Search
Close this search box.
آر اف فرکشنال

معجزه آر اف فرکشنال در ترمیم آسیب های پوستی

لایه برداری پوست با روش آر اف فرکشنال در تهران یک روش موثر برای ترمیم و جوانسازی پوست آسیب دیده ارائه می دهد. داشتن پوست زیبا از مواردی است که اشخاص به آن نیازمند هستند و شایستگی آن را دارند. این روش درمانی قادر است ظاهر چین و چروک ها، اسکار ها، منافذ باز پوست، هایپرپیگمیشن و ناهمواری در بافت پوست را بهبود ببخشد و پوستی نرم و سالم را به ارمغان بیاورد. جهت بهره مندی از نتایج فوق العاده می توانید این پروسه درمانی را در کلینیک شارمین، بهترین کلینیک پوست و زیبایی در تهران واقع در سعادت آباد، انجام دهید.

ویدئوهای آر اف در کلینیک شارمین را مشاهده کنید:

RF غبغب

از بین بردن چربی با RF

آر اف فرکشنال چیست ؟

آر اف نوعی انرژی الکتریکی است. در درمان های زیبایی از فناوری آر اف برای گرم کردن ملایم و ایمن پوست استفاده می شود. گرم کردن پوست تا حدود 60 درجه سانتیگراد باعث تحریک آن برای کلاژن سازی و الاستین سازی برای سفت شدن پوست می شود. لایه برداری پوست با آر اف فرکشنال در سعادت آباد، عیوب پوستی نامطلوب صورت و بدن شما را درمان می کند. این روش غیر جراحی می باشد و دوره ریکاوری نسبتآ کوتاهی دارد. Fractional RF درمانی موثر در لایه برداری پوست با فرکانس رادیویی فرکشنال به شمار می آید.

امروزه از این روش، برای جوانسازی پوست آسیب دیده استفاده می کنند. در این درمان می توان چین و چروک، زخم، منافذ بزرگ و هم چنین رنگدانه های نا هموار پوست را از بین برد. آر اف برای لاغری نیز مورد استفاده قرار می گیرد و تا حدی می تواند در لاغری مفید و موثر باشد. انجام لایه برداری پوست با استفاده از فرکانس رادیویی، موجب درمان نقص پوست صورت و بدن می شود.

با استفاده از این روش می توان بدون نیاز به انجام عمل جراحی و دوره نقاهت به نتایج مناسبی دست پیدا کرد. از ترکیب سوزن های کوچک و فرکانس رادیویی، RF فرکشنال ساخته شده است. این سوزن ها در تولید و بازسازی الاستین و کلاژن ها تا حد زیادی تاثیرگذار هستند. گرمای حاصل از امواج رادیویی موجب تحریک و تولید سلول های جدید می شود و فیبرها و سلول های ناسالم را متابولیزه می کند.

RF چه کاربردهایی دارد؟

از این روش درمانی می توان در جهت بر طرف کردن لکه های پیری، صدمه های ناشی از تابش نور خورشید، صدمات وارد شده به رنگ و بافت پوست، چین و چروک ها، خطوط پوستی، اسکار ناشی از زخم های جراحی، اسکارهای اکنه و ترک های پوستی مورد استفاده قرار بگیرد.

روش RF فرکشنال در لایه های عمقی و سطحی پوست تاثیر گذار است. پوست انسان از چند لایه تشکیل یافته که سطحی ترین لایه آن اپیدرم نام دارد. لایه درم در زیر لایه اپیدرم قرار گرفته است و با افزایش سن، این لایه از بین می رود و موجب پیری پوست می شود. آر اف می تواند 2 کار موثر را برای پوست انجام دهد که در ادامه به آن اشاره شده است.

از جمله کاربردهای این روش به صورت موردی عبارتند از:

 1. سبب سفت کردن پوست می شود. (skin Tightening)
 2. در درمان شلی پوست تاثیرگذاراست. (Skin Laxity)
 3. ترک های پوستی را ترمیم می کند. (Striae)
 4. منافذ باز پوست را رفع می کند. (Enlarged Pores)
 5. در درمان تعریق بیش از حد موثر است.
 6. اسکارهای آکنه را برطرف می کند. (Acne Scar)
 7. در جوانسازی پوست و درمان چین و چروک های آن بسیار موثر است.
 8. سبب سفت کردن غبغب و ناحیه فک می شود.
 9. ترشح بیش از حد چرب پوست را درمان می کند.
آر اف فرکشنال

چگونگی عملکرد RF فرکشنال

آر اف فرکشنال، روشی است که قادر می باشد بر دو لایه اپیدرم و لایه میانی پوست اثر بگذارد و همزمان باعث جوانسازی پوست شده و مشکلات پوستی را درمان کند. این روش درمانی دارای عوارض بسیار کمی می باشد.

آمادگی پیش از انجام آر اف

 1. پیش از انجام عمل باید پوست شما کاملا تمیز و عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد.
 2. از 14 روز پیش از انجام آر اف در معرض اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 3. از داروهای رقیق کننده خون 10 روز پیش از انجام آر اف استفاده نکنید.
 4. از برنزه کردن پوستتان به روش طبیعی و سولاریم بپرهیزید.
 5. استفاده از پماد آرنیکا، یک هفته قبل و 10 روز بعد از انجام آر اف فرکشنال در تهران، می تواند التهابات پوستی را کاهش داده و روند ریکاوری را تسریع ببخشد.

مزایای آر اف فرکشنال

از مزایای RF فرکشنال در کلینیک شارمین، به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • روشی بسیار ایمن می باشد و محدودیتی در رابطه با تن های مختلف پوستی ندارد.
 • دوره ریکاوری کوتاهی دارد.
 • فرآیند بسیار آسانی دارد.
 • درمان منعطفی برای بسیاری از شرایط نامناسب ایجاد شده پوستی دارد.
 • نتایج درمانی بسیار خوبی دارد.

تعداد جلسات آر اف فرکشنال در تهران

جلسات مورد نیاز به عواملی چون تراکم و وضعیت ناحیه مورد درمان بستگی دارد؛ اما عمومآ 1 تا 4 جلسه به اشخاص پیشنهاد می گردد. این جلسات باید با فاصله 3 الی 4 هفته انجام شوند.

انجام RF فرکشنال چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مورد نیاز برای بی حسی صورت معمولا یک ساعت می باشد و فرآیند جلسه درمانی با آر اف فرکشنال در تهران حدود 20-45 دقیقه زمان می برد.

آر اف برای چه کسانی مناسب نیست؟

این متد معمولا می تواند برای تمامی افراد قابل استفاده باشد؛ اگرچه زنان باردار و زنانی که در دوره شیردهی هستند نمی توانند این پروسه را انجام بدهند.

بعد از فرآیند درمان چه اتفاقاتی به وقوع می پیوندد؟

این روش درمانی بسیار کم تهاجمی می باشد و پس از انجام آن تاحدودی ممکن است قرمزی وجود داشته باشد ، معمولا پزشک از شما می خواهد که تا مدتی پس از انجام درمان روتین پوستی خود را انجام ندهید.

 • روز اول: پوست قرمز است و احساس داغی در آن وجود دارد ممکن است به مقدار خفیفی تورم را در محل هایی که درآن درمان صورت گرفته است را احساس کنید.
 • روز دوم: پوست حالت سنباده ای دارد و مقادیری قرمزی و تورم در آن هنوز موجود است.
 • روز سوم: پوست بسیار خشک شده و شروع به پوست ریزی می کند.
 • روز پنجم تا هفتم: پوست در مسیر بهبودی خودش قرار دارد و می توانید با تجویز پزشک روتین پوستی تان را از سر بگیرید.

توصیه های مهم بعد از انجام آر اف

توصیه های کلینیک شارمین، بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد در رابطه با مراقبت های بعد از انجام RF به شرح زیر است :

 • بعد از انجام RF فرکشنال در سعادت آباد دستورالعمل های پزشک را به دقت گوش دهید و سعی کنید کاملا دقیق این نکات را رعایت کنید.
 • استفاده از ضد آفتاب، عینک و کلاه آفتابی به مدت چندین هفته بعد از انجام آر اف به کاهش التهابات پوستی و سوختگی پوست ناشی از اشعه خورشید کمک می کند.
 • رفتن به استخر و سونا به مدت 7 روز بعد از درمان پیشنهاد نمی گردد.
 • به مدت 1 هفته بعد از انجام این پروسه می توانید آرایش کنید.
 • از دستکاری و اعمال فشار بر روی نقاط متورم و قرمز پوستتان خودداری کنید.
 • برای هیدراته نگه داشتن پوست سعی کنید آب فراوان بنوشید.
 • بعد از انجام این پروسه می توانید به کارهای روزمره خود بازگردید.
 • برای مشاهده نتایج نهایی باید تا مدتی صبر کنید مشخص شدن نتایج درمانی معمولا نیازمند مراقبت های صحیح و صبور بودن برای مشاهده نتیجه است.

تحریک کلاژن سازی با آر اف فرکشنال

انرژی و گرما حاصل از امواج رادیو فرکانسی موجب تحریک و تولید کلاژن ها در لایه درم می شود. در واقع افزایش دما علت اصلی تحریک کلاژن ها با استفاده از RF است. کلاژن نقش اساسی در جوان سازی و زیبایی پوست دارد.

فعال کردن فیبروزی با آر اف فرکشنال

فیبروپلازی به روشی گفته می شود که در آن بافت های فیبروزی توسط بدن ساخته می شود. این بافت ها موجب تحریک کلاژن سازی می شود و کاری می کند تا رشته های پروتئینی مستحکم تر و کوتاه تر شوند. این بافت ها زمانی ایجاد می شوند که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد. به همین علت در آر اف فرکشنال، به صورت انتخابی به مناطقی از پوست آسیب وارد می کنند تا بافت فیبروزی ایجاد شود. با تشکیل این بافت ، لایه درم ضخیم تر می شود و تولید کلاژن افزایش پیدا می کند.

در آر اف فرکشنال های معمولی که قدیمی و غیر سوزنی هستند، در فرایند جوانسازی پوست صورت، تاثیری تدریجی و آرام دارند. از این رو دکتر در جهت کسب نتیجه مطلوب درمانی، تعداد جلسات درمانی برای رفع شلی، افتادگی پوست و چین و چروک را افزایش می دهد که حدود 8 الی 10 جلسه می شود و یا اینکه هر جلسه درمانی را با وقت بیشتری انجام می دهد تا به نتیجه تاثیر گذار برسد. اما در آراف فرکشنال سوزنی با کم بودن تعداد جلسات درمانی که حدود 3 الی 4 جلسه می باشد، انجام می شود. در آراف فرکشنال سوزنی، همزمان تعدادی سوزن بدون درد و آرام وارد پوست شده و در کسری از ثانیه، با ورود سوزن ها به قسمت زیرین پوست، امواج رادیویی به طور مستقیم وارد می شود.

سوالات متداول RF فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی