Search
Close this search box.
سانترال لب - کلینیک شارمین

جراحی سانترال لب راز جذابیت و زیبایی لب ها

سانترال لب، در واقع نوعی جراحی زیبایی است که در آن قسمت های کوچکی از پوست لب بالا که در زیر بینی قرار گرفته است را بر می دارند و بدین ترتیب فاصله بین لب بالا و بینی کوتاه تر می شود. سپس قسمت قرمز رنگ لب که ورمیلیون نام دارد را بر می گردانند و به این ترتیب حجم لب بالایی بیشتر شده و لبخند شما زیباتر خواهد شد. از آنجایی که با انجام این عمل، لب بالا می رود، به همین علت در هنگام لبخند زدن دندان ها نمایان شده و جذاب تر به نظر خواهید رسید. این روش دائمی بوده و می توان برای افزایش حجم طبیعی لب ها و تغییر شکل آن ها از این تکنیک استفاده نمود. در ادامه این مطلب از کلینیک شارمین، بهترین کلینیک پوست و زیبایی در سعادت آباد، به بررسی این روش می پردازیم.

کاربردهای جراحی لیفت سانترال لب

 •  مهم ترین کاربردهای این جراحی می توان به زیبایی و جوانسازی لب ها اشاره کرد. با افزایش سن، لب ها دچار افتادگی می شوند و این مسئله در زیبایی افراد به صورت چشمگیری تاثیر گذار است. به همین دلیل با انجام عمل لیفت سانترال لب می توانید جوانی و زیبایی را به لب ها و چهره خود بازگردانید.
 • از دیگر کاربردهای لیفت لب با روش سانترال، ضخیم سازی و حجم دهی به لب ها می باشد. این روش ماندگار بوده و راهی مطمئن برای افزایش حجم لب ها می باشد. از طرفی باید توجه داشته باشید که جای بخیه ها در این جراحی روی لب ها قرار نمی گیرد و این مسئله موجب شده است تا این روش در بین افراد بسیار محبوب شود. از دیگر نکات قابل توجه در این تکنیک، حجم دهی به لب ها در مرکز لب می باشد و تغییر در قسمت های کناری لب ها ایجاد نمی شود به همین دلیل لب ها حالت طبیعی خود را حفظ می کنند.
 • از دیگر کاربردهای مهم این تکنیک، ایجاد طرح لبخند و نمایان شدن دندان ها می باشد. این ویژگی موجب می شود تا چهره حالتی شبیه به بازیگران هالیوودی پیدا کند. همچنین این روش برای افرادی که به مشکلات فک دچار هستند، بسیار کمک کننده می باشد. در افرادی که فک بالای آن ها از فک پایین ،عقب تر قرار گرفته است با انجام لیفت سانترال لب در کلینیک شارمین، بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد، می توان موجب شد تا لب ها در صورت فرم زیباتری پیدا کند.
 • برخی افراد از فاصله زیاد بین لب بالا و بینی خود، شکایت دارند. خوشبختانه با انجام این روش می توان فاصله بین آن ها را کوتاه کرد و به لب بالا حجم داد. در نتیجه لب ها در صورت بسیار زیباتر دیده خواهد شد. در صورتی که یک فرد قصد داشته باشد تا هم جراحی سانترال لب و هم جراحی زیبایی بینی انجام دهد، توصیه می شود ابتدا عمل بینی را انجام دهد و بعد از گذشت فاصله مشخص و کاهش ورم بینی که فاصله بین لب ها و بینی مشخص شد، برای انجام لیفت لب، اقدام نماید. بدین ترتیب، نتیجه بهتری حاصل می شود.
 • انجام این روش زیبایی موجب می شود تا در بیشتر موارد مابقی مشکلات صورت نیز اصلاح شود. برای مثال انجام این جراحی موجب می شود تا اسکارهای موجود در ناحیه بینی، برطرف شود. یا برخی از افراد ممکن است در هنگام خندیدن بین بینی و لب آن ها یک خط افقی ایجاد شود، که با انجام لیفت لب می توان این خط را از بین برد. در حالت کلی باید گفت زیبایی لب ها در زیبایی کل صورت تاثیرگذار می باشد.

جراحی سانترال لب چگونه انجام می شود ؟

این جراحی یک فرآیند ساده می باشد و می توان آن را به صورت مستقل و یا همزمان با جراحی های زیبایی دیگر انجام داد. برای شروع در ناحیه لب بالا روی پوست علامت گذاری هایی انجام می شود، و جراح بر اساس طراحی های ترسیم شده جراحی را آغاز می کند. ابتدا لازم است داروی بی حسی تزریق شود و به بیمار داروی آرام بخش داده می شود تا متوجه روند جراحی نشود. سپس بعد از تاثیر داروی بی حسی، قسمت هایی از پوست زیر بینی به آرامی و دقت برداشته می شود تا خونریزی در سطح ملایمی کنترل شود. در انتها با بخیه های ظریف و کوچک، محل برش بسته می شود. لازم است در محل بخیه ها از پماد آنتی بیوتیک استفاده شود.

بیشترر بخوانید: کاشت ابرو

آیا برای انجام این پروسه به داروی بیهوشی نیاز است؟

اگر تنها قصد انجام لیفت سانترال لب در تهران را داشته باشید، این جراحی با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد. اگر این عمل با سایر جراحی های زیبایی انجام شود، نیاز به بیهوشی عمیق تر دارید. برای مثال می توان همزمان با لیفت صورت و یا جراحی زیبایی بینی، عمل بالا کشیدن لب ها را نیز انجام داد.

جراحی سانترال لب تا چه مدت ماندگاری دارد ؟

خوب است بدانید که نتایج این جراحی دائمی می باشد. اما به هر حال افزایش سن و روند پیری ممکن است تا حدی روی نتایج سانترال لب در سعادت آباد، تاثیر بگذارد. با انجام مراقبت های پوستی و داشتن برنامه زندگی سالم می توانید ماندگاری اثرات این عمل زیبایی را افزایش دهید و از روند پیری پیشگیری نمایید.

بیشترر بخوانید: کاشت مو

مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب

 • بعد از انجام جراحی احساس تورم و درد در نواحی لب ها خواهید داشت. ممکن است این درد تا چند روز ادامه داشته باشد. با این حال باید بدانید که این درد طبیعی بوده و خطرناک نیست. با مصرف داروها و مسکن هایی که بعد از عمل برای شما تجویز می شود، می توانید درد را کنترل نمایید.
 • باید نواحی برش ها و بخیه ها تمیز نگه داشته شود؛ در غیر این صورت احتمال بروز عفونت وجود دارد. در این دوره باید به صورت مرتب محل بخیه های خود را با پماد آنتی بیوتیک چرب نگه دارید.
 • فعالیت های شما در چند روز اول محدود می شود و باید از انجام فعالیت های سنگین و شدید خودداری شود.
  بعد از گذشت دو هفته از سانترال لب می توانید مجدد ورزش کنید.
 • دوره بهبودی این جراحی 2 الی 3 هفته می باشد و بعد از گذشت این مدت زمان و کاهش تورم، می توانید شاهد نتیجه فوق العاده این جراحی باشید.
 • برای بهبودی کامل زخم ها باید صبور باشید. اغلب بعد از گذشت چند ماه جای بخیه ها به صورت کامل محو خواهد شد.

انواع لیفت لب

لیفت سانترال لب در مدل های مختلفی انجام می شود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

لیفت لب مستقیم

در این روش، روی خط بالایی لب، برش ظریفی ایجاد می شود و لب را به سمت بالا کشیده و سپس بخیه زده می شود. لیفت لب مستقیم، به تبحر بالایی نیاز دارد و لازم است با دقت و ظرافت انجام شود تا جایی از بخیه ها باقی نماند. در نتیجه این جراحی شاهد لب هایی پهن تر و برجسته تر خواهید بود.

لیفت لب شاخ گاوی

همانطور که از نام این تکنیک مشخص است، برش های این روش از جراحی لیفت لب، به صورت شاخ گاو زده می شود. این برش از متداول ترین برش ها برای انجام این جراحی می باشد؛ زیرا محل قرار گیری برش ها در زیر بینی بوده و به همین دلیل آثار بخیه به خوبی محو شده و اصلا قابل مشاهده نمی باشد. با انجام این تکنیک می توان فاصله لب بالا و بینی را کاهش داد و زیبایی و جذابیت چهره را دو چندان کرد.

سانترال

از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های انجام لیفت لب می باشد. در این تکنیک پوست لب بالا به میزان کنترل شده ای برداشته می شود. برش های این جراحی کوچک بوده و موجب بالا کشیدن لب ها از مرکز به سمت بالا می شود. در نتیجه جراحی سانترال لب شاهد لب های برجسته و زیباتری خواهید بود.

اقدامات قبل از لیفت سانترال لب

 • اگر قصد انجام لیفت و بالا کشیدن لب های خود را با روش سانترال دارید، لازم است ابتدا با بهترین کلینیک زیبایی تهران، مشورت نمایید و مطمئن شوید کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر و در صورتی که انجام این جراحی برای شما ایمن بود، اقدام به عمل سانترال لب در تهران نمایید. همانطور که توضیح داده شد در این روش هیچ تغییری در قسمت های کناری لب ها ایجاد نمی شود؛ بنابراین اگر قصد دارید قسمت های دیگر لب ها نیز تغییر پیدا کرده و به سمت بالا کشیده شود، بهتر است از روش دیگری برای لیفت لب ها کمک بگیرید. ممکن است در انجام این جراحی زیبایی، نگرانی در مورد باقی ماندن جای زخم ها وجود داشته باشد، که باید گفت بعد از مدت کوتاهی تمامی جای بخیه ها از بین رفته و محو خواهد شد.
 • اگر تصمیم شما برای انجام این عمل قطعی است، لازم است حداقل به مدت 2 هفته از مصرف برخی داروها و ویتامین e خودداری نمایید و در مورد داروهایی که استفاده می کنید با پزشک مشورت کنید. همچنین لازم است در صورت مصرف سیگار، تا چند هفته قبل از شروع عمل، مصرف آن را قطع نمایید.
 • از آرایش کردن در روز عمل خودداری کنید و شب قبل از عمل دوش بگیرید.
 • اگر به داروی خاصی حساسیت دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مقایسه لیفت سانترال لب و تزریق فیلر

استفاده از تزریق ژل موجب می شود تا بخش قرمز رنگ لب ها حجم پیدا کرده و ارتفاع آن افزایش پیدا کند. از طرفی در استفاده از فیلرها محدودیت وجود داشته و استفاده بیش از حد از ژل موجب می شود تا لب فرم غیر طبیعی و زشتی پیدا کند. در حالی که در جراحی لیفت سانترال لب محدودیت خاصی وجود ندارد، از طرفی نتایج این جراحی برای همیشه ماندگار است و شما تنها با یکبار هزینه کردن می توانید برای همیشه لب هایی زیبا و خوش فرم داشته باشید. همچنین در طی این پروسه می توان ارتفاع عمودی لب ها را بیشتر نمود.

نتیجه نهایی عمل سانترال لب چه زمان قابل مشاهده است؟

بعد از انجام این جراحی، ناحیه تحت درمان برای مدتی متورم می شود. این تورم امری طبیعی بوده و در طی 3 الی 5 روز کاهش پیدا کرده و برطرف خواهد شد. بعد از گذشته 2 الی 3 هفته از انجام لیفت سانترال لب در سعادت آباد و از بین رفتن عارضه های جانبی نرمال همانند کبودی و تورم می توانید شاهد نتیجه نهایی عمل خود باشید و از فرم نهایی لب ها لذت ببرید.

تغذیه بعد از جراحی سانترال لب

 1. توصیه می شود به میزان کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدرانه نگه دارید. بهتر است برای راحتی در نوشیدن از نی استفاده شود.
 2. لازم است برای مدتی از غذاهای نرم که نیازی به جویدن زیاد ندارند ، استفاده کنید.
 3. باید از جویدن آدامس و خوردن غذاهای ترد و سفت پرهیز شود.

نتیجه گیری

دراین مقاله به بررسی موضوع لیفت سانترال لب و تاثیر بسزایی که در زیبایی و جذابیت چهره دارد، پرداختیم. با انتخاب کلینیک معتبر و انجام دقیق مراقبت های بعد از جراحی می توانید از مزایای این عمل لذت ببرید. برای مشاوره می توانید با کلینیک شارمین با شماره تماس بگیرید.

سوالات متداول لیفت سانترال لب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی