncate dir-rtl

نکات جلسات لیزر موهای زائد

بهترین زمان برای شیو قبل از لیزر

بهترین زمان برای شیو قبل از جلسه لیزر، 24 ساعت قبل یا همان روز قبل است. زیرا باید این نکته را در نظر داشته باشید که شیو با ژیلت کمی پوست را نازک و حساس کرده و نمی‌توان بلافاصله قبل از جلسه لیزر این فرآیند را انجام داد. شیو کردن در زمان نامناسب قبل از لیزر موی زائد، موجب می‌شود تا در طول لیزر، پوست شما دچار سوختگی شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در سعادت آباد

بین جلسات لیزر چند بار شیو کنیم؟

شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد

برای اینکه اشعه لیزر موی زائد بتوان بر روی فولیکول مو تاثیر بگذارد و به طور کامل این موهای زائد را از بین ببرد، نیاز است تا ساقه مو را قبل از جلسه لیزر از بین ببرید. در واقع مراکز حتما این مورد را توصیه دارند که 24 ساعت قبل از لیزر موی زائد، حتما شیو انجام دهید. اگر فردی با موهای بلند و رشد داشته به مرکز لیزر مراجعه کند، حتما باید در همان لحظه شیو خود را انجام دهد تا بتواند لیزر کند.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد چانه

چند روز بعد از لیزر می توان شیو کرد؟

شاید این سوال برایتان به وجود آید که در زمان از بین بردن موهای زائد با لیزر چرا باید همچنان شیو انجام دهیم؟ در واقع شا باید توجه داشته باشید که با یک الی دو جلسه لیزر از این موهای زائد به طور کامل رهایی پیدا نمی‌کنید و در این میان نیاز است تا برای اصلاح از تکنیک شیو با ژیلت استفاده کنید. بعد از انجام لیزر، به مدت ده روز به پوست خود استراحت بدهید و صبور باشید. بعد از گذشت این مدت زمان که حساسیت و نازکی پوست کمی برطرف شد، می‌توانید شیو انجام دهید.

سوالات متداول

نتیجه گیری

در این مقاله دانستید که بین جلسات لیزر چند بار شیو کنیم برای نتیجه نهایی در این روند بهتر است. برخی افراد به طور دائم  هر چند روز یک بار بین فواصل لیزر خود، مداوم شیو انجام می‌دهند که اصلا صحیح نیست زیرا موجب رویش موهای زیر پوستی و تسریع رشد موی زائد می‌شود. توجه کنید که حتما یک روز قبل از مراجعه برای لیزر، نواحی مورد نظر را شیو کنید و بین جلسات لیزر به طور مداوم شیو کردن را تکرار نکنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی