Search
Close this search box.
اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد (کامل ترین لیست)

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد نکته مهمی است که در ماندگاری آن و همچنین سلامت پوست تاثیرگذار است.  لیزر موهای زائد یک روش مدرن برای رهایی از روش‌های قدیمی است که علاوه بر زمان‌بر بودن باعث خراش پوست و سیاه شدن پوست می‌گردید. تجربه یک حس خوشایند بعد از انجام لیزر موهای زائد باعث شده افراد زیادی به این روش مدرن علاقه‌مند شوند اما انجام این عمل زیبایی دارای اقدامات قبل از لیزر موهای زائد است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. 

00:19
truncate dir-rtl

نکات قبل از لیزر موهای زائد

مهم ترین آمادگی های قبل از لیزر موای زائد چه مواردی هستند؟

موهای زائد بدن علاوه بر از بین بردن زیبایی در نواحی از بدن مثل زیر بغل باعث افزایش تعریق و حس ناخوشایند در هنگام ورزش و پیاده روی را ایجاد می‌کند. در ادامه درباره اقدامات قبل از لیزر موهای زائد بیشتر توضیح می دهیم:

  • شیو موهای زائد قبل از لیزر:

قبل از انجام لیزر حتما باید موهای زائد شیو شود اما نباید از ریشه آنها را جدا کرد. به بیانی دیگر دستگاه لیزر با تبدیل نور به گرما به فولیکول‌های مو آُسیب میزند و اگر موهای زائد قبل از لیزر از ریشه جدا شود در نتیجه ریشه مویی نمی‌ماند که دستگاه بر روی آن تاثیر بگذارد.

بهتر است 24 ساعت قبل از لیزر، موهای زائد خود را به روشی که از ریشه کنده نشود مثل استفاده از ژیلت پاک کنید.

  • در روز لیزر اندکی زودتر برسید:

تصمیم‌گیری به انجام یک عمل زیبایی ممکن برای افراد نگرانی و دلهره‌هایی را به همراه داشته باشد. در نتیجه اگر شما هم جزو افرادی هستید که اضطراب دارید اندکی زودتر از زمان لیزر به کلینیک برسید تا هنگام لیزر آرامش داشته باشد.

  • استفاده از محصولات آرایشی بر روی پوست ممنوع:

حتما به خاطر داشته باشید که قبل از انجام لیزر بر روی پوست صورت  لوازم آرایشی مصرف کردید یا بر سایر نواحی بدن از محصولاتی هم‌چون بادی اسپلش یا مام استفاده کردید، حتما آن را شسته و با پوستی تمیز مراجعه کنید.

قرار گرفتن این مواد بر روی پوست و انجام لیزر باعث سوزاندن و آسیب به پوست شما می‌شود.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد مردان

00:18
truncate dir-rtl

نکات قبل از لیزر

  • لیزر موهای زائد و ممنوعیت از آفتاب گرفتن

حتما توجه داشته باشید قبل از انجام لیزر مو‌های زائد از گرفتن آفتاب خودداری کنید، اگرچه در فصل تابستان ممکن است گرفتن آفتاب برای افراد خوشایند باشد اما حتما پس از آن وقت لیزر خود را تعویق بیندازید. 

انجام لیزر پس از سولار یا آفتاب گرفتن می‌تواند مانع از گرفتن نتیجه دلخواه شما باشد چرا که دستگاه لیزر مو را از پوست تفکیک می‌هد و با آسیب رساندن به فولیکول مو باعث از بین رفتن آن می‌شود و با تیره شدن پوست دستگاه امکان جداسازی مو از پوست را ندارد.

جدا از تاثیر گرفتن شما از لیزر، پس از آفتاب گرفتن پوست شما به شدت حساس شده و انجام لیزر باعث تحریک دوباره آن و آسیب به پوست می‌شود. پس از آفتاب گرفتن اجازه بازسازی به پوست بدهید و از مراجعه سریع به لیزر خودداری کنید. بهترین توصیه قبل از لیزر به دلیل حساس بودن پوست، قرار نگرفتن در معرض آفتاب است و اگر پوست در معرض آفتاب قرار گرفت حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد با الکس کندلا

  •  بعد از تزریق ژل لیزر ممنوع

امروزه تزریق ژل طرفداران پروپاقرص خودش را دارد اگر شما هم جزو علاقه‌مندان تزریق ژل هستید بعد از انجام آن نوبت لیزر را به تاخیر بیندازید و حتما قبل از لیزر، موضوع را به کلینیک اطلاع دهید.

تزریق ژل باعث تحریک پوست می‌شود و نکته مراقبتی که پس از آن باید انجام داد قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است. دستگاه لیزر به دلیل تابش گرما و فشار به پوست می‌تواند نتیجه منفی در تزریق ژل داشته باشد و توصیه می‌شود قبل از انجام لیزر با پزشک خود مشورت بگیرید.

  • ممنوعیت لیزر در صورت داشتن بیماری پوستی

افرادی که بیماری‌های پوستی مانند قارچ، اگزما، آکنه، تبخال، زگیل، حساسیت پوستی و .. را دارند برای از بین بردن موهای زائد نمی‌توانند از لیزر استفاده کنند چرا که انجام لیزر در افرادی که بیماری پوستی دارند باعث تشدید آن می‌شود.

  • لیزر اطراف چشم ممنوع

انجام لیزر علاوه بر ایجاد حس خوش باعث زیبایی نیز می‌شود اما اشعه لیزر برای چشم ضررهای خودش را دارد. به خاطر داشته باشید که قبل از انجام لیزر حتما از عینک که پزشک در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید و اگر این موضوع را پزشک فراموش کرد حتما این موضوع را به آنها گوشزد کنید

سوالات متداول

نتیجه‌گیری

برای نتیجه‌دهی بهتر از لیزر باید اقدامات قبل از لیزر موهای زائد رعایت شود تا علاوه بر لذت بردن از حس خوش از بین رفتن موهای زائد با ماندگاری بالا از آسیب به پوست نیز جلوگیری کنید. لیزر یک روش مدرن برای از بین بردن موهای زائد است که نیاز به یک سری آمادگی ها و مراقبت ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی