Search
Close this search box.
پیکرتراشی

پیکرتراشی

داشتن اندامی زیبا و متناسب معمولا یکی از مهم ترین اهداف اشخاص می باشد .روش های مختلفی نظیر ورزش کردن وجود دارد که به وسیله آن می توان به اندامی زیبا دست پیدا کرد، اما این روش مدت زیادی طول می کشد و نیازمند صبر و تحمل بسیاری می باشد.بنابراین متدهای لاغری که می توانند جراحی و غیر جراحی باشند،پا به عرصه گذاشتند. یکی از پرطرفدارترین روش ها پیکرتراشی می باشد. پیکرتراشی یک روش جراحی می باشد که جهت ایجاد فرم زیبای عضلانی و خوش فرمی بیشتربدن به کار می رود. کلینیک شارمین ، بهترین کلینیک زیبایی تهران خدمات بی نظیری را در اختار همگان قرار می دهد.

پیکرتراشی

پیکر تراشی چیست؟

پیکرتراشی متدی برای حذف چربی ها از بدن می باشد که دارای تکنیک های متفاوتی می باشد که با توجه به نیاز هر شخص متفاوت خواهد بود و انتخاب این موضوع توسط پزشک صورت می گیرد .

اقدامات پیش از پیکر تراشی

قدم اول بعد از اینکه تصمیم به انجام این جراحی گرفتید می تواند انتخاب یک کلینیک خوب باشد که کادر آن در زمینه پیکرتراشی بسیار با تجربه باشند و نتایج کار مورد قبولی را در کارنامه خود داشته باشند.
در قدم بعد باید به جلسه مشاوره پیش از عمل بروید. طی این جلسه شما و پزشک درباره مسائلی که در زیر به آن اشاره می شود صحبت خواهید کرد:

آنالیز کردن سلامت فیزیکی شخص

 • بررسی واکنش آلرژیک نسبت به داروها
 • طرح کردن سوالاتی درباره سوابق پزشکی، جراحی های اخیرو داروهای مصرفی
 • همچنین ،شما می توانید درباره خطرات و عوارض و مزایا عمل تمامی سوالات خود را از دکتر بپرسید. پزشک دستورالعمل ها و نکات مورد نیاز شما را در مورد جراحی به اطلاع می رساند و از شما می خواهد که تمامی این نکات را انجام دهید.

انواع عمل های پیکرتراشی

لیپوماتیک ،لیپوساکشن ، لاغری با دستگاه اگزیمیا و غیره از جمله تکنیک های پیکرتراشی می باشند.

لیپوساکشن :مورد استفاده برای تغییر شکل بدن شامل وارد کردن لوله های فلزی توخالی ظریف به بافت چربی با استفاده از برش های بسیار کوچک است. در این روش معمولاً هیچ جای زخم قابل توجهی باقی نمی ماند زیرا با دقت در چین های طبیعی پوست قرار می گیرند. هنگامی که لوله ها به موقعیت مورد نظر رسیدند به وسیله مکش چربی ها را تخلیه می کنند.

لیپوماتیک :روشی است که طی آن چربی ها به وسیله سوراخی در ناحیه مورد درمان تخلیه می شوند . در این روش از اشعه فرابنفش نیز کمک می گیرند.

لاغری با دستگاه اگزیمیا : این دستگاه از روش تاباندن اشعه برای از بین بردن بافت های چربی استفاده می کند و همزمان می تواند پوست را لیفت کند.

مراقبت های بعد از انجام پیکرتراشی

 1. تورم و کبودی در ناحیه زخم و یا بخیه معمولا سه الی چهار روز به طول خواهد انجامید . این امر بسیار طبیعی تلقی شده و با مصرف مسکن رفع خواهد شد.
 2. برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش شخص باید از نوعی گن مخصوص استفاده کند.
 3. بعد از دو هفته نیاز به مراجعه به مطب پزشک خواهید داشت این مراجعه می تواند جهت معاینه و کشیدن بخیه ها انجام شود.
 4. به جا ماندن اسکار در هر روش نسبت به روش دیگر متفاوت می باشد و زخم هایی با اندازه های مختلف به جای خواهد گذاشت.
 5. بعد از پروسه جراحی ممکن است پزشک در محل بخیه ها برایتان درن جایگذاری کند .درن را برای جمع آوری خون و مایعات اضافی بعد از عمل قرار می دهند.
 6. به هنگام تعویض پانسمان نکات بهداشتی را رعایت کنید و در زمان مناسب آنها را تعویض کنید.
 7. سعی کنید چند دقیقه ای در روز به آرامی قدم بزنید این کار از لخته شدن خون جلوگیری می کند.
 8. از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید خودداری کنید این کار فرآیند بهبودی را به تاخیر می اندازد و اثر بعدی برروی جای زخم ها خواهد گذاشت.
 9. به میزان فراوان آب بنوشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی