Search
Close this search box.
تزریق بوتاکس - کلینیک شارمین

تزریق بوتاکس معجزه جوانی 100% تضمینی

تزریق بوتاکس با هدف جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک ها استفاده می شود. بوتاکس پیشانی و خط خنده از محبوب ترین تزریقات زیبایی است. امروزه از بوتاکس برای موارد درمانی نیز استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره نحوه تزریق و کاربرد بوتاکس و همچنین آشنایی با بهترین مارک ها و برندهای بوتاکس خواندن این مقاله از کلینیک شارمین، بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد تهران ، پیشنهاد داده می شود.

تزریق بوتاکس - کلینیک شارمین

BOTOX چیست ؟

در واقع بوتاکس یک داروی تزریقی بوده که با از کار انداختن عضلات موجب برطرف کردن خطوط پوستی می شود. این دارو از بوتولونیوم نوع A ساخته می شود و به صورت موقت موجب فلج شدن و از کار انداختن عضلات در نواحی که تزریق صورت گرفته است ، می شود. حرکت عضلات ، علت اصلی ایجاد چروک های پوستی است ؛ بنابراین با انجام این پروسه خطوط و چین و چروک ها نیز محو خواهد شد. تزریق بوتاکس در تهران ، از روش های کم تهاجمی ، ایمن و موثر برای جوانسازی پوست و از بین بردن خطوط ظریف صورت می باشد.

آیا بوتاکس زدن ایمن است ؟

شاید واژه فلج کردن عضلات یا سم بوتولونیوم موجب نگرانی و ترس افرادی که قصد انجام این پروسه زیبایی و درمانی را دارند ، شود. اما باید گفت این سم که در داروی بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد ، خطرات سمی که توسط باکتری ها تولید می شوند را ندارد. همچنین این سم وارد خون نمی شود و تنها به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت ایران ، تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست و استفاده های درمانی کاملا بی خطر و ایمن در نظر گرفته می شود. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتما بوتاکس را در کلینیک ها و مراکز معتبر و توسط پزشک تزریق نمایید و هرگز در آرایشگاه ها و مراکز غیر درمانی بوتاکس نزنید ؛ چرا که این کاربه 2 دلیل عواقب جبران ناپذیری می تواند داشته باشد :

در مراکز غیر درمانی و آرایشگاه ها معمولا از بوتاکس های بدون مجوز و غیر استاندارد استفاده می شود و اغلب این بوتاکس ها که توسط افراد غیر پزشک مورد استفاده قرار می گیرد ، قاچاقی بوده و منجر به واکنش های آلرژیک می شود.
احتمال بروز عوارض جانبی نظیر عدم تقارن ، افتادگی پلک و غیره در مراکز غیر درمانی بیشتر است و در صورتی که دچار عوارض حاد شوید ، توان درمان و رفع مشکلات احتمالی توسط افراد غیر پزشک و بی تجربه وجود ندارد.

برندهای معتبر بوتاکس

تنها فرآورده ساخته شده از سم بوتولونیوم نوع A تا قبل از سال 2009 که مورد تایید سازمان FDA بود ، برند بوتاکس است و به همین علت است که تزریق این ماده به نام بوتاکس شهرت یافت. در حالی که بوتاکس فقط یکی از برندهایی است که برای زیباسازی و درمان اختلالات عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد. البته خوب است بدانید بوتاکس ساخته شده توسط شرکت آلرگان در این کمیاب بوده و به ندرت از آن استفاده می شود. برند دیسپورت ، ساخت کشور انگلستان دومین فراورده مورد تایید سازمان FDA می باشد که در بیشتر از 65 کشور دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. میزان اثر بخشی این برند نیز مانند برند بوتاکس شرکت آلرگان است. این برند در ایران پسیار پرطرفدار و محبوب می باشد. از دومین برندهای فراگیر تزریق بوتاکس در ایران می توان به برند نورونوکس کشور کره اشاره کرد که با وجود اثر بخشی مشابه با دیسپورت ، هزینه پایین تری دارد. برند مسپورت ساخت کشور ایران بوده و دارای مجوزهای لازم برای تزریق می باشد. این برند از نظر کیفیت با نمونه های خارجی در حال رقابت است و در مقابل کیفیت بالا ، هزینه پایین تری دارد.

کاربردهای تزریق بوتاکس

در گذشته از بوتاکس تنها برای درمان چین و چروک ها و برطرف کردن خطوط صورت استفاده می شد در حالی که امروزه با توجه به کاربردهای بوتاکس می توان آن را به دو دسته درمانی و زیبایی تقسیم کرد.

کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس

 • برطرف کردن خط اخم
 • از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم که به خطوط پنجه کلاغی معروف است.
 • برطرف کردن چروک های گردن
 • از بین بردن خطوط افقی پیشانی
 • بالا بردن گوشه های لب و نوک بینی

کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس

 • برطرف کردن پرش عضلانی چشمی و یا پریدن پلک
 • کمک به رفع میگرن مزمن
 • درمان افتادگی پلک
 • درمان اسپاسم عضلات گردن
 • درمان تعریق بیش از حد
 • برطرف کردن برخی از اختلالات عصبی
 • درمان مثانه بیش فعال یا پرکار

هزینه تزریق بوتاکس در تهران چقدر است ؟

این مسئله به عامل زیادی بستگی دارد به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی را برای آن اعلام نمود. در ادامه فهرستی از مولفه هایی که در قیمت تزریق بوتاکس در سعادت آباد تهران ، تاثیر می گذارد بیان شده است :

 • برند بوتاکس : قیمت هریک از برندهای بوتاکس متفاوت بوده و همچنین نوسانات ارزی نیز در قیمت این محصولات تاثیر می گذارد. اما در حالت کلی دیسپورت گران ترین برند شناخته می شود.
 • محل تحت درمان و عمق خطوط : با توجه به این مسئله که از تزریق بوتاکس در بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد ، برای درمان و زیبا سازی کدام منطقه استفاده می کنید ، دوز دریافتی متفاوت می باشد. همچنین در صورتی که میزان خطوط صورت بیشتر و عمیق تر باشد ، دوز مصرفی افزایش پیدا می کند. هرچه فرد نیاز به دوز بیشتری تزریق دارو داشته باشد، هزینه بوتاکس نیز افزایش پیدا خواهد کرد. توصیه می شود حتما تزریق خود را در بهترین کلینیک پوست و زیبایی تهران ، انجام دهید.

ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس چقدر است ؟

از عوامل موثر بر ماندگاری اثرات بوتاکس می توان به میزان بوتاکس تزریق شده و محل تحت درمان ، سن فرد متقاضی ، میزان انعطاف پذیری پوست، عمق چین و چروک ها اشاره کرد. در صورتی که از بوتاکس با هدف جوانسازی پوست استفاده شود ، معمولا بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد که با تزریق مجدد در بازه زمانی مشخص می توان ماندگاری آن را افزایش داد.

هر چند وقت یکبار می توان بوتاکس تزریق کرد ؟

در مورد این مسئله بهتر است با پزشک خود در بهترین کلینیک زیبایی تهران ، مشورت نمایید. به صورت کلی تزریق بوتاکس در بهترین کلینیک زیبایی تهران، در بازه زمانی کمتر از 3 ماه توصیه نمی شود؛ زیرا ممکن است بدن نسبت به ماده تزریق شده مقاوم شود و دیگر نتیجه مطلوبی از درمان دریافت نکنید.

روش های تزریق بوتاکس به پیشانی

 • در ابتدا بیمار روی تخت های مخصوص که حالت نیمه نشسته دارد ، می نشیند.
 • سپس ناحیه ای که قرار است بوتاکس به آن تزریق شود ، ضد عفونی و تمیز می شود.
 • در این مرحله با استفاده از ماژیک های مخصوص نواحی که باید تزریق انجام شود، نشانه گذاری می شود.
 • عملکرد ماهیچه ها در هنگام چروک شدن پیشانی بستگی داشته و در افراد مختلف متفاوت است.
 • درمان خطوط افقی اغلب با تزریق کردن بوتاکس برای بالا بردن ابروها همراه می باشد. در صورتی که این ماده فقط به عضلات پیشانی تزریق شود، موجب سنگینی و افتادگی ابروها خواهد شد.
 • این پروسه تنها حدود 1 الی 2 دقیقه زمان می برد و یعد از تزریق به عضله فرد کمی فشار وارد می شود تا از کبود شدن آن جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • بعد از انجام این پروسه لازم است تا چند ساعت از ماساژ دادن صورت و خوابیدن خودداری کنید.
 • ممکن است برخی افراد بعد از تزریق کردن بوتاکس دچار سردرد شوند، که برای کمک به این موضوع می توان قرص استامینوفن مصرف کرد.
 • ممکن است برخی افراد دچار کمی کبودی و تورم شوند که نیازی به نگرانی نیست و بعد از چند روز برطرف می شود.
 • تاثیرات تزریق بوتاکس در بهترین کلینیک زیبایی سعادت آباد ، بعد از 3 الی 10 روز قابل مشاهده می باشد.
 • به مدت 24 ساعت از آرایش کردن صورت خودداری کنید.
 • در صورتی که داروی خاصی استفاده می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید و از رفتن به سولاریوم ، وان آب گرم ، سونا به مدت دو هفته اجتناب کنید.
 • حمام کردن بعد از تزریق کردن بوتاکس مانعی ندارد اما لازم است دمای آب زیاد بالا نباشد.

تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست ؟

بوتاکس با اثرگذاری بر محل سیناپس عصب و عضله باعث کم شدن حرکت ماهیچه ها می شود. با توجه به این موضوع که چین و چروک های پیشانی به دلیل فعالیت بیش از حد عضلات ایجاد می شود با انجام این مکانیسم می توان خطوط را برطرف کرد. در حالی که ژل ها یا فیلرهای پر کننده پوست برای پر کردن نقاطی که حجم و چربی های خود را از دست داده است، کاربرد دارد. بنابراین باید گفت تزریق ژل و تزریق بوتاکس در بهترین مرکز زیبایی تهران، از نظر کاربردی کاملا متفاوت هستند.

تزریق بوتاکس - کلینیک شارمین

عوارض استفاده از بوتاکس های نامرغوب و مارک های غیر استاندارد چیست ؟

کمی قرمزی، احساس درد، سردرد یا تهوع و کبودی ممکن است در برخی افراد حتی با تزریق بوتاکس استاندارد نیز ایجاد شود در حالی که استفاده از برندهای نا مرغوب و غیر استاندارد ممکن است مشکلاتی مانند واکنش‌های کولینرژیک، افتادگی پلک، متورم شدن بافت لنفاوی ابرو و پلک مجاور، افتادگی ابرو، افزایش خطوط مجاور بینی، چهره بی احساس را در افراد ایجاد نماید. با انجام این پروسه در بهترین مرکز زیبایی تهران در سعادت آباد، از بروز هرگونه عارضه جدی پیشگیری نمایید.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس داشته باشند ؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • افراد زیر 18 سال
 • افرادی که مشکلات کلیوی و بیماری های عصبی دارند.
 • حتما پیش از تزریق با پزشک مشورت نمایید چرا که ممکن است در برخی موارد این درمان برای شرایط پوستی شما مناسب نباشد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است ؟

نمی توان برای انجام این پروسه زیبایی و درمانی ، یک سن مشخص را اعلام نمود. زیرا شرایط بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است ؛ از این رو ممکن است نشانه ها و علائم پیری در هر فرد در سن خاصی بروز پیدا کند. به همین جهت سن ثابت و دقیقی برای تزریق بوتاکس در بهترین مرکز زیبایی در سعادت آباد، وجود ندارد. با این حال هرگاه احساس کردید که به بوتاکس نیاز دارید، می توانید به بهترین کلینیک زیبایی تهران مراجعه نمایید تا بعد از مشاوره با بهترین پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی، متوجه شوید کاندید مناسبی برای انجام این فرایند هستید یا خیر. در گذشته بوتاکس بیشتر با هدف از بین بردن چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گرفت؛ این در حالی است که امروزه از این ماده برای درمان مشکلات میگرن و جلوگیری از تعریق بدن و همچنین بالا بردن ابروها و بینی نیز استفاده می شود. بعد از 18 سالگی محدودیت خاصی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد و شما می توانید از مزیت ها و کاربرد بوتاکس با توجه به انتظارات و خواسته های خود بهره مند شوید.

اشتباهات رایج در تزریق بوتاکس

دقت داشته باشید که این پروسه کاملا بی خطر می باشد اما از آنجایی که این ماده به سرعت و راحتی به قسمت های مختلف بدن پخش می شود، ممکن است به دلیل عدم مهارت و بی دقتی مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید که این اشتباهات علاوه بر ایجاد عارضه های مختلف می تواند برای فرد هزینه زیادی را ایجاد نماید. در ادامه به برخی اشتباهات در محل تزریق که می تواند منجر به نتیجه ضعیف از درمان شود ، اشاره شده است:

تزریق به عضله ای به غیر عضله هدف: ماهیچه های زیادی در بدن در نزدیکی هم قرار گرفته اند. در صورتی که تزریق به عضله ای اشتباه انجام شود، می تواند عوارض جدی را برای فرد در پی داشته باشد. برای مثال اگر تزریق بوتاکس در عضله فرونتالیس صورت بگیرد، دم ابروها در زاویه ای بسیار بالاتر از حالت طبیعی قرار خواهد گرفت که چهره را غیر مصنوعی و عجیب می کند؛ از این رو توصیه می شود حتما امور زیبایی خود را به دست پزشک متخصص در این امر بسپارید.

تزریق عمقی و سطحی : برای دریافت یک نتیجه مطلوب لازم است تزریق به برخی نقاط سطحی و به برخی نقاط عمیق باشد. برای مثال تزریق بوتاکس به نواحی اطراف چشم ها باید سطحی باشد؛ در غیر اینصورت ممکن است ابروها به صورت غیر طبیعی در بالا بمانند. تزریق به صورت سطحی نیز در برخی نقاط صورت اشتباه است و می تواند با بروز برخی عوارض همراه باشد. اغلب این اشتباه در ماهیچه های اطراف دهان که وظیفه جویدن را به عهده دارند ، اتفاق می افتد.

چه زمان می توان نتایج بوتاکس را مشاهده کرد ؟

معمولا برای دیدن نتایج حاصل از تزریق با بوتاکس به 3 الی 5 روز زمان نیاز دارید. این امر ممکن است در برخی افراد طولانی تر باشد و حتی تا دو هفته زمان ببرد.

تزریق بوتاکس - کلینیک شارمین

سوالات متداول در خصوص تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس دردناک است ؟

معمولا قبل از انجام این پروسه از بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده می شود. بررسی ها نشان می دهد بیشتر افراد با انجام این پروسه دردی را احساس نمی کنند و یا میزان درد آن ها بسیار کم می باشد.

آیا وقتی شروع به درمان بوتاکس کردید نیاز به ادامه دادن دارد ؟

بعد از اتمام تاثیر بوتاکس ، چین و چروک های شما به حالت اولیه خود باز می گردد و این وضعیت عمیق تر و یا بدتر از قبل نخواهد شد. تنها در صورتی که تمایل به حفظ نتایج داشته باشید می توانید این عمل را مجدد تکرار نمایید.

آیا می توان به وسیله برخی مکمل ها نتایج بوتاکس را طولانی تر کرد ؟

بررسی ها نشان می دهد ، استفاده از برخی مکمل های حاوی زینک، اثرات بوتاکس را طولانی تر می کند. هم چنین مراقبت های بعد از بوتاکس و سبک زندگی افراد نیز در مدت زمان اثر دارو تاثیر گذار می باشد.

آیا تزریق بوتاکس پوست را روشن می کند ؟

خیر در پاسخ به این پرسش باید گفت بوتاکس روی رنگدانه های پوستی هیچ گونه تاثیری ندارد.

آیا استفاده مداوم از بوتاکس موجب فلج دائمی عضلات می شود ؟

با تزریق بوتاکس، عضله ها به هیچ وجه دچار فلج دائمی نمی شوند، اما ممکن است استفاده مداوم موجب مقاومت بدن در مقابل سم بوتولونیوم شده و تاثیرگذاری آن را کاهش دهد.

آیا بعد از انجام این پروسه می توان پوست را ماساژ داد؟

خیر به هیچ عنوان بعد از تزریق کردن بوتاکس نباید صورت خود را ماساژ دهید؛ زیرا احتمال دارد ماده بوتاکس به نواحی دیگر منتقل شده و موجب بروز عوارض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی