Search
Close this search box.
تزریق چربی صورت - کلینیک شارمین

تزریق چربی به صورت 100% تضمینی با نتیجه فوق العاده

تزریق چربی به صورت یک روش متداول زیبایی است که در آن چربی از بخش‌های دیگری از بدن مانند شکم یا ران جمع‌آوری شده و به صورت تزریق می‌شود. این روش معمولاً برای پر کردن خطوط و چین‌ وچروک‌های صورت، فرم دهی و زاویه سازی صورت، پر کردن چانه و … استفاده می‌شود. یکی از بهترین روش هایی که موجب افزایش حجم، زیبایی، شادابی و جوانی پوست صورت می شود، تزریق چربی صورت است. در ادامه به طور کامل به این موضوع می پردازیم.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چیست؟ 

تزریق چربی به صورت یک روش جراحی نیمه تهاجمی است که برای بهبود حجم، شکل و ظاهر صورت استفاده می‌شود. این روش با نام لیفتینگ صورت با چربی نیز شناخته می‌شود. در این روش، چربی از مناطق دیگری از بدن (مانند ناحیه شکم، پهلوها، ران‌ها و بازوها) جمع ‌آوری شده و سپس در ناحیه مورد نظر از صورت تزریق می‌شود.

همواره در طول تاریخ تمامی مردم تلاش می کنند تا چهره و صورتی زیبا و جوان داشته باشند. به همین دلیل هرساله شاهد روش های نوینی در عرضه زیبایی و جوانسازی پوست هستیم. تزریق چربی به صورت می‌تواند برای بهبود حجم گونه ها، پرکردن خطوط و چین‌ های صورت، افزایش حجم گونه‌ ها، زاویه سازی صورت و اصلاح نسبت‌ های صورت استفاده شود. این روش معمولاً باعث ایجاد شکل طبیعی ‌تر، جوان ‌تر در صورت خواهد شد. 

تزریق چربی صورت - کلینیک شارمین

مزایای تزریق چربی به صورت

از آنجایی که چربی مورد نیاز در این پروسه از بدن خود افراد گرفته می شود، بسیار ایمن بوده و ماندگاری بسیار بالایی دارد که موجب شده است تزریق چربی در سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کند. از جمله مزایای تزریق چربی به صورت عبارتند از:

 • یکی از اصلی ‌ترین مزایای این روش این است که چربی استخراج شده از ناحیه بدن خودتان برای تزریق استفاده می‌شود. این به معنای استفاده از مواد طبیعی بدن شما است و بر خلاف تزریق فیلر احتمال عوارض یا حساسیت ‌های شدید کاهش می‌یابد. همچنین، چربی تزریق شده به صورت طولانی مدت استوار می‌ماند و نیاز به تجدید تزریق مکرر ندارد.
 • با تزریق چربی به صورت، می‌توان حجم و شکل صورت را به طور قابل توجهی بهبود بخشید. این روش به عنوان یک روش جایگزین برای پرکردن خطوط و چین ‌های صورت، اصلاح نسبت ‌های نامتعادل و افزایش حجم گونه ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • این تکنیک می‌تواند علائم پیری را بهبود بخشد. با پر کردن حجم از دست رفته و بهبود چین و چروک پوست، می‌توان ظاهر جوان ‌تری به صورت بخشید.
 • یکی از مزایای اصلی تزریق چربی به صورت، ایجاد نتایج طبیعی است. چربی تزریق شده به صورت بافت طبیعی پوست ترکیب می‌شود و شکل طبیعی صورت حفظ می‌شود. این روش به شما امکان می‌دهد تا شکل و ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید و از نتایج مصنوعی جراحی‌ های دیگر جلوگیری کنید.
 • زمانی که چربی شما برای تزریق به صورت استفاده می‌شود، خطر عوارض و واکنش ‌های نامطلوب کاهش می‌یابد.
 • باعث بهبود بافت پوست می شود.
 • سبب محو شدن چاله های ناشی از جای جوش و زخم می شود.
 • انجام این روش درمانی تنها در یک جلسه امکان پذیر است.
 • باعث اصلاح فرم و زاویه سازی صوت می شود.
 • ماندگاری بسیار طولانی دارد.
 • امکان تزریق به تمام نواحی صورت وجود دارد.
 • نتایج آن کاملا طبیعی است.
مزایای تزریق چربی به صورت

کاندیدای مناسب تزریق چربی به صورت

اینکه شما کاندید مناسبی برای تکنیک تزریق چربی به صورت هستید یا خیر به عوامل مختلفی بستگی  دارد که پزشک متخصص شما باید آن ها را ارزیابی کند. 

 • سلامت عمومی
 • انتظارات زیباجو
 • توانایی تحمل برداشت چربی و انجام پروسه عمل

تاکنون افراد مختلف با ویژگی های فیزیکی متفاوت به انجام این پروسه تمایل داشته اند. یکی دسته از این افراد که تزریق چربی برای آن ها خیلی موثر واقع می شود، افراد با صورت لاغر یا کسانی که به دلیل کاهش وزن یا عوامل دیگر، حجم چربی صورت خود را از دست داده اند. از انجایی که صورت به حجم چربی زیادی احتیاج ندارد، تقریبا تمامی افراد منابع کافی برای برداشت آن را دارند می توانند از این روش بهره ببرند. در این مورد بهتر است برای مشاوره به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه و با پزشک مشورت کنید.

چند توصیه مهم پیش از تزریق چربی صورت

 • در صورتی که قصد انجام تزریق چربی صورت را دارید بهتر است از 5 الی 6 هفته قبل به نکات زیر توجه داشته باشید :
 • لازم است حتما مصرف مایعات خود را افزایش دهید تا پوست شما به خوبی آبرسانی شود. دهیدراته بودن بدن قبل از انجام این عمل بسیار مهم می باشد.
 • در صورتی که سیگار و قلیان می کشید باید از 6 هفته قبل مصرف هرگونه دخانیات را ترک کنید.
 • برخی از داروها میزان خونرسانی بدن را افزایش می دهد و این امر خطراتی را در حین عمل و در دوره ریکاوری به همراه دارد به همین دلیل توصیه می شود در رابطه با داروهای مصرفی خود با پزشک مشورت نمایید به ویژه اگر آسپرین و یا سایر داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید.
 • بهتر است برای چند روز آینده بعد از انجام تزریق چربی در تهران ، مرخصی بگیرید و در منزل استراحت نمایید ؛ زیرا داشتن خواب و استراحت کافی موجب می شود تا دوره بهبودی با سرعت سپری شود.

نحوه‌ انجام تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت باید توسط پزشک باتجربه و ماهر در کلینیک زیبایی معتبر انجام شود در این بخش به نحوه انجام آن اشاره خواهیم داشت.

در جلسه ابتدایی، انتظارات و هدف شما از تزریق چربی به صورت بررسی می‌شود و پزشک به شما توضیح خواهد داد که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

برای انجام این عمل، چربی از ناحیه ‌های دیگر بدن شما استخراج می‌شود. این ممکن است شامل ناحیه‌ هایی مانند شکم، پهلوها، ران ها یا بازوها باشد.  پس از استخراج چربی، چربی ها برای تصفیه وارد دستگاه سانتریفیوژ شده و بعد از انجام مراحل آماده سازی و تصفیه کردن، برای تزریق به صورت می‌شود. در این زمان محل تزریق ابتدا بی حس و ضد عفونی شده و چربی به وسیله سرنگ ‌های خاص به صورت منتقل می‌شود. این کانولا معمولاً شامل یک لوله نازک و یک سرنگ است که برای تزریق چربی به صورت طراحی شده‌اند.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد

مراحل تزریق چربی به صورت

این پروسه در تمامی کلینیک های زیبایی خوب در تهران ، توسط پزشک قابل انجام می باشد. فرایند تزریق چربی صورت دارای 3 مرحله مهم و حساس می باشد.

استخراج چربی از نواحی مختلف بدن:

چربی مورد نیاز از نواحی از بدن که دارای چربی مقاومی هستند، استفاده می شود. در بیشتر موارد چربی مورد نیاز از شکم برداشته می شود. اما می توان از نواحی مثل ران ها، پهلو نیز استفاده نمود. به این صورت که ابتدا از بی حسی استفاده شده و سپس توسط مکنده های مخصوص چربی مورد نیاز استخراج می شود.

آماده سازی چربی:

قبل از تزریق چربی به صورت در تهران، لازم است چربی ها در ظروف مخصوص و در داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار داده شود تا سایر مایعات و ناخالصی ها از چربی گرفته و جدا شود.

تزریق چربی به صورت :

آخرین مرحله، تزریق کردن چربی های آماده شده به پوست صورت است. چربی ها در سرنگ های مخصوصی ریخته می شوند و سپس با تکنیک در عمق مناسبی از پوست صورت تزریق می شوند تا نتیجه دلخواه زیباجو حاصل شود.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو

مراحل تزریق چربی به صورت

چه زمانی تزریق چربی صورت توصیه می شود؟

در مواردی که میزان چین و چروک های پوستی بسیار عمیق باشد ، نسبت به سایر روش های جوانسازی ، تزریق چربی توصیه می شود. به صورت کلی تزریق چربی صورت در نواحی زیر کاربرد دارد :

 • برای حجم دهی و پر کردن خطوط زیر بینی و چین و چروک های اطراف دهان
 • برای برجسته و حجم دادن به گونه ، چانه و لب ها
 • برای از بین بردن نواحی فرورفته در صورت مثل شقیقه ها و گودی زیر چشم
 • برای از بین بردن چاله های ناشی از آکنه و جای جوش و همچنین محو کردن زخم
 • برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست صورت در افراد سنین بالا
 • روشی بسیار موثر در جوانسازی و زیبایی پوست

توصیه می شود حتما پیش از انجام این پروسه زیبایی با پزشک مشورت نمایید تا بهترین روش درمانی به شما معرفی شود. ممکن است در برخی موارد برای از بین بردن چین و چروک های صورت نیازی به تزریق کردن چربی نباشد و بتوانید با راهکارهای ساده تری چروک های صورت خود را از بین ببرید به صور مثال زمانی که چروک های پوستی شما عمیق نیست و پوست شل و افتاده نشده است تزریق بوتاکس و یا ژل بهترین تاثیر را دارد.

بیشتر بخوانید: کاشت مو

انتظارات بعد از تزریق چربی صورت

 • از آنجایی که این پروسیجر زیبایی به صورت سرپایی انجام می شود ، بعد از اینکه این پروسه به اتمام رسید شما قادر خواهید بود همان روز به منزل بازگردید.
 • با این حال شما نمی توانید به تنهایی از پس مسائل شخصیتان بربیایید و حضور یک همراه در کنار شما الزامی است.
 • بعد از اینکه به منزل رسیدید نیاز است که کاملا استراحت کنید و از انجام فعالیت های روتین خود، حتی سبک، بپرهیزید.
 • در مجموع دوران نقاهت سختی را پیش رو نخواهید داشت، در این ایام انجام فعالیت های سهل مانند مطالعه کتاب و کار با کامپیوتر بلامانع است.
 • حین استراحت، به حالتی قرار بخوابید که سر شما بالاتر از قسمت تحتانی قرار داشته باشد بدین شکل ، گردش خون در بدن شما به تعادل می رسد و ترمیم بافت ها تسهیل می یابد.
 • درد و کبودی در نواحی برداشت چربی ، طبیعی است اما مشهود نیست. پزشک برای جلوگیری از این آثار برای شما مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند. با مصرف دقیق آن ها بهبودی شما تسریع می یابد.
 • سوالی که ذهن اکثر زیباجویان را به خود مشغول کرده این است که چه مدت بعد از تزریق چربی می توانند به انجام کارهای روزمره خود بپردازند، در پاسخ باید گفت این موضوع بسته به قوای جسمانی هر فرد متفاوت و ممکن است بین 1 الی 2 هفته به روتین خود بازگردید.
 • این نکته را در گوشه ذهن نگه دارید که انجام فعالیت های شدید مانند ورزش کردن که موجب تعریق شما می شوند، ممنوع است.

ماندگاری تزریق چربی صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به برخی از عواملی که می‌توانند بر ماندگاری تزریق چربی به صورت تأثیر بگذارند، اشاره خواهیم داشت.

 1. همانطور که بیان شد یکی از مهم ترین مزایای تزریق چربی به صورت، ماندگاری بالای نتایج و اثرات درمان می باشد. به همین دلیل ممکن است این سوال مطرح شود که این روش در تهران تا چند سال ماندگاری دارد ؟ درواقع در پاسخ به این پرسش باید 2 عامل مهم و اصلی در نظر گرفته شود. اولین عامل مهارت و تخصص پزشک در انجام تزریق می باشد که این عامل در ماندگاری و دوام چربی در پوست نقش بسیار تعیین کننده ای دارد. در صورتی که به مقدار مورد نیاز پوست، چربی تزریق شود و این فرآیند با تکنیک درستی انجام شود، می توانید این اطمینان را داشته باشید که چربی های تزریق شده تا سال ها در زیر پوست ماندگار هستند.
 2. دومین عامل بسیار موثر در ماندگاری این پروسه خود افراد می باشند. اگر مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت به خوبی انجام داده شود و فرد سبک زندگی سالمی را پیش بگیرد، میزان ماندگاری چربی افزایش پیدا می کند. عوامل دیگری نیز در ماندگاری اثرات این روش زیبایی و درمانی تاثیر دارد که می توان به میزان چربی تزریق شده، ناحیه ای که تزریق در آن انجام می شود، سن، کیفیت پوست صورت و غیره اشاره نمود.
 • کیفیت چربی استخراج شده و تزریق شده نقش مهمی در ماندگاری آن دارد. چربی باید به طور کامل و با دقت استخراج شده و خالی از آب و دیگر آلودگی‌ ها باشد.
 • رعایت دقیق دستورات پس از تزریق و فرآیند بهبودی به ماندگاری تزریق چربی کمک می‌کند. شما باید راهنمایی ‌های پزشک را درباره مراقبت ‌های مناسب پس از عمل، استفاده از داروها، فعالیت‌ های جسمانی، استفاده از یخ و دیگر دستورات را رعایت کنید.

به طور کلی، تزریق چربی به صورت ممکن است ماندگاری متفاوتی در هر فرد داشته باشد. برخی از چربی جذب  بدن می‌شود همچنین، عوامل محیطی، فعالیت‌ های فیزیکی شدید، تغییرات وزن و عوامل دیگر نیز می‌توانند بر ماندگاری چربی تزریق شده تأثیر بگذارند.

سوالات متداول تزریق چربی به صورت

نتیجه گیری 

تزریق چربی به صورت یکی از بهترین روش های زیبایی ساده برای حجیم سازی و تغییر حالت چهره است. این تکنیک هزینه های چندان زیادی ندارد اما به دلیل حساس بودن کیفیت چربی و نحوه برداشت آن از سایر اندام های بدن، توصیه بر این است که به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی