Search
Close this search box.
بهترین فاصله زمان بین جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد و بهترین فاصله زمانی بین آن ها

تعداد جلسات لیزر موهای زائد یکی از مهمترین مسائل در روند انجام این تکنیک است که ثبات در ماندگاری نتیجه را تعیین می‌کند. برخی افراد این تعداد جلسات مشخص شده را به پایان نمی‌رسانند و بعد از گذشت چندین جلسه از عدم انجام لیزر، مجدد رشد موهای زائد در سطح پوست را شاهد هستند اما افرادی که این تعداد جلسات را به پایان برسانند، نتیجه خوبی اخذ می‌کنند. تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای هر فرد متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله در مورد آن به طور کامل صحبت کردیم.

00:24
truncate dir-rtl

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

آیا برای شما هم مهم است که با رنگ پوست تیره خود باید چند جلسه لیزر موی زائد انجام دهید؟ تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای پوست های سفید چقدر است؟  عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، رنگ مو ها، ناحیه رویش مو و قدرت دستگاه لیزر نیز بر نتایج و تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر گذار است.  به طور کلی تجربه هر فرد نیز متفاوت است اما به طور کلی، برای کسانی که مایل به حذف رشد موهای زائد خود هستند، معمولاً بین 4 تا 6 جلسه لیزر نیاز خواهد بود. اگر قبل از این تعداد جلسات تعیین شده رشد موی شما متوقف شد، شما نباید جلسات لیزر را قطع نمایید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد باید چقدر باشد؟

جلسات لیزر موهای زائد، معمولاً در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته برگزار می‌شود که حتی این مورد هم بسته به شرایط سرعت رشد مو و ضخامت آن ها توسط پزشک تعیین می‌گردد. پزشک معمولا چرخه فعال رشد فولیکول مو را در نظر می‌گیرد و فاصله بین جلسات لیزر مو را محاسبه می‌کند تا بهترین نتیجه را برای هر فرد رقم بزند.

در جلسات اولیه لیزر، فاصله بین جلسات حدودا کمتر خواهد بود، به طور معمول 4 هفته. این مدت زمان کافی است تا موهای جدید که پس از جلسه قبلی رشد می‌کنند، به اندازه کافی بلند شوند تا ریشه آن ها توسط دستگاه قابل تشخیص باشند. در جلسات بعدی، این احتمال وجود دارد که پزشک شما برای حفظ نتایج و کاهش رشد موهای جدید، فاصله بین جلسات را افزایش دهد. این به معنی افزایش فاصله زمانی بین جلسات به 8 هفته یا بیشتر باشد.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد با الکس کندلا

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر

مناسب ترین و بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر حدود 30 تا 45 روز است که یک بار چرخه رشد مو تکمیل شده است و مجدد از سر گرفته می‌شود. البته ناگفته نماند که اگر ناحیه مورد نظر از پوست بسیار حساس باشد، ممکن است که این فاصله زمانی نیز بیشتر تخمین زده شود اما به هر حال نرمال ترین فاصله برای بین هر جلسه، مقدار مذکور است.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر موهای زائد

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم یا زیاد باشد چه می شود؟

شاید شما در این مورد ندانید که فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد می‌تواند تأثیر زیادی بر روی نتایج درمانی از بین رفتن موهای زائد داشته باشد. در واقع فاصله زمانی به اندازه تعداد جلسات لیزر مو های زائد در روند نتیجه گیری دارای اهمیت است. اگر فاصله بین جلسات لیزر کمتر از زمان مورد نیاز برای بازسازی پوست باشد، ممکن است عوارض جانبی مانند التهاب، حساسیت، یا سوختگی رخ دهد. همچنین، نتایج کمتر پایدار خواهد بود.

همچنین اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد باشد، موهای جدید به مرحله رشد می‌رسند و به اندازه ای می‌رسند که اثر لیزر از بین رفته باشد. در این صورت، نتایج درمانی ضعیف تر خواهد بود و تعداد جلسات لیزر نیز افزایش می‌یابد.

سوالات متداول تعداد جلسات لیزر موهای زائد

نتیجه گیری

دانستید که تعداد جلسات لیزر مو های زائد دارای اهمیت فراوانی در نتیجه گیری و از بین رفتن دائمی این موها دارد. کوتاه بودن فواصل بین جلسات لیزر یا کم بودن تعداد آن نیز نتیجه ای کوتاه مدت داشته و در مقابل زیاد بودن این جلسات نیز قطعا عوارضی چون حساسیت پوست و التهاب و … را در بر خواهد داشت. بنابراین تعیین تعداد دقیق این جلسات باید بر عهده پزشک باشد. در نظر داشته باشید هر چه دستگاه لیزر شما پیشرفته تر باشد، اثر گذاری بهتری بر فولیکول موهای زائد داشته و سرعت از بین رفتن آن ها به مراتب بیشتر خواهد بود. با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا براساس شرایط شخصی خودتان و نیازهای شما، تعداد جلسات لیزر موهای زائد را تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
شبکه های اجتماعی