Search
Close this search box.

اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو + مدت زمان ممنوعیت

اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو منفی و غیر قابل جبران است که طی آن علاوه بر سلامتی، متحمل ضررهای مالی فراوانی می شوید. مصرف دخانیات مانند سیگار و قلیان تاثیرات منفی در دراز مدت دارد و حتی پس از مصرف یک دور کوتاه به خوبی می توانید اثرات منفی آن در سلامت بخش های مختلف بدن را ببینید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو و دلایل ممنوعیت این اقدام بپردازیم.

اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو

سیگار و قلیان بر کاشت ابرو چه تاثیری می گذارد؟

کاشت ابرو یک اقدام کم تهاجم است که برا اجرای آن هیچ گونه جراحی خاصی انجام نمی شود، در واقع هیچ برش عمقی رو بافت پوست ایجاد نخواهد شد. با این حال متخصصان حرفه ای مصرف هرگونه دخانیات را تا 2 الی 4 هفته ممنوع کرده اند. نیکوتین یکی از مواد تحریک کننده عروق خونی است و وجود مقدار زیادی از آن در بدن باعث تنگ و گاهی بسته شدن عروق خونی می شود.

این ماده با افزایش میزان کربن مونواکسید موجود در خون، در انتقال اکسیژن به دیگر نقاط بدن اختلال ایجاد می کند. بروز این اختلالات بر روی گردش خون تاثیرات منفی گذاشته و در نهایت فرآیند ترمیم و بازسازی زخم های هر چند سطحی را به تعویق می اندازد.

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو مربوط به مصرف دخانیات است که به توصیه پزشک باید حتما حداقل 4 هفته کنار گذاشته شود. مصرف نیکوتین در دوران ابتدایی کاشت مو از شکل گیری بافت مو جلوگیری کرده و آسیب های زیادی به آن وارد می کند. برخورد دود با زخم های تازه منجر به تشکیل آلودگی شده و تاثیرات منفی به همراه دارند،

علت ممنوع بودن مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت ابرو

با توجه به مطالب فوق باید گفت که مصرف دخانیات در تمام شرایط آثار منفی در عملکرد بدن دارد و همین امر سبب شده که مصرف آن پس از انجام هر گونه عمل جراحی برای مدت مشخص ممنوع شود. بر این اساس با توجه به اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو، مصرف این گونه دخانیات نیز با محدودیت هایی همراه است. از مهم ترین دلایل ممنوعیت مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

علت ممنوع بودن مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو

حتی اگر در بهترین کلینیک کاشت ابرو این کار را انجام دهید نیز مصرف سیگار و قلیان تاثیرات منفی بر نوع کاشت شما خواهد داشت. مصرف دخانیات منجر به ریزش ابرو می شود، نیکوتین موجود در این سیگار و قلیان از چسبندگی و ترمیم بافت پوست جلوگیری می کند و این امر سبب می شود تا کاشت ابرو انجام شده ، در جای درست خود قرار نگیرد.

احتمال خونریزی

یکی از اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو مربوط به زمان کاشت است، مواد مضر موجود در دخانیات متفاوت منجر به بسته شدن عروق خونی می شود که در نهایت لخته شدن خون را به همراه دارد. با وجود اینکه در زمان کاشت، برش های سطحی روی پوست اعمل می شود، ممکن است یکی از عروق بسته شده پاره و خون لخته شده به بیرون نفوذ کند. در این حالت احتمال خونریزی در حین کاشت به حداکثر می رسد.

افزایش دوران نقاهت

وجود نیکوتین در ترمیم و بازسازی بافت پوست اختلال ایجاد می کند، در واقع ترمیم و بازسازی پوست نیاز به خونرسانی درست و منظم دارد. از مهم ترین اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو می توان به پیشگیری از ترمیم بافت پوست اشاره کرد، در واقع مصرف دخانیات منجر به بروز انقباض در رگ های خونی می شود و با این حال میزان اکسیژن مورد نیاز بدن به درستی تامین نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

افزایش عفونت

با توجه به این که در زمان انجام کاشت، فولیکول مو جدا و سوراخ های ریزی ایجاد می شوند؛ میکروب ها به خوبی می توانند به عمق پوست نفوذ کنند. از مهم ترین اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی فیبروبلاست است که سبب می شود بهبود زخم با مشکلات زیادی روبرو شود، این مشکلات در نهایت عفونت های پوستی را به همراه دارد.

کاهش ماندگاری کاشت ابرو

خون رسانی ضعیف در بافت محل پیوند سبب می شود تا فولیکول پیوند شده ثبات و ماندگاری زیادی نداشته باشد. در واقع مصرف دخانیات منجر به اختلال در خونرسانی به بافت شده و همین امر باعث می شود تا فولیکول پیوند شده به درستی در محل مورد نظر جای نگیرد و در نهایت عمل کاشت با مشکلات زیادی همراه شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک کاشت ابرو در سعادت آباد

مدت زمان اجتناب از سیگار و قلیان بعد از کاشت ابرو چقدر است؟

پس از بررسی های انجام شده می توان گفت که ممنوعیت مصرف سیگار و قلیان در مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو یک نکته مهم و حائز اهمیت به شمار می آید. اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید بهتر است با قطع کردن سیگار و قلیان سلامتی و آسودگی خود در دوران نقاهت را تضمین کنید.

با توجه به این که وجود نیکوتین در خون منجر به بروز مشکلات زیادی می شود پس بهتر است از 4 هفته قبل از کاشت و 4 هفته بعد از انجام کاشت مو مصرف سیگار و قلیان را کنار بگذارید. در این 4 هفته قبل و بعد سعی کنید با مصرف مواد مغذی و مقوی، خون را تصفیه نمایید تا آثاری از نیکوتین در آن باقی نماند.

سوالات متداول 

نتیجه گیری

اثرات سیگار و قلیان بر کاشت ابرو ممکن است تا سال های زیادی با شما همراه باشد، این تاثیرات همواره رشد ابرو را به تاخیر می اندازد و با وجود تقبل هزینه های زیاد، به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید.  در مرکز تخصصی کاشت مو و ابرو شارمین کلیه اقدامات و مراقبت های پیش و پس از کاشت ابرو توسط پزشک متخصص بررسی و در اختیار شما قرار داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی