Search
Close this search box.
زاویه سازی صورت

با زاویه سازی صورت به طور جذابی تغییر کنید!

زاویه سازی صورت یک روش زیبایی است که در بین افرادی که به دنبال بهبود زیبایی صورت و دستیابی به ظاهری زیباتر هستند، محبوب است. اگر به دنبال انجام این کار هستید ابتدا باید یک کلینیک معتبر پیدا کنید. سپس از مزایای زاویه سازی آگاه شوید. همچنین برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر و سریعتر از اقدامات قبل آن مطلع باشید. علاوه بر این موارد شما باید بدانید چه روش هایی موجود است تا از میان آن ها بهترین را با مشورت با پزشک انتخاب کنید. قطعا آگاه هستید که مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت نیز بسیار دارای اهمیت است. بنابراین در این مقاله از کلینیک زیبایی شارمین به تمامی این مسائل به طور کامل می پردازیم.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت چیست؟

زاویه سازی صورت که تحت عنوان کانتورینگ صورت نیز شناخته می شود ، یک تکنیک زیبایی است که برای بهبود شکل ظاهری صورت با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق ژل، تزریق چربی، لیپوساکشن، ایمپلنت ها، و تکنیک های دیگر برای ایجاد حجم و پر کردن یک صورت پیر انجام می شود. کسب نتیجه دلخواه را با مراجعه به کلینیک شارمین برای خود تضمین کنید.

زاویه نقش مهمی در زیبایی صورت دارد. از این رو هم بانوان و هم آقایان به دنبال راهی برای زاویه سازی صورت هستند. زاویه سازی صورت همانطور که از اسمش پیدا است به صورت زاویه بخشیده و ناهماهنگی ها و نامتقارنی های صورت نیز از بین می برد. در زاویه سازی صورت پزشک چانه های نامنظم، نامتعادل و غیر طبیعی را اصلاح کرده و فرمی هماهنگ و جذاب ایجاد می کند. همچنین در برخی موارد پزشک متخصص با ایجاد برشی در ناحیه فک یا چانه، نواحی نیاز به ترمیم و بهبود را مشخص می کند.

 پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص جراحی شروع به شکل دادن به نقاط مشخص شده و برش نواحی اضافی می کند و یا در صورت نیاز پروتزی را در این ناحیه قرار می دهد تا به چانه های صاف حجم دهد. توصیه می شود برای انجام این تکنیک به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه کنید. کلینیک زیبایی شارمین به خوبی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. این کلینیک به علت دارا بودن پزشکان متخصص و تجهیزات بسیار حرفه ای آماده خدمت به شما عزیزان است.

مزایای زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت مزایای زیادی دارد به همین علت متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است.

 • مهم ترین اثری که این فرآیند قادر به انجام آن می باشد جوانسازی پوست می باشد.
 • با استفاده از این تکنیک زیبایی چهره دو چندان خواهد شد.
 • ایرادات موجود در تقارن چهره را می توان با این تکنیک ها برطرف کرد.
 • این تکنیک باعث رفع گردی صورت می شود.
 • به دلیل بهتر به نظر رسیدن تمامی اعضای صورت باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.
 • وجود گزینه های بسیار زیاد و قابل انتخاب با توجه به نیاز شخص مراجعه کننده
 •   تناسب بین اجزای صورت برقرار خواهد شد.
 • باعث از بین بردن استخوانی و لاغر شدن صورت می شود.
زاویه سازی صورت

اقدامات قبل از زاویه سازی صورت

اقداماتی وجود دارد که برای گرفتن نتیجه و یا بهبود سریعتر باید آن را رعایت کنید. موارد زیر را حتما قبل از اقدام به زاویه سازی رعایت کنید.

 • مشورت با پزشک برای انتخاب بهترین گزینه برای شما و اطلاع دادن داروهای مصرفی به آن
 • ترک کردن سیگار حداقل به مدت دو هفته قبل از انجام راه های زاویه سازی صورت
 • اطلاع دادن به پزشک درباره‌ی داروهایی که به آن حساسیت دارید.

روش های زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به دو نوع دائمی یا غیر دائمی تقسیم بندی می شود. باید بدانید که جراحی یک روش دائمی است. لیفت با نخ، تزریق چربی و بوتاکس غیر دائمی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد

زاویه سازی صورت با لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش هایی است که با حذف چربی‌های اضافی باعث زاویه دار شدن صورت شما خواهد شد. در برخی موارد مقداری از چربی چانه نیز تزریق خواهد شد. در برخی مشکلات خاص در صورت از قبیل وجود چربی اضافی در ناحیه زیر چانه؛ لیپوساکشن صورت یا لیپوپلاستی، یک گزینه فوق العاده برای بیماران محسوب می شود.

این روند، همزمان با لیفت صورت به عنوان یک گزینه مجزا قابل اجرا می باشد. تکنیک های لیپوسکشن، در شکل دادن ناحیه فک و کوچک کردن غبغب نیز موثر می باشند. این روش، برای بیمارانی مفید است که برای لیفت صورت آمادگی لازم را ندارند، ولی می خواهند اصلاحات کانتورینگ صورت در ناحیه فک اتفاق بیافتد. زمان بهبود بعد از لیپوساکشن نیز تا حد قابل ملاحظه ای در مقایسه با روند لیفت صورت کمتر است.

00:25
truncate dir-rtl

لیپوساکشن غبغب

زاویه سازی صورت با گرافت چربی

در روش گرافت چربی، از ران یا باسن فرد چربی برداشته می شود و به نواحی موارد نیاز صورت تزریق میشود تا فرد صورت زاویه دار تری داشته باشد. این روش معمولا برای افرادی که طی بالا رفتن سن حالت صورتشان را از دست می دهند پیشنهاد می شود.

کاهش یا از دست رفتن حجم، بخش مهم فرآیند پیری می باشد. این امر خصوصا در بخش میانی صورت و ناحیه پلک های پایینی مشهود است. گرافت چربی، یک تکنیک دو مرحله ای است که حجم از دست رفته را با استفاده از بافت بدن خود بیمار، جایگزین می نماید.

چربی معمولا از بخش تحتانی بدن ( شکم ، ران ها یا باسن ) برداشت شده و سپس برای کاشت در نواحی ویژه صورت، فرآوری می شود. عموما این روند، تحت بی حسی انجام می شود و همین امر باعث متفاوت شدن آن از روند استفاده از محصولات فیلر از قبیل رستیلان و ژوویدرم می شود.

برای گرافت چربی که انتقال چربی نیز نامیده می شود؛ اصلاحات زاویه سازی صورت، به طور دائمی انجام می پذیرد. از آن جایی که تنها بخشی از چربی به طور دائمی زنده می ماند؛ شما باید برای ماندگاری نتایج، در جلسات شارژ یا نگهداری نتیجه به صورت سالیانه یا هر چند سال یک بار شرکت کنید. گرافت چربی، اغلب همزمان با لیپوساکشن صورت یا جراحی پلک انجام می پذیرد.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

تزریق فیلر و ژل نیز یکی دیگر از راهکارهایی است برای پر کردن صورت در برخی نواحی و زاویه دار کردن آن استفاده می شود. کانتورینگ صورت را می تواند با کمک گرفتن از فیلرها انجام داد. فیلرها به عنوان پرکننده و اصلاح کننده قادر هستند کمک بسیار زیادی در اصلاح ظاهر داشته باشند. فیلرها در فعالیت های زیبایی نقش بسیار موثری دارند و با توجه به کم عارضه بودن در بین افراد بسیار پرطرفدار می باشند.

همچنین به این دلیل که فرآیندی سریع می باشد بسیار مورد توجه است. این نکته را به خاطر بسپارید که روش تزریق ژل یا فیلر روشی موقتی می باشد و بسته به نوع ژلی که انتخاب می شوند از چند ماه تا یک الی دو سال می تواند ماندگار باشد. با استفاده از این روش ظاهر طبیعی صورت کاملا حفظ می شود.

00:42
truncate dir-rtl

تزریق فیلر چانه

زاویه سازی صورت با نخ

یکی دیگر از روش هایی که امروزه در مورد جوان سازی پوست از آن استفاده می شود لیفت صورت با نخ می باشد .این روش با تکنیک قرار دادن نخ در زیر پوست و لیفت کردن قسمت هایی که دچار افتادگی شده اند به حفظ زیبایی چهره کمک می کند.با استفاده از این روش نیز می تواند صورت را کانتور کرد.ماندگاری این روش معمولا یک تا دو سال می باشد.این روش معمولا بدون هیچ عوارضی می باشد.

لیفت صورت یا نخ یکی دیگر از روش هایی است که به زاویه دار شدن صورت کمک میکند. نتایج لیفت صورت با نخ مانند راه های قبلی بلافاصله پس از انجام قابل مشاهده است.

زاویه سازی صورت با روش جراحی

بعضی از افراد به دنبال روش هایی دائمی برای زیباسازی و جوانسازی پوست خود می باشند.روش های جراحی کاملا مناسب این افراد می باشد. زخم های بعد از انجام این جراحی معمولا قابل تشخیص نمی باشند.روش جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و نیازمند مراقبت های بعد ازانجام پروسه بسیار زیادی می باشد، برای انجام اینکار باید نزد یک پزشک متخصص بروید.

در این روش بیهوشی انجام می گیرد و اصلاحات روی صورت انجام می شود تا زاویه سازی صورت بدون درد انجام شود. حتما برای انجام جراحی روی صورت خود به یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

شاید اولین چیزی که از تزریق بوتاکس به ذهن ما خطور کند، کاهش چین و چروک باشد اما باید این را بگوییم که تزریق بوتاکس گاهی برای زاویه دار کردن صورت نیز استفاده می شود. برای انجام آن حتما به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

بوتاکس روشی بسیارپرطرفدار در میان عموم می باشد این روش علاوه بر کاربردهایی که زمینه از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست دارد می تواند در زمینه زاویه سازی صورت نیز استفاده شود.در این روش نیز با بی حسی موضعی تزریق انجام می شود و هیچ گونه درد، خونریزی، خارش و قرمزی به همراه ندارد. نتیجه این روش زاویه سازی 3 تا 5 روز بعد از تزریق قابل مشاهده است و نتیجه آن نیز 3 تا 4 ماه باقی می ماند.تزریق بوتاکس نیازمند انجام توسط افرادی با تخصص در این زمینه می باشد و بهتر است برای تزریق حتما به کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت

مراقبت های بعد از زاویه سازی به قدری مهم هستند که پیشنهاد میشود افراد به خوبی در این رابطه با پزشک خود مشورت کنند.

 • در روش هایی مانند پروتز استفاده دار کمپرس یخ میتواند به کاهش تورم کمک کند.
 • در برخی روش جراحی برای زاویه سازی صورت مانند جراحی فک نباید تا چندین روز به پانسمان دست زد.
 • برای کاهش درد ممکن است دکتر قرص های مسکن برای شما تجویز کرده باشد.
 • همچنین رژیم غذایی نرم که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد نیز توصیه میشود.
 • در روش های غیر جراحی نیز توصیه میشود فشار روی ناحیه‌ کم شود و افراد تا چند روز از انجام ورزش های سنگین خودداری کنند.

سوالات متداول زاویه سازی صورت

1. آیا زاویه سازی صورت عوارض دارد؟

زاویه سازی صورت معمولا در صورت مراجعه به یک پزشک حاذق عوارض خاصی ندارد. تورم و کبودی را میتوانیم از عوارض آن در نظر بگیریم که موضوع نگران کننده ای نیست و از بین می رود.

2. آیا زاویه سازی صورت درد دارد؟

معمولا روش های زاویه سازی صورت دردناک نیستند. با این حال برای اینکه درد کمتری را حس کنید، برای اینکه حین عمل احساس درد نداشته باشید، موضع مورد نظر بی حس می شود. به طور کلی درد زاویه سازی صورت قابل تحمل است.

نتیجه گیری

در نتیجه، زاویه‌سازی صورت یک تکنیک زیبایی است که به افراد این فرصت را می‌ دهد تا ویژگی‌ های صورت خود را بهبود بخشند و به ظاهری زیباتر و مشخص‌ تر دست یابند. با انجام روش های مختلف افراد می توانند به خواسته‌ی خود یعنی زاویه سازی صورت دست یابند. کلینیک شارمین با داشتن جمعی از پزشکان متخصص می تواند در این زمینه به خوبی شما را به خواسته‌ی خود برساند. با برنامه ریزی مناسب قبل از عمل، تکنیک های ماهرانه و مراقبت های بعد از عمل، افراد می توانند به خواسته‌ی خود یعنی یک صورت زاویه دار بی نقص دست بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی