Search
Close this search box.
زمان مناسب مزوتراپی بعد از کاشت مو

ناگفته های مزوتراپی بعد از کاشت مو

ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما نقش ببندد مانند اینکه، آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو تاثیری بر تقویت، رشد و افزایش تراکم فولیکول مو دارد؟ عوارض آن چیست و تا چه حد می‌تواند مفید باشد؟ مزوتراپی یک روش درمانی است که با استفاده از تزریق مواد مغذی و تقویت کننده به پوست، نتیجه کاشت را بهبود می‌بخشد. این روش با توصیه پزشک صورت می‌گیرد و موثر در تقویت ضعف ریشه مو است و همچنین فواید جالب توجه بسیاری دارد که اکثر پزشکان انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو را توصیه می‌کنند. کلینیک شارمین با بهترین کوکتل‌های مزوتراپی و تحت نظر باتجربه‌ترین پزشک و کادری مجرب، مزوتراپی مو را انجام می‌دهد.

مزوتراپی بعد از کاشت مو

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو ضروری است؟

ضرورت انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو به شدت وابسته به شرایط خاص شما و توصیه‌های پزشکتان است. به‌صورت کلی مزوتراپی بعد از انجام کاشت مو به‌صورت یک درمان غیرمستقیم جهت افزایش تاثیر و بهبود کیفیت نتیجه کاشت و افزایش فولیکول‌های مو انجام می‌شود که به‌طور قطع نمی‌توان گفت انجام آن ضروری است یا خیر در این مورد حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو، تورم، التهاب و زخم در ناحیه کاشت ایجاد می‌شود که به همین دلیل اکثر پزشکان نظر بر این دارند که 3 ماه بعد از کاشت مو، مزوتراپی را انجام دهید. البته ممکن است هر پزشکی نظر خود را در این زمینه داشته باشد و بعضا این زمان را 30 الی 40 روز تخمین بزنند اما عقلانی‌ترین کار این است تا طی دوران نقاهت صبر کرده و سپس برا انجام مزوتراپی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک کاشت مو در سعادت آباد

ویدئوی رضایت از کاشت مو در کلینیک شارمین را مشاهده کنید.

00:34
truncate dir-rtl

یک سال بعد از کاشت مو

چند جلسه مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است

تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت کاملا به فرایند عمل شما بستگی دارد. پزشکتان با معاینه و بررسی فولیکول‌های مو و بر اساس میزان ضعیف بودن یا نبودن فولیکول‌های مو تعیین می‌کنند که به چند جلسه مزوتراپی نیاز است. اما به‌صورت معمول در حداقل‌ترین حال 4 جلسه و با توجه به شرایط شما و نظر پزشکتان ممکن است تعداد جلسات افزایش یا کاهش پیدا کند. همچنین، هر جلسه مزوتراپی معمولا ماهی یک بار انجام می‌شود که حدود 30 الی 40 دقیقه انجام این فرایند طول می‌کشد.

مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت شاید ضروری نباشد اما با انجام آن کمک بزرگی به موهای خود می‌کنید. مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو به شرح زیر هستند:

 • موثر در افزایش فولیکول‌های مو؛
 • کمک به ترمیم التهاب و تورم پوست سر؛
 • موثر در رشد مو و تقویت آن؛
 • بهبود گردش خون ضعیف و افزایش روند بهبودی می‌شود؛
 • جلوگیری از ریزش مو؛
 • تقویت موهای کاشته شده با افزایش ضخامت آن‌ها؛
 • تامین مواد مغذی مورد نیاز مو؛
 • موجب افزایش تراکم فولیکول مو می‌شود؛
 • خنثی کردن هورمون ریزش مو؛
 • موثر در تحریک کلاژن و الاستیک پوست سر.
مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مراقبت های قبل و بعد مزوتراپی بعد از کاشت مو

مراقبت‌های قبل و بعد مزوتراپی بعد از کاشت مو اهمیت ویژه‌ای دارند. حتما به موارد زیر دقت کنید.

 • از مصرف هرگونه نوشیدنی الکلی تا 24 ساعت قبل از انجام مزوتراپی خودداری کنید؛ زیرا الکل می‌تواند احتمال کبودی را به دلیل تاثیر در رقیق شدن خون افزایش دهد؛
 • به مدت یک الی دو هفته قبل از مزوتراپی، به هیچ‌عنوان داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون را مصرف نکنید؛
 • از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، ائیل، الیو، امگا 3، جینسینگ، جینکوبیلوبا و داروهایی که باعث افزایش غلظت خون می‌شوند، تا 24 ساعت قبل از این اقدام پرهیز کنید.
 • بعد مزوتراپی بعد از کاشت مو تا 2 روز بهتر است از مصرف  ویتامین‌، داروهای ضد التهاب و موارد مشابه آن امتناع کنید؛
 • با توصیه پزشک بعد از این اقدام سریعا بر روی محل انجام مزوتراپی کمپرس یخ قرار دهید. دفعات انجام این کار به نظر پزشکتان بستگی دارد؛
 • از دوش گرفتن بعد از مزوتراپی جدا خودداری کنید؛
 • به مدت 2 الی 3 روز از قرارگیری در معرض نور خورشید و عوامل ایجاد گرما مانند سونا و جکوزی پرهیز کنید؛
 • بهتر است بعد انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو تا دو روز سر خود را ماساژ ندهید؛
 • در نهایت با توجه به صلاحدید پزشکتان می‌توانید بعد از دو روز از این اقدام، به‌منظور از بین برطرف شدن چربی در ناحیه مورد نظر، سر خود را روزانه 15 دقیقه ماساژ دهید.

بیشتر بخوانید: هزینه مزوتراپی در سال 1403

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو

عوامل مختلفی در هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو تاثیر دارند. مانند تعداد جلسات مزوتراپی، وسعت ناحیه‌ای که این فرایند در آن صورت گرفته، نوع و کیفیت کوکتل تزریقی، دستمزد پزشک که کاملا با یکدیگر متغیر هستند بستگی دارد. بالفرض اگر فولیکول‌های موی شما بعد از کاشت قوی باشند بالطبع به تعداد جلسات کمتری برا انجام مزوتراپی نیاز داری و همین مورد می‌تواند مبلغ هزینه شما را تغییر دهد.

سوالات متداول مزوتراپی بعد از کاشت مو

نتیجه گیری

با انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو می‌توانید درمانی موثر بر روی موی خود انجام دهید تا نتیجه نهایی این عمل مفید باشد. مزوتراپی کاملا امن و کم عارضه است که به رشد موهای جدید با ضخامتی مناسب  کمک می‌کند.  البته نظر پزشک با توجه به بررسی وضعیت بعد از جراحی بسیار مهم است. برای انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو می‌توانید به کلینیک شارمین مراجعه کنید تا این این اقدام را با بهترین و باکیفیت‌ترین مواد برای شما انجام دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی