Search
Close this search box.
پی آر پی - کلینیک شارمین

پی آر پی روش تضمینی بازگشت جوانی و شادابی پوست

پی آر پی یکی از جدیدترین متدهای جوانسازی پوست می باشد. این روش بدون نیاز به جراحی باعث زیبایی و جوانی پوست می شود و تاثیرگذاری بالایی دارد. این ویژگی ها سبب افزایش طرفداران این روش درمانی و زیبایی شده است. روش پی آر پی کسانی که به دنبال جوانسازی و کاهش چین و چروک پوست خود هستند را به سمت خود جذب کند. می توانید برای انجام prp در تهران را با نتایج فوق العاده در کلینیک شارمین، بهترین مرکز زیبایی سعادت آباد، مراجعه نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کاملی کسب کنید.

ویدئوی پی آر پی در کلینیک شارمین را مشاهده کنید

روش PRP چیست ؟

این ماده پلاسمای غلیظ شده خون هر فرد می باشد ؛ پلاسما حاوی پروتئین هایی است که رشد سلولی را بسیار حمایت می کنند. این روش درمانی یکی از طبیعی ترین و ایمن ترین نوع درمان برای جوانسازی و موارد دیگر در دنیا می باشد. متخصصان این حوزه توانسته اند با جداسازی پلاسما از خون و غلیظ کردن آن پی آر پی را به تولید برسانند. حال در تزریق این ماده که روشی طبیعی نیز بوده از خون هر فردی برای خودش مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید برای اطمینان خاطر و تجربه یک درمان خوب و موثر از پزشکان مجرب کلینیک زیبایی شارمین، بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد، کمک بگیرید.

اقدامات لازم قبل از انجام پی آر پی

ابتدا لازم است با پزشک خود صحبت کنید و از ایشان مشاوره بگیرید. تمامی انتظارات خود را برای استفاده از این روش به پزشک اطلاع دهید که می خواهید ظاهر شما چگونه باشد و تزریق در کدام قسمت ها برای رفع چه مشکلی انجام شود. 48 ساعت قبل از شروع درمان باید به مقدار زیادی مایعات مصرف شود. 1 الی دو هفته قبل از درمان ، باید مصرف چربی را کاهش دهید. توصیه می شود مصرف قهوه را در 1 الی 2 هفته قبل از انجام prp در تهران کاهش دهید. از مصرف مواد غذایی حاوی مکمل امگا (روغن ماهی) و چای سبز 2 الی 3 هفته خودداری کنید. پس از بررسی های لازم توسط پزشک و آنالیز پوست بیمار تعداد جلسات لازم آغاز درمان مشخص خواهد شد.

پی آر پی - کلینیک شارمین

آیا درمان به صورت PRP خطرناک است؟

 • این روش درمان برای جوانسازی پوست در تهران و دیگر موارد درمانی کاملا بی خطر محسوب می شود. در کنار آن درد ، تورم و کبودی امکان دارد اما به مرور و با رعایت برخی نکات بعد از مدتی درمان می شود.
 • یکی از مهم ترین موارد در این روش نگهداری خون بیمار در شرایط استریل و مناسب است ؛ زیرا در غیر این صورت امکان بروز عفونت در این مورد بسیار وجود دارد.
 • به منظور حفظ سلامتی بیمار باید موارد مورد نظر جهت احتیاط و حساسیت بیشتر در کلینیک توسط پزشک های ماهر و مجرب در یک فضای کاملا تمیز و استریل انجام شود تا دیگر بیمار احساس خطر و نگرانی نکند. کلینیک زیبایی شارمین از جمله کلینیک های قابل اعتماد برای تزریق پی آر پی در تهران بوده، می توانید با خیال آسوده به آن مراجعه کنید.

پی آر پی چگونه سبب جوانسازی پوست می شود ؟

پلاکت های موجود در خون حاوی پروتئین و فاکتور های مهم برای رشد هستند؛ که عاملی بسیار مهم در ترمیم و باز سازی بافت های پوست به حساب می آیند. پلاکت ها در محل آسیب دیده فاکتور های رشد را آزاد می کنند و مرحله ترمیم با این روش تسریع می شود. در این مرحله جوانسازی و زایش سلولی به صورت چشم گیری افزایش پیدا می کند، در سنین بالاتر بروز این اتفاق سبب شادابی و نشاط پوست افراد می شود. به طور مثال اگر در کنار فولیکول مو تزریق شود، سبب افزایش رشد مو در آن ناحیه و اطرافش می شود و یا در پوست باعث افزایش کلاژن، الاستین، ماده بین سلولی و غیره می شود که می تواند چین و چروک، خطوط لب خند را ترمیم و پر کند و همچنین باعث ترمیم شکستگی و مانع از ساییدگی استخوان ها و غضروف ها می شود.

PRP چه کاربرد هایی برای جوانسازی دارد ؟

 • درمان روزاسه
 • بر طرف کننده خطوط دور لب بینی و پیشانی
 • موثر در رفع تمامی چین و چروک های پوست
 • موثر در از بین بردن تیرگی و پف زیر چشم ها
 • رفع افتادگی و شل شدن پوست های آرنج و زانو
 • سبب افزایش شادابی و سلامت پوست می شود
 • تقویت کننده موثر در رشد مجدد موهای سر و ریش اقایان
 • می توان برای از بین بردن خطوط اخم و خنده از این ماده استفاده کرد.
 • به بهبود زخم های افراد دیابتی، مزن و نروپاتیک کمک بسیاری زیادی می کند
 • از این ماده به منظور جوانسازی پوست صورت، بدن و همچنین دست ها استفاده می شود.
 • در بر طرف شدن جای زخم، اسکار، جای جوش و سوختگی و دیگر عوامل بسیار موثر است.

استفاده از روش پی آر پی چه مزیت هایی دارد ؟

 • کاهش لاغری صورت و درمان کمبود کلاژن پوست
 • خطرات احتمالی همانند تورم، کبودی در این روش بسیار کم وجود دارد.
 • آنتی بادی های موجود در پلاسمای خون برای هر فردی به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی عمل می کند.
 • همانطور که اشاره شد این ماده از خون خود فرد هست به همین دلیل هیچ عوارض و بیماری و یا عفونتی از تزریق آن منتقل نخواهد شد.
 • استفاده از این ماده یک روش امن به حساب می آید. به منظور استفاده نکردن از هیچ ماده خارجی و شیمیایی؛ همانطور که گفته شد از خون همان فرد این ماده تولید، تهیه و مصرف می شود.

برای انجام پی آر پی در تهران بهتر است از چه کیتی استفاده کنیم ؟

 • به نسب وسعت، از کیت ها با حجم های متفاوت استفاده می شود.
 • هر آنچه غلظت پلاک خون بیشتر باشد، مدیاتور های آزاد شده در بافت ها برای ساخت و ساز سلولی بیشتر خواهد بود؛ در واقع این میزان از تحریک، در پلاکت هشت برابر تغلیظ شده، که در بیشترین حالت حد ان است. به طور مثال از یک کیت 20 سی سی، 2.5 سی سی پلاکت تغلیظ شده به دست می آید.
 • معمولا در PRP دور چشم و غبغب، در انجام این روش به منظور رشد موهای ریش آقایان و نواحی کوچک تر از کیت های 20 سی سی استفاده می شود. همچنین در پشت دست ها، گردن، از کیت های 40 سی سی و PRP موی سر، صورت، گردن و غیره از کیت های 60 سی سی استفاده می شود.

روش تزریق پی آر پی چگونه است ؟

 • ابتدا پزشک 10 الی 20 دقیقه قبل از شروع درمان حدودا 10 الی 20 سی سی خون همانند دادن آزمایش خون از شما می گیرد؛ خون را در داخل دستگاه سانترفیوژ قرار داده تا با چرخیدن پلاسمای غنی از پلاکت از گلبول قرمز خون جدا شود.
 • تا آماده سازی پی آر پی، صورت بیمار را با دستمال و مواد ضد عفونی کننده پاک می کنند تا پوست کاملا تمیز و بدون هیچ مواد آرایشی باشد. سپس بسته به نظر پزشک ماده بی حسی در محل مورد نظر توسط سوزن های ظریف و باریک تزریق می شود. در این مرحله پلاسمای غنی از پلاکت با به کار گیری سوزن های مخصوص و بسیار باریک در پوست تزریق می شود. تزریق در نواحی مورد نیاز انجام شده تا محل مورد نیاز بهبود پیدا کند.
 • برای کاهش تورم بعد از تزریق کمپرس آب سرد بر روی صورت قرار داده می شود.
 • بعد از انجام درمان به این روش شما می توانید به روال عادی زندگی خود ادامه بدهید و احتیاج به مراقبت خاص ندارید. همچنین تمام مدت نیاز برای درمان با استفاده از این روش 30 دقیقه الی 45 دقیقه می باشد.

نتیجه نهایی بعد از انجام پی آر پی چه زمانی مشخص می شود ؟

 • برای بازسازی و ترمیم پوست به روش PRP به زمان نیاز است به همین منظور بعد از تزریق این ماده نتیجه نهایی بعد از چند ماه و بهبود تورم و کبودی مشخص می شود. نتیجه پروسه PRP حدودا بعد از گذشت 18 الی 24 ماه ماندگار است.

مراقبت های بعد از انجام جوانسازی پوست با PRP

 • استفاده از عینک های آفتابی
 • استفاده از کرم های شب و روز
 • استفاده مرتب از کرم های ضد افتاب و قرار نگرفتن در معرض نور خورشید
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم محل مورد نظر که تزریق انجام شده استفاده کنید.
 • طبق دستور پزشک و داروهای تجویز شده آن ها را مصرف کنید تا از درد و التهابات شما کاسته شود.

چند جلسه برای درمان لازم است ؟

برای آن که به نتیجه ایده آل خود در درمان به پی آر پی در تهران برسید اصولا 3 الی 4 جلسه در فاصله های یک ماهه باید تزریق انجام شود. در برخی موارد اما به علت وجود مشکلات پوستی بیشتر، جای زخم بزرگتر و یا چین و چروک های عمیق تر ممکن است مراحل درمان تا 8 جلسه نیز افزایش پیدا کند که فاصله بین آن ها 4 الی 8 هفته است.

مقدار هزینه PRP پوست چقدر است ؟

همه افراد دارای شرایط پوستی یکسانی نیستند و هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت های بسیاری دارد. بنابراین پزشک با بررسی پوست و انجام چندین جلسه مشاوره، نیاز پوستتان را تشخیص داده و جلسات لازم و همچنین هزینه درمان را به شما خواهد گفت. دیگر عوامل موثر در افزایش هزینه انجام این نوع درمان می توان به دستمزد پزشک ، نوع ماده بی حسی و مدت زمان انجام درمان شما در کلینیک مورد نظر اشاره کرد.

استفاده از پی آر پی چه نتیجه ای خواهد داشت ؟

تمامی نتایج انجام این درمان به واکنش های سلولی همان فرد بستگی دارد. در افراد مسن تر و دارای بیماری مزمن، افراد سیگاری، نداشتن برنامه غذایی مناسب، در معرض قرار گرفتن نور خورشید به مدت طولانی و همچنین افرادی که به درستی از پوست خود مراقبت نمی کنند نتیجه درمان به روش پی آر پی بسیار مثبت نخواهد بود.
تمامی موارد به معنی تاثیر گذاری کم این روش نبوده بلکه 60 درصد افراد تاثیر خوب، 30 درصد تاثیر متوسط و تنها 10 درصد تاثیر ضعیفی می گیرند.

پی آر پی - کلینیک شارمین

بهترین سن تزریق پی آر پی

پیش از 30 سالگی

افرادی در سن 30 سالگی و پیش از آن به صورت سالیانه به منظور جلوگیری از پیری زودرس، مراقبت و پیشگیری از چروک شدن پوستشان توصیه می شود.

سنین 30 الی 40 سالگی

در سنین 30 الی 40 سالگی با استفاده از بکارگیری روش های دیگر در جهت جوانسازی پوست و انجام 6 ماه یک بار پی آر پی روشی خوب و مطلوب است. تمامی خطوط و چروک پوست در این محدوده سنی اتفاق می افتد و استفاده از این روش درمانی در واقع یک پیشگیری بوده و بسیار از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

سنین 40 الی 50 سالگی

افرادی در سنین 40 الی 50 سالگی لازم است به مدت 3 ماه در 3 جلسه این روش درمان را امتحان کنند و در صورت پاسخ دهی مثبت و مطلوب و با استفاده از یک برنامه ریزی توسط پزشک دوره درمان خود را ادامه دهند.

در چه مواردی از پی آر پی استفاده نمی شود ؟

 • در مواقع بارداری و شیردهی
 • سرطان های پوستی و سیستمسک
 • بیماری های پوستی مانند پورفیری
 • اختلالات انعقادی و بیماری خون
 • بیماری های مزمن از جمله دیابت و ایدز
 • افرادی با عفونت های موضعی و عمومی
 • در مواردی مانند استفاده از دارو های خاص و انعقاد خون
 • کاهش تعداد پلاکت ها در حالت کمتر از 50000 در میکرو لیتر

پی آر پی با چه اهدافی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

ریزش مو : از این پروسه با هدف توقف ریزش مو و کاهش التهاب پوست سر استفاده می شود. خوشبختانه بررسی های انجام شده نشان می دهند که این روش تاثیرگذاری بالایی در تحریک رشد و جلوگیری از ریزش موها داشته است. همچنین به افرادی که کاشت مو انجام می دهند، برای اینکه زخم های کوچک ایجاد شده در پوست سر سریع تر بهبود پیدا کنند و جای گیری گرافت ها در مدت زمان کوتاه تری انجام شود به نحوی که احتمال بروز اسکار برای بیمار وجود نداشته باشد، توصیه به انجام پی آر پی مو می شود. در صورتی که بعد از کاشت مو، موهای شما ضعیف هستند برای تقویت و بهبود آن ها می توانید PRP مو انجام دهید.

جوانسازی پوست : پی آر پی در جوانسازی و بهبود مشکلات پوستی تاثیر بسیار خوبی دارد. یکی از روش هایی که برای از بین بردن جای لکه های پوستی استفاده می شود ، میکرونیدلینگ است که در این پروسه سطح پوست به کمک سوزن های بسیار ریزی خراش داده می شوند و فرایند کلاژن سازی تحریک می شود. برای بهبودی و نتیجه گیری سریع تر می توان بعد از این پروسه از استعمال مایع پی آر پی روی سطح پوست استفاده نمود. از دیگر کاربردهای مهم PRP صورت به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. درمان تیرگی اطراف چشم
 2. از بین بردن خطوط ریز اطراف لب و چشم ها
 3. موثر در از بین بردن جای برش های جراحی و اسکار ناشی از آکنه
 4. جوانسازی و شادابی کل صورت

سوالات متداول prp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی