Search
Close this search box.
آفتاب گرفتن قبل و بعد لیزر موهای زائد

آفتاب گرفتن قبل و بعد لیزر موهای زائد چه عوارضی دارد؟

درباره آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد سوالات و ابهامات زیادی وجود دارد. لیزر که طرفداران خودش را دارد یک روش مدرن برای رهایی از موهای زائد و ایجاد ظاهری زیبا است. لیزر یک روش درمانی محسوب می‌شود که انتخاب بسیاری از افراد است اما نکته ای که باید به آن توجه کنیم آفتاب گرفتن قبل و بعد از لیزر است که چه عوارضی می‌تواند داشته باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی عوارض لیزر موهای زائد قبل و بعد از آفتاب گرفتن، فاصله‌ای که باید بین آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد وجود داشته باشد و آیا بعد از برنزه کردن امکان لیزر موهای زائد وجود دارد یا خیر بپردازیم.

آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد

فاصله بین آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد

آفتاب گرفتن در فصل تابستان تجربه خوشایندی است اما اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را داریم باید به این نکته توجه داشته باشیم که بهتر است حداقل یک ماه قبل، از گرفتن آفتاب و سولار کردن خودداری کنیم. چرا که دستگاه لیزر با جداسازی پوست از مو و تاثیر گذاری بر فولیکول مو باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شود و با آفتاب گرفتن و تیره کردن پوست، دیگر دستگاه لیزر قابل به تفکیک نیست و نتیجه دلخواه را دریافت نمی‌کنید. همچنین بدن پس از آفتاب گرفتن  و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیاز به زمان برای بهبودی دارد پس اگر بلافاصله پس از آفتاب گرفتگی اقدام به لیزر کنید پوست را تحریک کرده و آسیب جدی به پوست می‌رسد.

توجه داشته باشید که قبل از انجام لیزر در فصل تابستان اگر ناحیه مورد نظر در معرض آفتاب قرار دارد از ضد آفتاب مخصوص پوست خودتان استفاده کنید.

به طور کل یکی از خط قرمزهای قبل و بعد از لیزر مدت طولانی در معرض آفتاب قرار گرفتن است. پس اگر در فصل تابستان به فکر گرفتن آفتاب افتادید نوبت لیزر خود را یک ماه به تعویق بیاندازید.

 بعد از برنزه کردن امکان لیزر موهای زائد وجود دارد؟

لیزر ماندگارترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اما اگر تصمیم به برنزه کردن دارید از انجام لیزر جدا خودداری کنید. انجام لیزر پس از برنزه کردن می‌تواند بیشتر از آنکه مفید باشد ضرر داشته باشد. اگر می‌خواهید پس از لیزر به نتیجه دلخواه برسید پس بعد از برنزه کردن اقدام به لیزر نکنید. همانطور که گفتیم لیزر بر فولیکول مو متمرکز میشود که بتواند با آسیب به آن از رویش مو جلوگیری کند و اگر شما پس از برنزه کردن اقدام به لیزر کنید همزمان شدن این دو کار می‌تواند آسیب جدی به پوست شما بزند.  پس اگر بعد از برنز کردن اقدام به لیزر کنیم علاوه بر اینکه باعث درد و سوختگی می‌شوید، نتیجه دلخواه را نیز از لیزر دریافت نمی‌کنید. بهتر است پوست خود را استراحت دهید و قبل از رزرو نوبت اجازه دهید پوست شما بهبود یابد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در سعادت آباد

عوارض لیزر موهای زائد بعد از آفتاب گرفتن

عوارض برنزه کردن قبل و بعد لیزر موهای زائد

لیزر یک روش مدرن است که زیبایی را ماندگارتر به بدن خود هدیه دهیم پس اگر تصمیم به انجام آن گرفتیم، از گرفتن آفتاب پس از آن خودداری کنید چرا که با این کار نه تنها از شر موهای زائد خلاص نمی‌شوید بلکه دچار سوختگی و آسیب جدی به پوست خود می‌شوید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد بیکینی

هیپرپیگمانتاسیون یا لکه تیره پوستی از جمله مواردی است که می‌تواند پس آفتاب گرفتن و انجام لیزر ایجاد شود.

بهترین توصیه برای کسانی که لیزر کردند این است که به دلیل حساس بودن پوست و آسیب پذیری سریع آن به مدت دو هفته از قرار گرفتن طولانی در معرض آفتاب خودداری کنید. اگر برای مدت کوتاهی نیز زیر آفتاب قرار گرفتید حتما از ضد آفتاب های مخصوص پوست خود استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا لکه‌های پوستی بعد از لیزر به دلیل آفتاب گرفتن است؟

لک شدن پوست بعد از لیزر که با نام هیپرپیگمانتاسیون شناخته می‌شود زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های تولید کننده رنگدانه بزرگتر شود و این اتفاق پس از لیزر به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض گرما و آفتاب است.

لیزر یا سولاریوم؟ بهتر است کدام زودتر انجام شود؟؟

اگر تصمیم به برنزه کردن پوست خود دارید بهتر است قبل از انجام لیزر برنزه کنید و پس از ترمیم پوست و از بین رفتن حساسیت آن و مشورت با پزشک به لیزر بپردازید.

برای پوست‌های برنز چه دستگاهی مناسب لیزر است؟؟

برای انتخاب دستگاه مناسب برای لیزر بر اساس پوست خود قبل از انجام با پزشک خود مشورت کنید تا نتیجه ای مثبت و تجربه‌ای خوشایند از لیزر را داشته باشید.

نتیجه گیری

لیزر مدرن ترین انتخاب برای افزایش اعتماد به نفس و رهایی از موهای زائد است. با این توصیف اقداماتی لازم است قبل و بعد از انجام لیزر انجام بگیرد تا نتیجه دلخواه را تجربه کنید. یکی از مراقبت ها و یا بهتر است بگوییم پیشگیری از آسیب زدن به پوست بعد از لیزر انجام دهیم آن است که از گرفتن آفتاب قبل از لیزر همچنین بلافاصله بعد از آن به طور جدی پرهیز کنیم.

به بیان دیگر لیزر موهای زائد و آفتاب گرفتن با فاصله کم می‌تواند بزرگترین دشمن پوست باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی