Search
Close this search box.
عوارض لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض لیزر بیکینی که از آن بی خبر هستید

عوارض لیزر بیکینی مجموعه ای از واکنش های طبیعی بدن در مواجهه با اشعه های لیزر است که گاهی به صورت طبیعی و گاهی به دلیل بی کیفیت بودن تجهیزات رخ می دهد. روش های درمانی زیادی برای مقابله با این عوارض وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان میزان عوارض را به حداقل یا صفر رساند. این روش ها مجموعه مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر هستند که تاثیر بسزایی در سلامت پوستی شما نیز خواهند داشت.

عوارض لیزر بیکینی

مهم ترین عوارض لیزر بیکینی

در صورت عدم رعایت مراقبت های مذکور باید منتظر عوارض و نتایج نامطلوب لیزر بیکینی باشید، از مهم ترین مراقبت های لازم می توان به مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک شارمین یکی از مجموعه های حرفه ای و با سابقه در زمینه لیزر نواحی مختلف بدن است که به واسطه حضور نیروی متخصص و تجهیزات حرفه ای و پیشرفته امکان انجام بهترین روش لیزر بیکینی با کمترین میزان عوارض را برای شما فراهم می کند.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی را با نام لیزر بیکینی می شناسیم و انجام آن مزایای زیادی به همراه دارد؛ که از مهم ترین آن می توان به بهداشت فردی اشاره کرد. البته گاهی به دلایل مختلف انجام لیزر عوارض متعددی به همراه دارد که برخی از آن ها به مرور بهبود پیدا می کنند. برای از بین بردن برخی عارضه های پیش آمده باید حتما به پزشک مراجعه کرد زیرا شدت نفوذ آن ها به پوست بسیار زیاد است.

بدون شک عوارض لیزر بیکینی یکی از دلایل بانوان برای ممانعت از انجام این کار است، البته در نظر داشته باشید که برای پیشگیری از بروز این عوارض روش های زیادی وجود دارد. از مهمترین عوارضی که پس از لیزر بیکینی رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زخم

برخی تجهیزات قدیمی به واسطه استفاده همگانی و نبود بهداشت مناسب منجر به بروز زخم در ناحیه تناسلی خانم ها می شود. زخم های ایجاد شده گاهی با عفونت همراه هستند که برای برطرف کردن آن باید حتما به پزشک مراجعه شود. رعایت بهداشت فردی و جمعی یکی از مهمترین روش های پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد بیکینی به شمار می آید. امروزه دستگاه های پیشرفته لیزر دارای اپلیکاتور ها شخصی هستند که از تماس مستقیم دستگاه با بدن جلوگیری می کند.

سوزش

با توجه به اینکه معمولا برای هر نوع پوست از یک درجه خاص پرتو درمانی استفاده می شود، گاهی ممکن است درجه انتخاب شده مناسب پوست شما نباشد و باعث ایجاد سوختگی، لک و تیرگی در ناحیه بیکینی شود. البته این لکه ها دائمی نیستند و به کمک پماد زینک و ژل آلوئه ورا می توان به سادگی آن ها را درمان کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در سعادت آباد

عوارض لیزر موهای ناحیه تناسلی

کهیر و خارش

حساسیت های پوستی از مهم ترین عوارض لیزر بیکینی به شمار می آیند که به دلیل برخورد مستقیم اشعه و گرما به پوست ایجاد می شود. با توجه به این که درجه تنظیم اشعه برای هر پوست متفاوت است می توانید این موضوع را با تکنسین ها در میان بگذارید تا بهترین درجه حرارت را برای شما در نظر بگیرند.

زگیل تناسلی

این عارضه بسیار خطرناک است و مشکلات پوستی بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. با توجه به قابلیت انتقال این عارضه در روابط جنسی حتی می تواند روی روابط شما نیز تاثیر گذار باشد. در صورت مشاهده این عارضه حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

عفونت های قارچی

یکی از عارضه های خطرناک لیزر بیکینی مربوط به عفونت های قارچی است که به دلیل عدم بهداشت در مراکز لیزر ایجاد می شود. استفاده از سری مشترک برای مراجعه کنندگان از مهم ترین دلایل بروز عفونت قارچی و انتقال آن است.

علاوه بر موارد عنوان شده لیزر بیکینی عوارض کم و زیاد دیگری نیز به همراه دارد که برخی از آن ها موقتی هستند و به مرور از بین می روند؛ از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خشکی واژن
  • جوش های ریز
  • لکه های قرمز پوست

تمامی موارد عنوان شده به دلیل نامناسب بودن درجه پرتو های لیزر رخ می دهند.

سوالات متداول عوارض لیزر بیکینی

نتیجه گیری

عوارض لیزر بیکینی یکی از عواملی است که بسیاری از خانم ها را از انجام این روش پشیمان می کند. برخی افراد تصور می کنند که لیزر این ناحیه منجر به نازایی یا ایجاد سرطان می شود، این شایعات کذب هستند و به هیچ عنوان صحت ندارند. لیزر جدید ترین و پیشرفته ترین روش برطرف کردن موهای زائد است که تاثیر بسزایی در سلامت و بهداشت فردی افراد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی